REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Nepřekonatelný Easy Wring and Clean TURBO od Viledy

15.02.2017 | Testování

Málokdy se stane, že bychom v redakci byly tak nadšené do úklidu. Když jsme ale dostaly balíček skrývající třásňový mop Easy Wring and Clean TURBO od Viledy, strhla se poměrně ohnivá diskuse na téma „kdo bude tentokrát testovat?“. Jak to dopadlo?


Celkové hodnocení: 93%

Hodnocení: 69 testerek

Doporučeno: 110x


Nakonec jsme se dohodly na dvou testerkách (z logistických důvodů, ne proto, že jedna z nich je naše šéfová, že) – šéfredaktorce Petře a redaktorce Zorce. Jak se jim mop osvědčil?

Co jsme testovali

Revoluční mop Easy Wring and Clean TURBO od společnosti Vileda

 • vhodný na všechny typy podlah
 • teleskopická tyč s maximální nastavitelnou délkou 125 cm
 • kbelík s unikátním ždímacím systémem
 • rukojeť kbelíku zajišťuje snadnou manipulaci a stabilitu
 • k dostání ve většině e-shopů a běžných sítích hypermarketů a hobbymarketů
 • cena: od 949 Kč

Petra: Když mop nezahálí

Vzali jsme to hezky od podlahy!

Na čem testovala: Doma máme dřevěnou podlahu a v koupelně dlažbu, takže měl Easy Wring and Clean TURBO spoustu příležitostí předvést se.

Zatěžkávací zkouška

Mám dva kluky, a tak je jasné, že v kombinaci s oblevou, která právě probíhala, bylo opravdu co vytírat. Občas i několikrát denně. Mop Easy Wring and Clean TURBO tak po většinu času čekal připravený k akci v předsíni.

Hned na úvod musím ocenit velkou třásňovou hlavici mopu, díky níž vytřete poměrně velkou plochu jen několika tahy. Zatímco bílé třásně jsou ze 100% mikrovlákna, které vysaje jakoukoli tekutinu, ty červené jsou ze speciálního abrazivního materiálu, jenž snadno odstraní i zaschlou nebo odolnější špínu. Ostatně jsem to mohla hned několikrát vyzkoušet – kdo jste se někdy pokoušel vytřít zaschlou posypovou sůl (kterou vaši milí synové přinesou do předsíně na botách, jež si nejsou schopní sundat na chodbě), víte, o čem mluvím.

I díky neustálému marastu venku jsem mohla vyzkoušet, jak snadné je návlek vyprat. Bez potíží vydrží praní na 60 stupňů, takže se nemusíte obávat, že si špínu a bakterie roznesete po celém bytě.

Bez kaluží

Musím vyzdvihnout i originální a hlavně praktický systém ždímání hlavice mopu Easy Wring and Clean TURBO. Hlavice do ždímače krásně zapadne (takže žádné cákání okolo) a pak už jen stačí sešlápnout pedál, který je integrovaný v kbelíku.


Třásňový mop se u nás v redakci skvěle zabydlel.

Návlek mopu je úplně ideálně vyždímaný – pořád si snadno poradí s jakoukoli nečistotou, ale nezanechá podlahu mokrou, takže během několika vteřin uschne. Z toho pro mě plynou dvě nesporné výhody. Jednak nehrozí mokré ponožky jen proto, že chcete přejít z jednoho konce místnosti na druhý, jednak nemusíte trnout hrůzou, kdykoli se vaši synové honí na mokré podlaze a vy už se vidíte, jak je vezete do nemocnice s rozbitou hlavou…

Další „vychytávkou“, která mě při používání Easy Wring and Clean TURBO potěšila, byl samotný tvar hlavice. Dostane se totiž i do rohů, které bez potíží vytře (což je oproti mému starému mopu opravdu výhoda).

Jak obstál?

Nejspíš nebude žádným překvapením, že Easy Wring and Clean TURBO obstál na jedničku. A to i v opravdu zátěžovém testu, kterým je moje rodina v kombinaci s blátem či posypovou solí, jichž mi moji milí nanosili do bytu opravdu požehnaně. Pochválit musím zejména materiál třásní, schopnost mopu poradit si s jakoukoli špínou – prakticky bez práce – a dokonalý ždímací systém.

