Zapomeňte na nízkotučná jídla. Dieta musí obsahovat tuk, jinak v ní selžete!

Miliony lidí po celém světě začaly 1. ledna držet dietu. Řekly si, že chtějí zhubnout. Ale podle profesora Davida Ludwiga z Harvardovy univerzity většina z nich selže jednoduše proto, že vyřadí z jídelníčku tuky. A pak se neustále potácejí v bludném kruhu hladu a příjmu nadměrného množství sacharidů. On naopak doporučuje na dobu diety a hubnutí krátkodobě snížit příjem sacharidů a zvýšit příjem tuků.

„Tradiční nízkotučné diety, v nichž jsou tuky nahrazeny sacharidy a cukry, jen podporují začarovaný kruh hladu tím, že tělo staví do hladovky,“ vysvětluje profesor Ludwig v rozhovoru pro deník The Mail.

Podle jeho názoru nízkotučná dieta oblíbená v sedmdesátých letech přispěla k epidemii obezity a zvýšila počet nemocných chorobami srdce a cév.

S nízkotučnou dietou jste předurčeni k selhání!“ varuje Ludwig, který o hubnutí a dietách píše mnoho let.

Podle moderních výzkumů lidé na nízkotučné dietě denně spálí denně až o tři stovky kilokalorií méně než ti, kteří přijímají tuku hodně. Ideální podle něj je středomořská strava bohatá na zeleninu, ovoce, ořechy, ryby, luštěniny a také olivový olej.

Ludwig také sestavil s manželkou Dawn knihu receptů, které jsou pro hubnutí ideální. Nicméně u všech platí pravidlo, že musejí být chudé na jednoduché sacharidy a obsahovat dost tuků. A hubnoucí si hlídá počet přijatých kalorií. Tuk ale poskytuje dlouhodobé nasycení a tělo nastaví do módu spalování.

„Nízkotučná dieta je jedním z největších pohrom moderní medicíny a z mého pohledu přispěla k epidemii obezity. Je čas přestat počítat kalorie a začít jíst,“ dodává Ludwig.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat