Při potížích se spaním, nervozitou nebo koleny vsaďte na tyto bylinky

Síla přírody je dnes každému známá, ale i přesto se stále najdou tací, kteří dají přednost chemickým výrobkům z lékáren. Přitom mnohdy v případě obtíží stačí vyrazit na procházku a nasbírat si bylinky, které vám od bolestí pomohou mnohdy lépe, než kdejaké léky. Které bylinky by určitě neměly chybět ve vaší lékárničce?

Meduňka

Meduňka je rozšířená, po citronu vonící bylinka, kterou můžete snadno vypěstovat doma v květináči nebo na vlastní zahrádce. Meduňkový čaj pomáhá při nespavosti, migrénám, ale také pro podporu lepšího trávení. Čerstvé lístky meduňky mají schopnost zklidňovat sluncem popálenou nebo hmyzem poštípanou pokožku.  

Pelyněk

Pelyňkový čaj pomáhá při bolavém žaludku, proti zvracení, zánětu, nechutenství, při nemocech jater, žlučníku a dvanácterníku. Působí proti břišním a žaludečním křečím a také proti plynatosti. Pelyňkový čaj je také skvělým pomocníkem při chřipce a nachlazení. Smotek listu pelyňku dokáže efektivně zastavit krvácení z nosu.

Jitrocel

Pozitivní účinky jitrocelu jsou obecně známé a proto se hojně využívá pro výrobu sirupů, tinktur a čajových směsí, které působí protizánětlivě a podporují trávení. Odvar z jitrocele napomáhá léčit choroby dýchacích cest, jelikož má schopnost rozpouštět hlen v dutinách. Využití ale najde i při léčbě oparů nebo kožních infekcí.  

Kostival

Kostival lékařský, kořen i list, se používá především pro výrobu mastí, hojivých gelů nebo výluhů pro obklady, které se používají při léčbě zlomenin, zánětů žil, pohmožděnin či otoků. Neměl by být používán vnitřně, protože obsahuje alkaloidy, které jsou karcinogenní a při delším užívání poškozují organismus.

Hloh obecný

Květy hlohu obecného se nejčastěji suší pro přípravu odvaru, který prokazatelně zlepšuje srdeční činnost, přispívá ke snížení krevního tlaku, pomáhá při problémech s nespavostí a celkově zklidňuje.

Vřes obecný

Vřes má výborné detoxikační účinky, pomáhá při revmatismu, dně nebo při otocích nohou. Je také výborným pomocníkem při zánětech ledvin a močových cest, které účinně desinfikuje. Působí také jako mírné sedativum a díky tomu lze vřes využívat i při potížích s nespavostí.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
14:33

HIIT training

HIIT training
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

78 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
12 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat