Jak nejlépe podpořit metabolismus a shodit nabraná kila

Máte po dovolené „boky jako skříň“? Konec relaxaci na pláži, přichází realita. Podpořte svůj metabolismus a sundejte nabraná kila – bez narušení životního stylu a výrazných změn. Kterých pět maličkostí vám stoprocentně pomůže?

Hodiny v posilovně, hladovka, zákaz veškerých sacharidů… Už jen tohle vám způsobuje kopřivku? Zařaďte zpátečku, při shazování kil se v podstatě nemusíte nijak omezovat. Zde jsou vyzkoušené, osvědčené a bezbolestné triky, které vám sexy křivky vrátí zpět.

Neustále žvýkejte

Tento typ aktivity se v angličtině nazývá NEAT (non-exercise activity thermogenesis). Ač to zní neuvěřitelně, studie prokazují, že žvýkání spaluje 300 až 2 000 kalorií denně. Samozřejmostí je, že by se mělo jednat o žvýkačky bez cukru.

Staňte se fanouškem zeleného čaje

Co by to bylo za režim, kdyby v něm nehrál jednu z hlavních rolí zelený čaj? Výzkumy naznačují, že právě on může zvýšit rychlost metabolismu o 4 až 5 procent. Proto se rozhodně nemusíte bát, dávat si ho do termosky. Jeden šálek má pouze 2 kalorie (bez sladidla, samozřejmě), což ze zeleného čaje dělá skvělého parťáka pro pracovní i odpočinkový den.

Pijte více vody

Ne, nemusíte vypít pět litrů denně. Německá studie zjistila, že již pouhé dvě sklenice obyčejné neperlivé vody zlepšují spalování kalorií o celých 30 procent, a to za pouhých 10 minut. Účinek přitom trvá více než hodinu. Není tedy nic jednoduššího, než se extra před jídlem napít. To zvládnete, ne?

Pusťte si do života více céčka

Přidávejte čerstvou citronovou šťávu do svého čaje nebo vody. To je jedna z nejlepších rad, kterou můžete dostat. Vědci z Arizonské státní univerzity zjistili, že atleti, kteří nedostanou vitamin C ještě před fyzickou aktivitou, spálí o 25 procent méně kalorií. Z toho vyplývá, že sklenka vody s citronem by se měla stát běžnou součástí ranního rituálu. Než doběhnete do práce, budete o nějaké to deko lehčí.

Smějte se

Ne, to není vtip. Studie publikovaná v Mezinárodním žurnálu obezity prokázala, že smích vyvolává malý nárůst spalování kalorií. Matematicky řečeno, pětatřicet vysmátých minut vás zbaví až 40 kalorií! Tak ukažte pořádný „rohlík“ a ukazujte ho světu co možná nejčastěji!


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Odsuňte tento týden svůj společenský život na jeho druhou polovinu a v té první se soustřeďte na rodinu. Zkuste zkrátka tento týden trávit více času se svými blízkými – pomůže vám to předejít případnému nedorozumění, které poslední dobou hrozilo a které by mohlo nepříjemně poznamenat váš vztah. Nebojte se na tomto poli ani ráznějších kroků ke zm... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

37 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:02
30 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
221 Příspěvků
Poslední příspěvek 18.10.
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat