Co vám nikdo neřekne o mateřství...

Samozřejmě, že pro drtivou většinu z nás je mateřství tím nejkrásnějším, co je v životě potkalo. Ale to neznamená, že s ním nejsou spojené nějaké ty menší nepříjemnosti.

O těch závažnějších vás informuje každá o něco zkušenější maminka. O těch maličkostech, s nimiž se díky příchodu potomka musíte rozloučit, se už ale příliš nemluví. Možná je většina lidí považuje za zbytečnosti, ale upřímně, bylo hezké, když ještě patřily do našich (předmateřských) životů…

Takže na co máme s příchodem miminka (také) připravit?

1. Budete se cítit osamělé, i když vlastně nebudete

Pravděpodobnost, že na rodičovské dovolené zůstanete někdy úplně sama, se blíží nule. A přesto se i s miminkem či batoletem v náruči budete občas cítit hrozně sama. Částečně je na vině určitá izolace, kterou rodičovská představuje, částečně hormony.

2. Na péči o sebe nebudete mít čas

Manikúra, pedikúra, kadeřník, kosmetika… Že jste byly zvyklé navštěvovat je pravidelně a často? Počítejte s tím, že teď budete ráda, když se ráno učešete a sem tam si oholíte nohy…

3. Naučíte se šetřit

Zatímco dříve nebyl zas až takový problém utratit část výplaty za šaty, protože „se prostě skvěle hodí k těm růžovým botám, co jsem si koupila minule“, najednou budete – co se obsahu peněženky týče – o něco opatrnější.

4. Vaše slovní zásoba se smrskne

Že vás vždycky všichni v práci na poradách obdivovali, jak dokážete řečnit, argumentovat, vyprávět… Tak na to zapomeňte. Po roce dvou na rodičovské se vám rapidně změní slovní zásoba a srozumitelných výrazů (tedy srozumitelných mimo vaši rodinu) ubude.

5. Lodičky na vysokých jehlách se promění ve sci-fi

Nezáleží na tom, jak jste je měla před těhotenstvím ráda – jednak si v posledních měsících gravidity zvyknete na pohodlné boty, jednak už u nich tak nějak zůstanete po celou rodičovskou (s výjimkou několika vzácných chvil, které protrpíte kvůli puchýřům). Zkuste v takových botkách honit na hřišti utíkající batole.

6. Vana či sprcha se stanou vrcholem dne

Prakticky to bude jediná chvíle, kterou „urvete“ jen pro sebe. A tak si začnete koupele či sprchy náležitě vychutnávat. Mnoho jiných příležitostí k rozmazlování sebe samé zas tak mít nebudete…Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat