Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Druhy cvičení, které pomáhají proti příznakům deprese

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

14. 11. 2017 | Zdraví a životní styl

Stovky tisíc lidí po celém světě trpí depresivními stavy. Ti vědí, že se nejedná jen o úzkost nebo chvilkovou slabost. Patříte k nim? Pak musíte vědět, že ke snížení symptomů stačí jedna jediná věc!

Nikdo neříká, že díky cvičení deprese zmizí ze dne na den, nicméně když „hýbnete pozadím“, bude vám lépe a lépe. Však podle magazínu, který publikoval Journal of Sport and Exercise Psychology, cvičení, štěstí a klid v srdci k sobě prostě patří. Je tomu tak proto, že při pohybu se stimuluje uvolňování chemických látek v mozku, které člověk v depresi postrádá. Znamená to tedy, že pokud vám byla tato porucha psychiky diagnostikována, možná budete chtít zvážit své možnosti.

Pořádně do toho šlápněte

V poslední době existují důkazy o tom, že mezi nejlepší cvičení pro boj s depresí patří kardio – a že konkrétně pro ženy se jako optimální jeví aerobik. Nicméně, neexistuje žádný vztah mezi intenzitou a množstvím cvičení vůči emocionálnímu prospěchu. Chce to jen mít chuť a prostě začít. I kdyby se mělo jednat o půlhodinku dvakrát týdně.

Máte přátele, kteří začali běhat, a právě oni vám neustále říkají, jak se běh stává návykový? To není jen mýtus. Podle některých studií jsou při běhu stimulovány některé chemické látky v mozku, které způsobují euforii. Běh je tedy takový přirozený „morfin těla“. Zkuste jej praktikovat, můžete se dočkat pocitu pohody a radosti.

Co nejvíce choďte

Zatímco se hodně mluví právě o běhu a jeho dopadu na zdraví, i obyčejná chůze je velmi prospěšná. Stále se totiž jedná o formu aerobního cvičení a prostředek bojující proti sedavému životnímu stylu. Její výhodou je hlavně to, že nevyžaduje konkrétní denní dobu. Stačí si ráno přivstat a jít do práce pěšky. To samé večer.

Zkuste silový trénink

Kdo potrápí svaly, bude lépe vypadat – a dobře se cítit. Jistá studie, jíž se zúčastnilo 45 pacientů s diagnostikovanou depresí, potvrdila, že po deseti týdnech tréninkového programu se u všech pacientů snížily symptomy deprese a došlo k posunu po zdravotní, duševní i emoční stránce. Jak to, že je silový trénink tak účinný? Klade důraz na zvládnutí a kontrolu, vyžaduje plnou koncentraci a pozornost. To je dobrý způsob, jak krotit temné a depresivní myšlenky!

Zharmonizujte se s jógou

Jóga se v posledních letech stala velmi populární. Pokud nemáte rádi cvičení, které je příliš riskantní nebo abnormálně náročné, jóga je skvělá volba. Pomáhá zlepšovat rovnováhu a flexibilitu, zaměřuje se na emocionální perspektivu. Proto je tak skvělá pro zmírnění příznaků deprese. Již dvě cvičení týdně se na psychice pozitivně odrážejí.

Zklidněte se s taiči

Taiči se podobá józe, a to díky pomalým, jemným pohybům. V porovnání s jógou však jste neustále v pohybu. Jedná se o další tradici z východu, která vám pomůže ustát jakékoli depresivní poruchy. Jistý výzkum potvrdil, že po třech měsících cvičení taiči 14 starších čínských pacientů zaznamenalo pozoruhodné snížení symptomů deprese. Kromě meditativní povahy je také zřejmé, že i sociální aspekt taiči je užitečný. Cvičí se totiž obvykle ve skupinách.

Dieta v troskách. Přestaňte se obviňovat a vymyslete plán

Dušený hejk

Dušený hejk

12 hlasů
1h a 35min 387 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Interaktivní kamarád BeatBo, se kterým se vaše děti nebudou nudit

TESTOVÁNÍ: Interaktivní kamarád BeatBo, se kter...

Něco přes měsíc a jsou tu Vánoce, už máte nápady?

Něco přes měsíc a jsou tu Vánoce, už máte nápady?

Extra výkon pro snazší mytí oken

Extra výkon pro snazší mytí oken

Každý den jiná. Proměňte se v princeznu i dračici jen změnou účesu

Každý den jiná. Proměňte se v princeznu i drači...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysáto i vytřeno v jediném kroku? To není sci-fi

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysáto i vytřeno v jediném ...

Popáleniny se hojí rychleji, když si je člověk přivodí přes den

Popáleniny se hojí rychleji, když si je člověk ...

Tip na oběd

Citronová kuřecí prsíčka s pepřem

27 hlasů
25min 474kJ 48 Kč

Určitě vyzkoušejte kuřecí prsíčka s citronovou omáčkou.

Smažené hráškové placičky

14 hlasů
45min 746kJ 60 Kč

Velmi jednoduchý recept na placičky z hrášku a mrkve.

Poradny

Musím při žádosti o dávky dokládat přítelovy příjmy?

Dobrý den, v případě přídavku na děti jsou společně posuzovanými osobami rodiče a nezletilé neza... Více

Bude se mi výše PPM počítat i z nemocenské?

Dobrý den, výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) se vždy vypočítává z platu dos... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Někoho spontánně oslovíte, což není zrovna váš styl. K onomu člověku vás však bude táhnout nepřekonatelná síla, která vás donutí jít nad rámec svého obvyklého chování. A stoprocentně toho nebudete litovat, neboť, j...

Více