TESTOVÁNÍ: Omládněte s Perfect Clinic díky operaci očních víček!

01.03.2017 | Testování

Proč je relativně „drobný“ zákrok, jímž je operace očních víček, tak účinným způsobem, jak omladit obličej? Nelichotivá spadlá víčka a „pytle“ pod očima totiž na první pohled neustále podtrhují smutný a unavený výraz ženy či muže. Stačí otevřít pohled a vypadáte daleko odpočatěji, svěžeji, zkrátka o dost lépe.


Celkové hodnocení: 91%

Hodnocení: 55 testerek

Doporučeno: 152x


Úprava horních očních víček se stále drží na třetí příčce nejfrekventovanějších zákroků v centru estetické medicíny Perfect Clinic. Zájem obou pohlaví se vyrovnává, ale vzhledem k nižšímu procentuálnímu zastoupení mužské populace mezi klienty plastické chirurgie je jejich konkrétní počet proti ženám v menšině.

Ideální věk pro operaci


Tenista Lukáš Rosol na Perfect Clinic

Věková škála je velmi široká, i když typičtí jsou čtyřicátníci a starší lidé. Ale není s podivem, že se na kliniku obrátí i zástupci mnohem mladší věkové skupiny. „Osobně jsem operoval 26letou pacientku, která měla geneticky danou asymetrii. Zatímco na jedné straně měla velmi výrazně pokleslou kůži víčka, na druhé straně víčko zcela odpovídalo věku,“ říká plastický chirurg Zdeněk Pros, zástupce vedoucího lékaře Perfect Clinic.

V péči jeho kolegy – vedoucího lékaře a plastického chirurga Romana Kufy – byl také tenista Lukáš Rosol, jemuž v té době bylo 28 let. Ten vyhledal plastického chirurga poté, co se začal potýkat se zhoršeným periferním viděním a častou únavou očí. Vůbec nejmladšími pacienty byli v Perfect Clinic v minulosti muž a dívka ve shodném věku rovných 20 let.


Operace očních víček na Perfect Clinic

„Na druhé straně není výjimkou, že máme pacienty kolem osmdesátky. Ze zdravotního hlediska je operace stejně efektivní pro mladé i starší pacienty, protože dojde k odstranění únavy očí, zlepší se prostorové vidění, může se zlepšit nadměrné slzení. Na očích se podepisuje věk a genetika, ale také například povolání. U člověka, který se většinu pracovního dne dívá do monitoru počítače nebo hodně pracuje venku na sluníčku či jinak oči namáhá, dochází k rychlejšímu poklesu kůže víček,“ vysvětluje MUDr. Pros.

Současně tento pokles ovlivňuje i typ kůže, životospráva, alergie či další onemocnění. Z estetického hlediska má operace podle Zdeňka Prose větší efekt v mladším věku: „Jednak se kůže rychleji hojí a jednak ve vyšším věku bývají kolem očí četné vrásky, které touto operací úplně odstranit nelze a které možná malinko narušují celkový výsledný efekt.“ 

První signály k operaci

Začít uvažovat o plastice víček byste měli, když oči víc slzí nebo cítíte tlak v očích a musíte si třeba pomáhat zvednutím čela, abyste oko víc otevřeli. To jsou zdravotní důvody. Pak jsou estetické důvody, kdy přebytečná kůže utváří unavený vzhled oka. U žen může být takovým kuriózním signálem hromadění kůže při roztírání očních stínů.

Jak se operace víček dělá?


Interiér Perfect Clinic

Operovat lze buď horní, nebo dolní víčka samostatně, případně upravovat oboje v rámci jednoho zákroku. Chirurg během operace odstraní nadbytečnou kůži z víček a současně dle potřeby redukuje tukové váčky, které se věkem tvoří v měkkém lůžku pro oko v oční dutině. Jejich odstranění pak zlepšuje výsledný efekt. Zákrok není bolestivý. Tkáň je ošetřena lokálním anestetikem a pacient během operace necítí kromě doteku nic. Ani z hojení není třeba mít obavu. Zákroky v obličeji skutečně bolestivá rekonvalescence neprovází.

V naprosté většině se jedná o operaci ambulantní, bez celkové narkózy a hospitalizace. To znamená, že ihned po zákroku odcházíte domů. Rány máte přelepené tenkými náplastmi, přes které se přikládá sterilní krytí. Oči ale překryté nejsou a vidění není zcela omezeno. „Řídit týž den ovšem nedoporučujeme. Přece jen nastupující otoky a čerstvé přelepené ranky zeširoka otevřít oči nedovolují,“ varují odborníci z Perfect Clinic. Pokud má kdokoli velké obavy ze zákroku, lze jej samozřejmě provést buď v analgosedaci, nebo i v celkové anestezii. Výsledek je rovnocenný, jen náklady na zákrok se o něco zvýší.

třetí den po operaci můžete vykonávat běžnou kancelářskou práci, i když otoky a modřinky na víčkách či tváři mohou přetrvávat 2-3 týdny. Ty vás ale nikterak výrazně nehandicapují. Většinou se dají skrýt za sluneční brýle. Větší fyzická námaha je možná obvykle po vyndání stehů, což se děje týden po operaci.

Skryté jizvy

Řez na horním víčku vede v místě přirozené rýhy - ohybu, aby zhojená jizva pak v záhybu kůže nebyla patrná. U dolních víček se pak řez vede těsně pod řasami, kde se krásně schová. Jizvičky v případě dobře provedeného zákroku zůstávají skryté a jen v podobě tenoučké linky. Jen na slunce v době hojení není radno chodit anebo jen s ochranným faktorem a velkými brýlemi. Kvůli pigmentaci jizev.

Rizika operace


Interiér Perfect Clinic

Ačkoli operace víček patří mezi jednodušší zákroky v plastické chirurgii, v žádném případě ji, jak říká Zdeněk Pros, nelze podceňovat: „Pokud není operace přesně provedena, mohou vznikat různé asymetrie, které jsou zdrojem pacientovy nespokojenosti. Na horních víčkách je především důležité přesné umístění řezu, aby byl skutečně v ohybové rýze a nerušil estetický vzhled. U dolních víček je potřeba odebrat jen tolik kůže, abychom se vyvarovali vzniku tzv. ectropia, což je odchlípení okraje dolního víčka od oční koule. Dá se to opravit, ale výsledek esteticky pokulhává.“ I tento standardní zákrok vyžaduje zkušenost a zručnost operatéra. A výsledek operace pochopitelně závisí i na úrovni hojení, které bývá individuální.

Průměrně „efekt“ zákroku vydrží podle plastických chirurgů z Perfect Clinic asi 7 let. „Máme ale pacienty, kterým jen pět let a na druhou stranu třeba i patnáct let. Je to hodně individuální a zákrok lze kdykoli, i několikrát za život, opakovat,“ shodují se lékaři.Rozstřel testerek

Rozstřel testerek se vypíše kliknutím na tlačítko Zobrazit.

Zobrazit

Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

11 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:06
95 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:31
106 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat