Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zbavte se nevzhledných jizev i bez drahých laserů

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

17.05.2018 | Krása a móda

Můžete po úraze či jiné nehodě vypadat stejně jako dřív? Tuto otázku si klade mnoho těch, komu život „nadělil“ jizvy. Naštěstí je tu příroda a její řešení! Vyberete si med či kolostrum?

Jizva vzniká při vniknutí cizího tělesa pod kůži, během prasknutí, či jiném druhu poškození jako například popálení. Není nutné hned propadat panice. Stačí vsadit na osvědčené metody!

Bentonitová hlína

Už jste někdy slyšeli o bentonitu (aztécké hlíně)? Koupit ji lze v kelímku (nabízí ji leckterá parfumerie a drogerie). Už po staletí se používá při problémech s vlasy a k léčbě různých kožních onemocnění. Čistí, detoxikuje, zvyšuje průtok krve, na povrchu pokožku zjasňuje, zlepšuje počet kolagenních vláken, což vede k vyhlazení vrásek, jemných linií a jizev. Stačí investovat něco okolo 140 korun (a pravidelně používat).

Kolostrum skotu krmeného trávou

Bovinní kolostrum (mlezivo) milují všechny maminky, jejichž ratolesti jsou náchylné na různé nemoci. Kolostrum je nejúčinnější ochrana před virovým i bakteriálním onemocněním a leckdo tvrdí, že je dokonce účinnější než očkování. Málokdo však ví, že tento zázrak má i regenerační vlastnosti a silně zrychluje růst a obnovu kožních buněk.

Vzhledem k fyziologickým účinkům kolostra, včetně snížení oxidativního stresu a prozánětlivých odpovědí, je pravděpodobné, že kolostrum může pozitivně ovlivnit celkové procesy stárnutí – především regeneraci pokožky a jizev.

Perlový prášek

V tradiční čínské medicíně se prášek z přírodních říčních perel již po staletí používá jako prostředek ke zmírnění procesu stárnutí. Má obnovující a léčebné vlastnosti. Při pravidelném používání vyrovnává tón pleti a její strukturu. Některé výzkumy dokazují, že perlový prášek zlepšuje regeneraci kůže a zmírňuje jizvy.

Med Manuka

Manuka med je druh surového medu, který obsahuje speciální složku známou jako K Factor16. Ta je dobře známá pro své antibakteriální účinky. Za těmito účinky stojí peroxid vodíku, oligosacharidy, fytochemikálie a další látky. Suma sumárum, jejich přítomnost dává tomuto medu schopnost bojovat s kožními infekcemi, podporovat hojení ran a snižovat záněty a jizvy. Manuka také obsahuje mnoho silných antioxidačních flavonoidů.

Rostlinná kyselina hyaluronová

Stárnutí lidské pokožky je komplexní biologický proces, který ještě není zcela pochopen. Víme, že existuje vzájemná korelace mezi kyselinou hyaluronovou a hydratací pokožky.  Jednoduše řečeno, kyselina hyaluronová je nezbytná pro zdraví a závlahu kožních buněk. Ostatně, stárnutí pokožky je spojeno právě se ztrátou hydratace. Někteří v této souvislosti přísahají, že se zmíněná kyselina, pokud se lokálně aplikuje, docela činí. Dodává pokožce pružnější, hydratovaný vzhled a vyhlazuje jizvy.

Sluneční paprsky vlasům neprospívají. Naučte se je chránit

Vepřové maso s brokolicí

Vepřové maso s brokolicí

11 hlasů
1h a 5min 485 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny se žampióny

8 hlasů
45min 588kJ 90 Kč

Rychlý recept na přípravu těstovin s omáčkou plnou hub.

Houby plněné rýží

16 hlasů
1h a 10min 360kJ 75 Kč

Plněné žampióny portobello.

Poradny

modřiny na dolních končetinách

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Určitě jste správně, vůbec se nebojte. Snadná tvorba modřin může ... Více

otoky

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz, který svědčí o tom, že máte o babičku starost. Otoky při vyšším k... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Skutečné city budete raději tajit. A to spíše před sebou než před osobou, ke které je pociťujete. Strach z budoucnosti vám nedovolí být upřímní sami k sobě. Přesto byste se měli postavit pravdě čelem. Srdce vám nelže a věřte, že vše šťastně skončí.

Více