Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny posilující imunitu. Jen citronem to nekončí

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

11.10.2019 | Zdraví a životní styl

Podzim je tady a bacily mají doslova žně. Už teď se psychicky připravujete na to, že vás nějaký brzy skolí? Nemalujte čerta na zeď a dejte si porci hovězího masa, sladké brambory či jogurt. Jakmile to zapijete černým čajem, viróza si na vás netroufne!

Pravidelně sportujete, nepodceňujete příjem tekutin a vitaminů, dopřáváte si kvalitní spánek a proti otužování v zásadě nic nemáte? Jistě, toto jsou častá lékařská doporučení k posílení obranyschopnosti, se kterými odborníci nešetří. Můžete však udělat ještě něco navíc a zvýšit tak šanci, že se vám podzimní neduhy letos pro změnu vyhnou? Samozřejmě, zařaďte do jídelníčku tyto potraviny, jež kondici imunitního systému pořádně vylepší!

Jogurt neocení jenom kosti

Probiotika neboli živé aktivní kultury nacházející se v kelímku mléčného výrobku jsou vlastně bakterie. Ovšem nelekejte se, protože tyhle rozhodně neškodí. Právě naopak! Udržují střeva a zažívací trakt bez choroboplodných zárodků, což je k dobru. Závěry jisté vídeňské studie naznačují, že denní konzumace probiotik posiluje imunitu a snižuje náchylnost k běžným onemocněním o 30 procent. No vida, takže u oddělení jogurtů se v obchodě nezapomeňte zdržet a neprosvištěte okolo něj bez povšimnutí!

Hovězí maso, dejte si pořádný steak

Nedostatek zinku je jedním z nejběžnějších nutričních nedostatků dospělých jedinců – jak uvádějí lékařské statistiky. Jenže v tom je právě ten problém a možná i důvod, proč lidé tak často podléhají nemocem. I mírný nedostatek tohoto důležitého prvku v těle zvyšuje pravděpodobnost infekcí. Zinek je totiž nesmírně důležitý pro vývoj bílých krvinek, bez kterých se obranyschopnost absolutně neobejde, jelikož rozpoznávají a ničí bakterie i viry. Naleznete ho v hovězím mase, a pokud to není váš šálek kávy, zvolit můžete i ústřice, obiloviny, nebo tuňáka.

Sladké brambory. I ty vám prospějí

Pokud jde o imunitu, její neodmyslitelnou součástí je také kůže, kterou do těla mohou pronikat různé „breberky“, zárodky a nežádoucí organismy. Abyste tedy zůstali silní, zdraví a odolní, není od věci zaměřit se na vitamin A, neboť právě ten hraje důležitou roli při výrobě pojivové tkáně, což je klíčová složka pokožky. V půl šálku batátů naleznete „áčka“ vskutku požehnaně, navíc vám dodá jen 170 kalorií, tudíž ohrožení štíhlých křivek není tak markantní.

Černý čaj, něco na zahřátí

V poslední době se jako zprostředkovatel zdraví skloňuje zelený čaj ve všech pádech. Jenže co ten černý? I on má pořádné výhody! Odhalily je vědci působící na americké Harvardově univerzitě. Ti na základě svého průzkumu tvrdí, že pijani čtyř šálku denně mají v krvi desetkrát více interferonů (proteiny protivirové obrany) v porovnání s těmi, kteří se tomuto horkému nápoji vyhýbají. Co vy na to, není už čas na čaj? Ovocný nechte protentokrát v šuplíku, ona taková malá změna ničemu neuškodí…

Oblíbené druhy podzimního ovoce, které útočí na sklovinu

Pečené kuře s bylinkami

Pečené kuře s bylinkami

15 hlasů
1h a 50min 562 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krémová polévka z mletého masa

19 hlasů
55min 528kJ 99 Kč

Recept na sytou polévku z mletého vepřového masa.

Smetanová kuřecí polévka

14 hlasů
60min 532kJ 80 Kč

Polévka, která zasytí, můžete ji podávat jako hlavní c...

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více