Dokonalé nožky snadno a rychle: Jak si je „pořídit“?

Jak se zdá, léto nás letos jen tak neopustí, a tak budeme mít příležitostí ke krátkým sukním, šatům či šortkám ještě víc než dost. A k nim patří i krásné a opečovávané nohy. Jak si je „pořídit“?

Vlastně je to docela jednoduché a nemusíte se bát, že byste péčí o své nožky strávila nějak moc času. Stačí jim totiž pět základních kroků, aby vypadaly jako „ze škatulky“.

Krok č. 1: Peeling

Peeling obličeje se pro většinu že stal již téměř rutinou, ovšem tělový peeling řada z nás ještě úplně nedocenila. Chyba. Právě třeba nohy si tuhle péči rozhodně zaslouží. Takže jim ji jednou týdně pěkně od stehen až po chodidla dopřejte! Ačkoli jsou přípravky určené k tělovému peelingu o něco hrubší než ty k péči o obličej, i pro ně platí, že účelem peelingu je odstranit odumřelé buňky, ne poškodit poškrábáním či dřením ty zdravé. Takže nohy třete jen velmi jemně a pak na ně nezapomeňte nanést hydratační vyživující krém či mléko.

Krok č. 2: Bronzer

Opálené nohy (tedy lehce opálené, nic se nesmí přehánět) vypadají moc dobře. Ovšem samotné opalování naší pokožce nesvědčí (spíše jí škodí). Takže jak vyřešit tohle dilema, pokud nechcete chodit v krátkých sukních s bílýma nohama (i když nic proti tomu)? Jednoduše – samoopalovacími přípravky. Dnes je seženete v každé drogerii v nejrůznějších formách. Asi nejjednodušší na aplikaci jsou bronzery ve spreji. Na rozdíl od mlék či emulzí je snazší aplikovat je stejnoměrně a nehrozí u nich ani nepěkné následky v podobě zabarvených rukou.

Krok č. 3: Boty

Léto je skvělou příležitostí k provětrání botníku (nebo jeho doplnění)! Správně zvolené boty dodají nohám na eleganci, pokud sáhnete po těch na vysokém podpatku, opticky je navíc prodlouží. Nezapomínejte však, že boty by měly být i pohodlné – můžete mít na sobě sebekrásnější botky, ale pokud budete kulhat kvůli puchýřům, na eleganci zapomeňte. Především v horkém počasí nám nohy snáze otékají, takže při nákupu bot počítejte i s touto nepříjemností (ostatně odborníci doporučují nenakupovat boty ráno nebo dopoledne, kdy je noha nejmenší).

Mimochodem, když už jsme zmínili ono optické prodloužení nohou – právě to je důvodem tak vysoké obliby lodiček na vysokém podpatku tělové barvy u našich i hollywoodských celebrit. K optickému prodloužení u nich totiž slouží nejen centimetry podpatků, ale také ona barva, díky níž noha jakoby nekončí.

Krok č. 4: Únava

Po celodenním chození, ale i sezení, hlavně v horkém počasí, jsou nohy oteklé, bolavé a unavené. Abyste do nich vlila nový život, dopřejte jim každý večer osvěžující koupel! Není to nic složitého – když si najdete chvilku, abyste se posadila (třeba k televizi), hned jí využijte a šoupněte si chodidla do lavoru s vlažnou vodou, do které přidáte třeba levandulový olej, mentolový olej, citronovou šťávu, koupelovou sůl… Zkrátka co vám bude příjemné.

Krok č. 5: Paty

Je až s podivem, kolik lidí (ženy jakéhokoli věku nevyjímaje) stále ignoruje základní pravidlo, že o paty je nutné pečovat! Špinavé, rozpraskané paty prostě do sandálů a podobných bot nepatří! Proto není na škodu si tohle pravidlo zopakovat. Základní pedikúru zvládnete pohodlně i doma (Čtěte: Dopřejte svým nohám pedikúru i doma), regenerační krém a ponožky máte jistě také. Tak toho využijte!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Gratinovaný losos

(7 hlasů)

Krůtí prsa s houbami

(6 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Můžete se těšit na příjemné chvilky se svými ratolestmi, které vám budou vyprávět své vtipné školní příhody. Nejenom, že se skvěle pobavíte, ale zároveň si také vzpomenete na svá dětská léta a eskapády, které... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:39
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:35

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat