Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Odstranění pomerančové kůže podle rad dermatologů

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

7. 7. 2020 | Krása a móda

Už je tu zase období, kdy je ta celulitida prostě víc vidět. Jenže! Lze ji zmírnit třeba suchým kartáčováním nebo kávovým peelingem. A jaké potraviny z jídelníčku raději vyřadit?

Trápí vás celulitida? Nejste v tom sama, protože s pomerančovou kůží bojuje přibližně 93 procent žen. Objevuje se však i mužů, ovšem ti si z její neestetičnosti zase takové starosti nedělají. I když by se mohlo zdát, že jde jen o kosmetický nešvar ničící sebevědomí, ve skutečnosti mohou proklínané hrbolky na kůži zapříčinit onemocnění nohou, jako jsou křečové žíly, otoky nebo bércové vředy. Tedy alespoň podle dermatologů, kteří radí, jak se s celulitidou poprat. Co na ni pomůže?

Suché kartáčování jako správný protiútok

Suché kartáčování je dokonalé spojení relaxace se zkrášlující procedurou. Chopte se tedy příslušného nástroje (seženete ho v drogerii či na internetu) a jemnými krouživými pohyby si masírujte pokožku, kterou následně promažete hydratačním krémem. Naprosto ideální je pak ten, v jehož složení se nachází i retinol, neboť podporuje tvorbu kolagenu.

„Každodenní masáž kartáčem je dobrá pro lymfodrenáž, protože eliminuje toxiny hromadící se v podkožní tukové vrstvě, které způsobují záněty a nakonec i výraznější celulitidu,“ vysvětluje newyorská dermatoložka Dendy Engelman.

I kávový peeling pomůže

Výše jmenovaná expertka nedá dopustit ani na kávu. Kofein prý dehydruje tukové buňky, díky čemuž může být pomerančová kůže mnohem méně viditelná. Kávový peeling rovněž odstraní odumřelé buňky, zlepší krevní oběh, podpoří regeneraci a sjednotí tón pleti. Jak si ho připravit doma? Stačí smíchat adekvátní množství kávové sedliny s kokosovým olejem a mořskou solí, popřípadě třtinovým cukrem. Vzniklá směs se pak krouživými pohyby vtírá do vlhké pokožky, takže příhodné místo k aplikaci bude zřejmě sprcha.

Dávejte si pozor na stravu

I určité potraviny a nápoje mohou celulitidu zvesela podpořit a ještě zhoršit její průběh. Specialistka přes krásu Dendy Engelman doporučuje vyřadit ze stravy uzeniny, tučné sýry, paštiky, bílé pečivo, sycené nápoje ochucované umělými sladidly a pochopitelně sladkosti. Do jídelníčku naopak zařaďte více listové zeleniny, celozrnných produktů, citrusových plodů, tofu, lněných semínek, tučných ryb a zeleného čaje.

Stylové kabelky letošního podzimu

Telecí špízy s kuskusem

Telecí špízy s kuskusem

7 hlasů
35min 1003 kJ 194 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Květákový vrstvený salát

14 hlasů
30min 333kJ 65 Kč

Dobrota pro ty, co mají rádi míchané věci. Vychlazený ...

Pečená krůtí rolka

4 hlasy
2h a 5min 755kJ 145 Kč

Krůtí maso plněné kuřecím masem a anglickou slaninou.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více