Nejprospěšnější novoroční předsevzetí: Nestresuj se a cvič!

Ta nejlepší novoroční předsevzetí se bezpochyby týkají našeho zdraví. Která opravdu stojí za to dodržet?

Budu pravidelně cvičit

Patříte k těm, kteří si každý rok slibují, jak se „konečně začnou pořádně hýbat“? Tak to tentokrát nevzdávejte! Najděte si druh sportovní aktivity, která vás bude bavit (jinak toho zase po pár týdnech necháte) a pusťte se do ní. Jednak získáte lepší fyzičku (nebylo by fajn vyjít schody do druhého patra bez funění?) a možná i lepší postavu, jednak přispějete ke zdraví svého srdce (sníží se vám hladina cholesterolu, ale třeba i krevní tlak). Navíc funguje pohyb jako skvělý prostředek proti stresu, a věnujete-li se mu pravidelně, omládne vaše tělo o 9 let.

Nebudu se tolik stresovat

Jedno z nejsložitějších předsevzetí, ale proč to nezkusit. Stres je totiž spojován s obezitou, vysokým krevním tlakem, depresí, zažívacími potížemi nebo třeba nespavostí. Navíc stres oslabuje imunitní systém, takže je člověk náchylnější ke všem možným virózám, o něž není v tomto období nouze.
Pokud se chcete stresu zbavit, mohou vám pomoci nejrůznější meditační techniky, ale také třeba pravidelný pohyb.

Přestanu kouřit

Jen máloco člověku škodí jako kouření. Negativní dopad na organismus je masivní, zasahuje především plíce a srdce (ale ani ostatní orgány si zrovna nelibují). Takže je opravdu nejlepší přestat. A hned. A vydržet!

Budu se líp stravovat

Každá změna stravování k lepšímu se počítá – takže se do ní pusťte. Zkuste třeba jíst pětkrát denně menší porce, nebo skoncovat se špatnými tuky, alespoň jednou týdně jíst ryby, případně zařadit do svého jídelníčku více zeleniny. Budete se mnohem lépe cítit a vaše zdraví vám poděkuje.
TIP Bety: Máte po Vánocích nějaká ta kila navíc a nevíte, kde začít s hubnutím? Poraďte se ZDARMA s naší dietoložkou Lenkou! Zeptat se jí můžete i na to, kde hledat motivaci k hubnutí!


Celkem 0 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

140 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:19
11 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:06
95 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:31

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat