Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Opomíjené účinky citronu. Zbaví vás lupů i strií

9. 7. 2017 | Krása a móda

Řada z nás utrácí horentní sumy peněz za nejrůznější kosmetické přípravky. Přitom jeden univerzální máme nejspíš všichni dávno v lednici. Malý žlutý plod proslulý svou kyselou chutí dokáže nejen osvěžit nápoje a pokrmy, ale také zatočit s celou řadou „kazisvětů“ naší krásy.

Jak využít citron pro krásu a zdraví?

Bojovník proti lupům

Pokud vás trápí lupy, pak víte, že boj s nimi je často dlouhodobou záležitostí. I když si kupujete specializované šampony, úspěch nemusí být vždy stoprocentní. Pomozte pokožce hlavy i citronem! Má antibakteriální účinky, a tak dokáže výrazně zlepšit stav kůže. Přibližně půl hodiny předtím, než si půjdete mýt vlasy, naneste na pokožku hlavy citronovou šťávu a nechejte působit. Poté vlasy umyjte, jak jste zvyklí.

Vzpruha pro nehty

Křehké nebo zažloutlé nehty dokážou pořádně sabotovat naše pokusy o upravené a elegantní ruce! Pokud potřebujete nehty pouze vybělit, vymačkejte šťávu z citronu a ponořte do ní konečky prstů. Pro zpevnění nehtů a také podporu růstu smíchejte šťávu s rozmačkaným česnekem a aplikujte na nehty. Po pár minutách působení opláchněte.

Záchrana hrubých loktů

Pokud patříte mezi ty, jež trápí ztvrdlá a tmavá kůže na loktech (či kolenou), sáhněte rovněž po citronu. Šťávu z něj aplikujte přímo na postižená místa, nechejte působit a poté opláchněte. Citron kůži zjemní a zesvětlí.

Pomocník při akné

Citron má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky. A tak není divu, že dokáže pomoci v léčbě akné. Přizvěte k němu na pomoc ještě med a obě ingredience smíchejte tak, aby vznikla jednolitá, nepříliš tekutá hmota. Tu pak naneste na postižená místa ve formě masky, nechejte 15 minut kouzlit a poté dobře opláchněte. Pro co nejlepší výsledky opakujte alespoň dvakrát týdně.

Vzpruha pro zpocené nohy

Nejen v létě bojuje řada z nás se zapařenými a – co si budeme namlouvat – i nepříliš voňavými chodidly. Jak odstranit nepříjemný zápach? Vezměte lavor, naplňte jej teplou vodou a přilijte šťávu z jednoho citronu. Nožky pak do směsi na 15 minut ponořte. Kromě voňavých chodidel získáte i krásně měkkou kůži.

Nepřítel strií

Strie si odnáší z těhotenství skoro každá maminka. A i když je téměř nemožné se jich zbavit úplně, lze je výrazně zmírnit nebo alespoň „zamaskovat“. A i v tom vám může citron výrazně pomoci! Prostě tento plod rozpulte a jemně s ním přejíždějte po postižené oblasti. Pak ještě nechejte 15 minut působit šťávu, jež se na pokožce „uchytila“. Poté kůži pečlivě opláchněte

Aplikace krému na ruce podléhá denní době

Polévka z řapíkatého celeru

Polévka z řapíkatého celeru

11 hlasů
35min 418 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Grilované jehněčí kotletky

12 hlasů
45min 648kJ 280 Kč

Pokud máte rádi jehněčí, určitě vyzkoušejte tento rece...

Dušené kuře s křenem

11 hlasů
1h a 15min 617kJ 130 Kč

Naporcované kuře s pikantní křenovou omáčkou.

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více