Jen doufám, že mi ho Zorka po testování zase vrátí. Nerada bych musela použít svou pozici jako argument, proč si právě naše rodina Easy Wring and Clean TURBO zaslouží ze všech v redakci nejvíc:-)

Zorka: Malé prostory ho milují

Na čem testovala: Jako spousta panelákových bytů, i ten můj se vyznačuje kombinací plovoucí podlahy a klasického linolea. I když nemám děti jako Petra, zaměstnali naši domácí mazlíčci (a můj přítel, ale slíbila jsem, že to na něj nepovím) testovaný Easy Wring and Clean TURBO až až.

Na velikosti záleží

Musím v první řadě potvrdit Petřina pochvalná slova o materiálu, ze kterého je vyroben mycí návlek. Dvojí typ třásní zajistí čistou podlahu prakticky bez práce. Stačí pár tahů a je čisto. Abych ale neopakovala to, co už bylo řečeno, ráda bych vyzdvihla jinou věc, která mě rozhodně potěšila. A to je kbelík.


Bez šlapadla už ani ránu. Jednodušší to snad ani nemůže být!

I když se zdá, že na něm vlastně ani moc nezáleží, opak je pravdou. A ten, který je součástí Easy Wring and Clean TURBO, je vážně skvěle vymyšlený! Jednak je opravdu lehký, takže i když ho naplníte vodou, nemáte problém ho přenášet. Potěšila mě i rukojeť kbelíku – ta je totiž podélně, nikoli příčně přes kbelík, takže při přenášení kbelík „nelítá“ ze strany na stranu a nehrozí, že z něho vodu nechtěně vylijete. Navíc je v ní speciální držák na tyč, který usnadňuje přenášení mopu. A další věc, kterou jistě oceníte, především pokud bydlíte jako my v menším bytě – kbelík není přehnaně objemný, takže nezabere ve skříni či komoře moc místa (kdo z vás bydlí v paneláku, ví, o čem mluvím).

Když vytírá muž

Nechci ale upírat zásluhy dalšímu člověku, který měl možnost testovat. Svému příteli. A nejen proto, že jsem mu slíbila, že ho tu zmíním (a vynechám, že vytíral jednou jedinkrát). Ten ocenil hlavně teleskopickou tyč mopu Easy Wring and Clean TURBO. Jelikož je o dost vyšší než já, potěšilo ho, že se při práci s mopem nemusí hrbit (já naopak uvítala, že si tyč mohou zase zmenšit).

A jako muže s talentem na technické vychytávky ho zaujal i ždímací systém. Tak sofistikovaný náš starý mop rozhodně nemá, a tak se chvílemi zdálo, že můj milý spíš ždímá, než vytírá (ale i snaha se počítá, to je jasné).

Jasný verdikt


A máme hotovo!

Easy Wring and Clean TURBO mohu jednoznačně doporučit. Mycí hlavice si bez problémů poradila i s chlupy našich zvířecích miláčků (i když zametáte, jak můžete, vždycky na podlaze nějaké zůstanou, takže je šikovný mop, a tím Easy Wring and Clean TURBO určitě je, naprosto k nezaplacení).

Mop je neskutečně výkonný, nezanechává mokrou podlahu a je hezky skladný. Myslím, že jsem našla naprosto úžasnou náhradu za svůj starý mop – i když je mi jasné, že mě čeká cesta do obchodu (protože exemplář, který jsme testovaly, už je zas na cestě k Petře… úplně dobrovolně, samozřejmě:-)).

Easy Wring and Clean TURBO

Klady:

 • velká hlavice, jejíž tvar zajistí i vytření rohů místnosti
 • kombinace dojího typu třásní, která zajistí odstranění jakékoli nečistoty
 • možnost praní mycího návleku
 • skvělý ždímací systém
 • rychle suchá podlaha po použítí mopu
 • nízká hmotnost mopu i kbelíku
 • chytré umístění rukojeti kbelíku
 • teleskopická tyč
 • ideální na veškeré povrchy

Zápory:

 • někomu může připadat vyšší cena mopu, ale tato investice se rozhodně vyplatí
 • málem byl předmětem hádek v redakci
 • Zorka se svou mánií pro barvy vzdychala, že se nevyrábí ve fuchsiové nebo petrolejové (ale stejně se nechtěla smířit s myšlenkou, že by nebyla testerkou - a jen co mop vyzkoušela, na barvu už si ani nevzpomněla)
 • Petra si stěžovala, že její kluci začali mop používat jako argument, proč se nemusejí zouvat venku


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat