Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Opomíjené účinky citronu. Zbaví vás lupů i strií

9. 7. 2017 | Krása a móda

Řada z nás utrácí horentní sumy peněz za nejrůznější kosmetické přípravky. Přitom jeden univerzální máme nejspíš všichni dávno v lednici. Malý žlutý plod proslulý svou kyselou chutí dokáže nejen osvěžit nápoje a pokrmy, ale také zatočit s celou řadou „kazisvětů“ naší krásy.

Jak využít citron pro krásu a zdraví?

Bojovník proti lupům

Pokud vás trápí lupy, pak víte, že boj s nimi je často dlouhodobou záležitostí. I když si kupujete specializované šampony, úspěch nemusí být vždy stoprocentní. Pomozte pokožce hlavy i citronem! Má antibakteriální účinky, a tak dokáže výrazně zlepšit stav kůže. Přibližně půl hodiny předtím, než si půjdete mýt vlasy, naneste na pokožku hlavy citronovou šťávu a nechejte působit. Poté vlasy umyjte, jak jste zvyklí.

Vzpruha pro nehty

Křehké nebo zažloutlé nehty dokážou pořádně sabotovat naše pokusy o upravené a elegantní ruce! Pokud potřebujete nehty pouze vybělit, vymačkejte šťávu z citronu a ponořte do ní konečky prstů. Pro zpevnění nehtů a také podporu růstu smíchejte šťávu s rozmačkaným česnekem a aplikujte na nehty. Po pár minutách působení opláchněte.

Záchrana hrubých loktů

Pokud patříte mezi ty, jež trápí ztvrdlá a tmavá kůže na loktech (či kolenou), sáhněte rovněž po citronu. Šťávu z něj aplikujte přímo na postižená místa, nechejte působit a poté opláchněte. Citron kůži zjemní a zesvětlí.

Pomocník při akné

Citron má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky. A tak není divu, že dokáže pomoci v léčbě akné. Přizvěte k němu na pomoc ještě med a obě ingredience smíchejte tak, aby vznikla jednolitá, nepříliš tekutá hmota. Tu pak naneste na postižená místa ve formě masky, nechejte 15 minut kouzlit a poté dobře opláchněte. Pro co nejlepší výsledky opakujte alespoň dvakrát týdně.

Vzpruha pro zpocené nohy

Nejen v létě bojuje řada z nás se zapařenými a – co si budeme namlouvat – i nepříliš voňavými chodidly. Jak odstranit nepříjemný zápach? Vezměte lavor, naplňte jej teplou vodou a přilijte šťávu z jednoho citronu. Nožky pak do směsi na 15 minut ponořte. Kromě voňavých chodidel získáte i krásně měkkou kůži.

Nepřítel strií

Strie si odnáší z těhotenství skoro každá maminka. A i když je téměř nemožné se jich zbavit úplně, lze je výrazně zmírnit nebo alespoň „zamaskovat“. A i v tom vám může citron výrazně pomoci! Prostě tento plod rozpulte a jemně s ním přejíždějte po postižené oblasti. Pak ještě nechejte 15 minut působit šťávu, jež se na pokožce „uchytila“. Poté kůži pečlivě opláchněte

Časté mýty o botoxu

Kotlety marinované s kečupem

Kotlety marinované s kečupem

13 hlasů
30min 911 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové medailonky

15 hlasů
40min 969kJ 120 Kč

Plátky masa s javorovým sirupem.

Čočková polévka

27 hlasů
50min 225kJ 60 Kč

Pikantní čočková polévka s rajčatovým protlakem.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více