Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zápach nohou a pocení: Jak tomu zabránit?

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

07.07.2019 | Krása a móda

Věděli jste, že vaše nohy mají více než 250 000 potních žláz? Není divu, že se potí mnohem víc než zbytek vašeho těla! To však nemusí být příjemné. Cítíte zápach pokaždé, když sundáte boty? Než si zničíte společenský život, zkuste pár triků, ke kterým patří i slaná voda!

Páchnoucí nohy jsou výsledkem běžného zdravotního stavu, který je lékařsky známý jako bromodóza. Jedná se o nahromadění potu v nohou, který poskytuje dokonalé prosperující prostředí pro růst bakterií. Bromodóza také může způsobit plísňové infekce. Zarazte ji, dokud je čas! Jak a čím? Tyhle domácí prostředky vám pomohou!

Jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný)

Budete potřebovat ¼ šálku jedlé sody, vodu a plastovou vaničku. Připravte si lázeň a nechte sodu zcela rozpustit. Ponořte nohy a odpočívejte 5 až 10 minut. Pro co nejlepší efekt jednu až dvě lžíce jedlé sody nasypte do boty a takto ponechte přes noc. A jak často tento rituál opakovat? Ideálně každý den, konkrétně do zlepšení stavu. Proč to funguje? Jedlá soda může pomoci zabránit nadměrnému pocení nohou a absorbuje zápach. Její antibakteriální vlastnosti také zabraňují růstu bakterií.

Esenciální oleje

Ano, i esenciální oleje toho pro vaše nohy udělají spoustu. K ruce si připravte 10 kapek citronové trávy, eukalyptu, máty peprné nebo pomerančového esenciálního oleje. Naplňte plastovou vaničku vodou a přidejte vybraný esenciální olej. Dobře promíchejte a nohy ponořte do lázně na 5 až 10 minut. Po vyndání z koupele je opláchněte. (Provádějte jednou denně.)

Esenciální oleje z citronové trávy, eukalyptu, máty peprné a pomeranče mají antimikrobiální vlastnosti. Uvedené oleje nejenže odstraňují bakterie a houby, které způsobují páchnoucí nohy, ale také poskytují příjemnou vůni.

Jablečný ocet

Nemáte jedlou sodu a ani esenciální oleje? Nevadí, vystačíte si i s jablečným octem. Stačí 2 lžíce! Toto množství promíchejte se 2 lžícemi vody a opět to této lázně ponořte svoje dolní končetiny, zhruba na 10 minut. Antibakteriální vlastnosti jablečného octa mohou pomoci zabránit růstu bakterií a zároveň zbavují nepříjemného zápachu nohou. Ozdravnou kúru je přitom možné provádět denně. A jakou další možnost máte k dispozici?

Slaná voda

Budete potřebovat 2 až 3 šálky vody a 1 lžíci stolní soli. Ve vaničce obojí promíchejte, dokud se sůl zcela nerozpustí. Nohy ponořte na 10 až 15 minut. Sůl má antibakteriální vlastnosti, které zabraňují inhibici růstu bakterií na nohou.

Děti celebrit jdou ze školky přímo na přehlídkové molo

Hráškový krém

Hráškový krém

10 hlasů
45min 555 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát z červeného zelí

12 hlasů
20min 324kJ 35 Kč

Jednoduchý salát pro každou příležitost.

Kapustová polévka

13 hlasů
50min 647kJ 85 Kč

Sytá polévka z kapusty.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více