Dvě pravidla pro snažší početí: Sedm hodin spánku denně a usínání ve stejnou hodinu

Pravidelné usínání ve stejnou hodinu a sedm až osm hodin spánku denně jsou ideální pro početí dítěte. Ženy dodržující tyto zásady mají mnohem vyšší šanci otěhotnět. Naopak jakékoli vybočení z pravidelného spánkového režimu, ať už se jedná o délku spánku či dobu usínání a vstávání, vede ke snížení šance na úspěšné početí.

„Pravidelný režim – odchod do postele ve stejný čas a probuzení ve stejnou dobu dne – může výrazně zvýšit míru úspěšnosti při početí,“ tvrdí jihokorejští vědci.

Podle nich je ideální délkou sedm až osm hodin. Pokud žena spí devět a více hodin, pak se šance na početí snižuje, ještě horší je to však v případě, že spí jen šest či dokonce méně hodin. Důležitou roli hraje také usínání a stávání ve stejnou hodinu večer a ráno.

Podle korejských vědců spánek a návyky týkající se nočního pobytu v posteli odrážejí celkový životní styl ženy včetně stravování, vztahu k pohybu a konzumace alkoholu. U žen spících devět a více hodin jde zřejmě o to, že mají nepravidelný režim, ponocují, pijí alkohol, pak dlouho vyspávají, vynechávají snídani apod. „Tyto faktory mají zřejmě větší vliv než dlouhý spánek samotný,“ míní doktor Daniel Park z Univerzity Inje v Jižní Koreji. Naopak u osob spících méně než sedm hodin se projevuje především negativní vliv spánkové deprivace, která narušuje hormonální rovnováhu v těle a produkuje řadu stresových hormonů.

U žen spících sedm až osm hodin a dodržujících pravidelný režim usínání a vstávání, je šance na početí o pětadvacet procent vyšší než u těch, které mají devět a více či méně než sedm hodin spánku.

Sedm až devět hodin spánku je také prevencí chorob srdce, obezity, určitých druhů rakoviny a demence.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Kuřecí na slanině

(2 hlasů)

Slaninové brambory

(5 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

7 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:26
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat