Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Drobnosti, které vám pomohou s hubnutím do plavek

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

16.05.2018 | Zdraví a životní styl

Last minute tipy, jak zhubnout do plavek? Podle předních světových odborníků na výživu, trenérů a wellness poradců jsou to malé změny, které mohou znamenat ten největší kus práce. Které drobnosti vám pomohou k vysněným křivkám?

Hodiny v posilovně, striktní dodržování jídelníčku, samé odříkání. Ano, i takhle může vypadat přechod k sexy tělu, ale naštěstí existují i jiné (pohodlnější) metody.

Prostě jen dýchejte

Dietní guru Manuel Villacorta doporučuje věnovat tři minuty (dvakrát denně) hlubokému dýchání. Podle něj to snižuje stresový hormon kortizol, který vytváří a ukládá tuk kolem střední části těla.

Den začněte s vejci

Co jíst po ránu? Vejce, vejce a zase jenom vejce. Aspoň takhle to doporučuje nutriční poradkyně a kuchařka Madeleine Shawová s tím, že vajíčko je nejkomplexnější bílkovina. Tahle úžasná proteinová věc vás po ránu nastartuje, udrží ve střehu, a navíc vám nabídne trvalé uvolnění energie. To se u obilovin nebo toastů stát nemůže.

Provádějte test prázdného žaludku

Menší porce několikrát denně. Tahle informace není nic nového. Ale co když váš přepadne chuť? Častokrát jíme tak nějak ze zvyku. Zaprvé, jezte každé tři hodiny. A rozpoznejte reakce svého těla. Víte, jak poznat, jestli máte opravdu hlad? Michael Pollan, jenž byl oceněn za knihu o gastronomii, tvrdí, že si před každým jídlem máte vybavit jablko. Pokud nejste dost hladoví, nebudete na něj mít chuť, nebo ho v mysli rovnou odmítnete.

Inspiraci hledejte u čajů

Nutriční lékař David Wolfe zase přísahá na konzumaci čínských a tchajwanských čajů oolong, které charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. Když jimi nahradíte kávu, zvýšíte oxidaci tuků, zregulujete hladinu cukru v krvi, snížíte své chutě a zabojujete proti břišnímu tuku.

Při přípravě jídla konzumujte ovoce a zeleninu

Vaříte pro rodinu a sbíhají se vám sliny? Litujete, že si nemůžete dát kotel těstovin s hutnou sýrovou omáčkou? Ošalte mozek. Výživářka Kathleen Zelmanová doporučuje mít v ruce kousek ovoce a zeleniny. Než je jídlo hotové, máte zaplněný žaludek vlákninou. Sníte toho méně, nebudete se přejídat a upustíte od dezertu.

Vyměňte limču za šumivou vodu

Dietní poradce Dawn Jackson Blatner tvrdí, že pravidelné pití limonád způsobuje, že svaly spalují méně. Opět platí, že čistá voda bez bublin patří k nejlepším volbám. Když do ní navíc přidáte citronovou šťávu, získáte pocit sytosti, podstoupíte detoxikaci jater a spálíte asi o 100 kalorií denně navíc. Tedy v případě, že si dopřejete tři litry vody – a v každé sklence pár kapek šťávy.

Přijměte své neřesti

Fitness guru celebrit Jillian Michaelsová se řídí pravidlem 80/20. To spočívá v tom, že 20 procent přijatých kalorií denně mohou tvořit potraviny čistě jen pro zábavu. Zkrátka si dejte to, na co máte chuť. Samozřejmě s rozumem.

Jezte ořechy

Co mít vždy s sebou? Pytlík ořechů. Udržují stabilní hladinu krevního cukru a studie dokazují, že ti, kdo je považují za nezbytnou svačinu, jedí méně.

Jaké esenciální oleje používat při chemoterapiích

Bazalkové pesto s těstovinami a kuřetem

Bazalkové pesto s těstovinami a kuřetem

43 hlasů
30min 874 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tilapie se špenátem

7 hlasů
60min 409kJ 150 Kč

Zapečená ryba se špenátovou omáčkou.

Květák s pažitkovou omáčkou

0 hlasů
50min 950kJ 110 Kč

Dozlatova osmažený květák v klasickém trojobalu mají rádi...

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více