Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zbavte se nevzhledných jizev i bez drahých laserů

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

17.05.2018 | Krása a móda

Můžete po úraze či jiné nehodě vypadat stejně jako dřív? Tuto otázku si klade mnoho těch, komu život „nadělil“ jizvy. Naštěstí je tu příroda a její řešení! Vyberete si med či kolostrum?

Jizva vzniká při vniknutí cizího tělesa pod kůži, během prasknutí, či jiném druhu poškození jako například popálení. Není nutné hned propadat panice. Stačí vsadit na osvědčené metody!

Bentonitová hlína

Už jste někdy slyšeli o bentonitu (aztécké hlíně)? Koupit ji lze v kelímku (nabízí ji leckterá parfumerie a drogerie). Už po staletí se používá při problémech s vlasy a k léčbě různých kožních onemocnění. Čistí, detoxikuje, zvyšuje průtok krve, na povrchu pokožku zjasňuje, zlepšuje počet kolagenních vláken, což vede k vyhlazení vrásek, jemných linií a jizev. Stačí investovat něco okolo 140 korun (a pravidelně používat).

Kolostrum skotu krmeného trávou

Bovinní kolostrum (mlezivo) milují všechny maminky, jejichž ratolesti jsou náchylné na různé nemoci. Kolostrum je nejúčinnější ochrana před virovým i bakteriálním onemocněním a leckdo tvrdí, že je dokonce účinnější než očkování. Málokdo však ví, že tento zázrak má i regenerační vlastnosti a silně zrychluje růst a obnovu kožních buněk.

Vzhledem k fyziologickým účinkům kolostra, včetně snížení oxidativního stresu a prozánětlivých odpovědí, je pravděpodobné, že kolostrum může pozitivně ovlivnit celkové procesy stárnutí – především regeneraci pokožky a jizev.

Perlový prášek

V tradiční čínské medicíně se prášek z přírodních říčních perel již po staletí používá jako prostředek ke zmírnění procesu stárnutí. Má obnovující a léčebné vlastnosti. Při pravidelném používání vyrovnává tón pleti a její strukturu. Některé výzkumy dokazují, že perlový prášek zlepšuje regeneraci kůže a zmírňuje jizvy.

Med Manuka

Manuka med je druh surového medu, který obsahuje speciální složku známou jako K Factor16. Ta je dobře známá pro své antibakteriální účinky. Za těmito účinky stojí peroxid vodíku, oligosacharidy, fytochemikálie a další látky. Suma sumárum, jejich přítomnost dává tomuto medu schopnost bojovat s kožními infekcemi, podporovat hojení ran a snižovat záněty a jizvy. Manuka také obsahuje mnoho silných antioxidačních flavonoidů.

Rostlinná kyselina hyaluronová

Stárnutí lidské pokožky je komplexní biologický proces, který ještě není zcela pochopen. Víme, že existuje vzájemná korelace mezi kyselinou hyaluronovou a hydratací pokožky.  Jednoduše řečeno, kyselina hyaluronová je nezbytná pro zdraví a závlahu kožních buněk. Ostatně, stárnutí pokožky je spojeno právě se ztrátou hydratace. Někteří v této souvislosti přísahají, že se zmíněná kyselina, pokud se lokálně aplikuje, docela činí. Dodává pokožce pružnější, hydratovaný vzhled a vyhlazuje jizvy.

Revoluce ve světě vůní. Parfém, který voní lépe, když se ...

Losos s orestovaným česnekem

Losos s orestovaným česnekem

23 hlasů
40min 1195 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Řízky po italsku

6 hlasů
1h a 10min 374kJ 168 Kč

Recept na využití letní zeleniny v kombinaci s masem.

Polévka s klobásou

14 hlasů
40min 369kJ 95 Kč

Vydatná polévka chutná s krajícem dobrého chleba.

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění po konci podpůrčí doby?

Dobrý den, jestliže jste po ukončení dočasné pracovní neschopnosti nastoupila zpět do zaměstnání ... Více

Jaký je postup výpočtu příspěvku na bydlení?

Dobrý den,je možné, že problém je ve výši tzv. normativních nákladů na bydlení. Výše příspěvku na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více