Dobroty pro vaši pleť: Čím ji v zimě potěšíte?

Ačkoli opravdové mrazy se nám letos zatím ještě vyhýbají, už nyní možná pociťujete, že vaše pleť není úplně v kondici. I takto chladné počasí v kombinaci se stresem a únavou, o naší „zimní stravě“ nemluvě, jí dává zabrat. Jak pokožce pomoci?

Zkuste prohledat spíž a lednici – možná se v nich ukrývají suroviny, jež nejen úžasně chutnají, ale dokáží pomoci i unavené, suché a mdlé pleti bez jiskry.

1. Mléko a med

Skvělá kombinace, pokud vás trápí kašel, ale také když potřebujete dodat živiny pokožce. Mléko i med pomohou samy o sobě (medová maska na obličej či potírání podrážděných míst tamponkem namočeným v mléce), ale společně toho zvládnou ještě víc. Smíchejte je v poměru 1 ku 1 a pomocí tamponku aplikujte na obličej či na jiná místa, která trápí potíže s pletí. Nechejte několik minut působit a pak opláchněte.

2. Kokosový olej

Ačkoli se pomalu ukazuje, že možná není takovým všelékem, za který byl ještě přednedávnem považován, pozitivní účinky na naši pokožku se mu upřít nemohou! Dokonale ji vyživí a zvláční, navíc se hodí pro všechny typy pleti, včetně té, kterou trápí akné. Jeho protizánětlivé a hojení urychlující působení jí dokáže pomoci v uzdravení.

3. Olivový olej

Používaly ho již v antice krásné Římanky a Řekyně, tak proč se jimi neinspirovat? Olivový olej je univerzálním pomocníkem v péči o pleť, zanechává ji krásně hladkou, hydratovanou a především vyživenou.

4. Sója

Ano, čtete správně. Sója obsahuje řadu antioxidantů, které vyživují pokožku „zevnitř“. Napomáhají mimo jiné v boji se stárnutím pleti, podporují tvorbu kolagenu a zajišťují tak vyšší pružnost pokožky. Není nijak těžké zařadit sóju na jídelníček.

Mimochodem, jejích schopností už začínají využívat i některé kosmetické společnosti a na trhu se objevují krémy s obsahem této plodiny. Vy můžete zkusit obklady ze sójového mléka.

5. Zelený čaj

Je přímo napěchovaný antioxidanty, které vychytávají volné radikály a působí protizánětlivě. Jeho konzumace se doporučuje lidem s problematickou pletí, ale také u některých typů ekzémů. Vychlazené čajové sáčky zeleného čaje oceníte například tehdy, potřebujete-li se rychle zbavit oteklých víček po probdělé noci. Nálev pak můžete použít jako zcela přírodní tonikum, kterým potřete vyčištěnou pleť.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

I když jde o těžké rozhodnutí provázené bolestí, nakonec zjistíte, že odchod z nefungujícího vztahu pro vás bude vysvobozením. Musíte se oprostit od starých známých jistot a připravit se na fakt, že nový život bude možná nejistěj&scaro... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

81 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
34 Příspěvků
Poslední příspěvek 14.5.
42 Příspěvků
Poslední příspěvek 13.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat