Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Největší mýty o štíhlé linii: Přestaňte jim podléhat

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

12.11.2019 | Zdraví a životní styl

Sen o zdravém a štíhlém těle nás nutí dělat různé věci. A tak není divu, že se chytáme každé rady, která se tváří, že nám v naší snaze pomůže. Jenže jak už to bývá, ne všechny „zaručené“ tipy jak zhubnout opravdu fungují.

Na které mýty byste si měli dát největší pozor?

Umělá sladidla pomáhají zhubnout

Vyměnili jste cukr za umělá sladidla v domnění, že je to cesta ke štíhlé linii? Pak budete zklamaní – podle posledních výzkumů se ukazuje, že sladidla v hubnutí nehrají prakticky žádnou roli (a některá situaci jen zhoršují).

Stačí jen správně jíst, nemusí se cvičit

Ano, vyvážená strava je pro hubnutí naprosto klíčová. Ale jak potvrdily mnohé studie, bude mnohem efektivnější v kombinaci s pohybem. Mimochodem, platí to i naopak – i když se budete hýbat jako o život, ale nebudete správně jíst, nepůjde vám hubnutí příliš dobře...

Po ovoci se tloustne

Jistě, ovoce obsahuje cukry, ale že bychom po něm tloustli, to se říct nedá. Takže pokud jste ho vyškrtli z jídelníčku, pěkně ho tam vraťte. Pozitivní efekt všech těch vitaminů, minerálů, antioxidantů a vlákniny, které se v něm skrývají, mnohonásobně převyšuje fakt, že s ovocem svému tělu dodáte i nějaký ten cukr.

Pilulky/čaje apod. nám zajistí zhubnutí

Bohužel ne. Bylo by to krásné, kdyby existoval nějaký doplněk stravy, který by stačilo užívat a po kterém by šla váha zázračně dolů. Jenže neexistuje. Bez vašeho úsilí se to prostě neobejde.

Dezerty jsou při dietě zakázány

Ale kdepak! Jen si musíte umět vybírat, po kterém sáhnete. Pokud si budete sladké pochoutky odpírat úplně, dlouho to nevydržíte. A tak sáhněte po obědě třeba po kostičce hořké čokolády nebo celozrnné sušence. Zkrátka dbejte na to, abyste jen nemlsali, ale dodali tělu i nějaké důležité živiny (což například dorty nedokáží).

Hubení lidé nesnídají

Ale snídají. Snídaně je opravdu základ dne, rozhodně byste ji neměli vynechávat! Je prokázáno, že správně vyvážená snídaně umí nastartovat metabolismus a zasytí až do oběda.

Hlavně žádné pečivo

Tohle je jeden z nejrozšířenějších hubnoucích mýtů. Že když z jídelníčku vyřadíme pečivo, zhubneme. Jistě, možná na chvíli, ale rozhodně ne efektivně. Pamatujte, že není pečivo jako pečivo – je dobře, když vyřadíte to bílé, ale rozhodně se nevzdávejte celozrnného! Sice s ním tělu dodáte nějaké ty kalorie, ale spolu s nimi spoustu prospěšných látek včetně vlákniny, která vás udrží dlouho syté.

Potraviny na podporu plodnosti ženy

Kuřecí kari z trouby

Kuřecí kari z trouby

5 hlasů
1h a 15min 378 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí stehna na majoránce

16 hlasů
1h a 5min 1078kJ 85 Kč

Jednoduše upečená kuřecí stehna s příchutí majoránky.

Polévka z šalotek

24 hlasů
40min 931kJ 99 Kč

Polévka z cibule šalotky s toastem a sýrem.

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více