Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Největší mýty o štíhlé linii: Přestaňte jim podléhat

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

12.11.2019 | Zdraví a životní styl

Sen o zdravém a štíhlém těle nás nutí dělat různé věci. A tak není divu, že se chytáme každé rady, která se tváří, že nám v naší snaze pomůže. Jenže jak už to bývá, ne všechny „zaručené“ tipy jak zhubnout opravdu fungují.

Na které mýty byste si měli dát největší pozor?

Umělá sladidla pomáhají zhubnout

Vyměnili jste cukr za umělá sladidla v domnění, že je to cesta ke štíhlé linii? Pak budete zklamaní – podle posledních výzkumů se ukazuje, že sladidla v hubnutí nehrají prakticky žádnou roli (a některá situaci jen zhoršují).

Stačí jen správně jíst, nemusí se cvičit

Ano, vyvážená strava je pro hubnutí naprosto klíčová. Ale jak potvrdily mnohé studie, bude mnohem efektivnější v kombinaci s pohybem. Mimochodem, platí to i naopak – i když se budete hýbat jako o život, ale nebudete správně jíst, nepůjde vám hubnutí příliš dobře...

Po ovoci se tloustne

Jistě, ovoce obsahuje cukry, ale že bychom po něm tloustli, to se říct nedá. Takže pokud jste ho vyškrtli z jídelníčku, pěkně ho tam vraťte. Pozitivní efekt všech těch vitaminů, minerálů, antioxidantů a vlákniny, které se v něm skrývají, mnohonásobně převyšuje fakt, že s ovocem svému tělu dodáte i nějaký ten cukr.

Pilulky/čaje apod. nám zajistí zhubnutí

Bohužel ne. Bylo by to krásné, kdyby existoval nějaký doplněk stravy, který by stačilo užívat a po kterém by šla váha zázračně dolů. Jenže neexistuje. Bez vašeho úsilí se to prostě neobejde.

Dezerty jsou při dietě zakázány

Ale kdepak! Jen si musíte umět vybírat, po kterém sáhnete. Pokud si budete sladké pochoutky odpírat úplně, dlouho to nevydržíte. A tak sáhněte po obědě třeba po kostičce hořké čokolády nebo celozrnné sušence. Zkrátka dbejte na to, abyste jen nemlsali, ale dodali tělu i nějaké důležité živiny (což například dorty nedokáží).

Hubení lidé nesnídají

Ale snídají. Snídaně je opravdu základ dne, rozhodně byste ji neměli vynechávat! Je prokázáno, že správně vyvážená snídaně umí nastartovat metabolismus a zasytí až do oběda.

Hlavně žádné pečivo

Tohle je jeden z nejrozšířenějších hubnoucích mýtů. Že když z jídelníčku vyřadíme pečivo, zhubneme. Jistě, možná na chvíli, ale rozhodně ne efektivně. Pamatujte, že není pečivo jako pečivo – je dobře, když vyřadíte to bílé, ale rozhodně se nevzdávejte celozrnného! Sice s ním tělu dodáte nějaké ty kalorie, ale spolu s nimi spoustu prospěšných látek včetně vlákniny, která vás udrží dlouho syté.

Historie cvičení: Čím se trápily naše babičky, maminky a ...

Tříbarevná rýže

Tříbarevná rýže

13 hlasů
35min 799 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Treska s estragonem

10 hlasů
35min 831kJ 99 Kč

Velmi dietní příprava ryby s voňavými bylinkami.

Losos na zelenině

7 hlasů
1h a 5min 722kJ 290 Kč

Připravte si na vánoční stůl místo kapra lososa.

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více