Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vánoční výzdoba a koledy od listopadu působí jen stres

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

13. 11. 2018 | Zdraví a životní styl

Obchodníci chtějí před Vánocemi jediné – maximalizovat své zisky. A ve snaze prodat cokoli a prodat toho nejvíce, používají různé marketingové triky. Z amplionů v obchodech řvou dokola koledy, vzduch je prosycen vánočními vůněmi a všude se třpytí tradiční výzdoba. Jenže na psychiku nakupujících to má zhoubný účinek. Čím dříve totiž obchodníci s koledami začnou, tím déle působí na nakupující emoční a finanční stres související s Vánocemi.

Vánoce jako svátky klidu a míru? Dávno ne. Orgiím přejídání se a rodinným hádkám předcházejí týdny emočních stresů a obav z nedostatku financí.

Tip redakce: Zažeňte podzimní únavu

Stres a nedostatek světla na podzim se často projevuje také zvýšenou únavou. Zažeňte ji dávkou vitaminů a minerálů! Pokud máte podezření, že jich vaše tělo nezískává dostatek z potravy, porozhlédněte se mezi doplňky stravy. Skvělým tipem je tekutý doplněk Salus Floradix Železo+. Obsahuje kombinaci železa, vitaminů B2, B6, B12 nebo vitaminu C, který zvyšuje vstřebávání železa, a výtažků z bylin.

Vědci z Oregonu tvrdí, že být imunní vůči této zátěži dokáže být málokdo a nejspíš pouze ten, kdo v říjnu uteče z města a nesleduje ani televizní reklamu.

Toxické svátky?

„Na těchto svátcích je nejvíc toxické to, že se očekává, že dokážete přečíst mysl svých blízkých a dáte jim dokonalý dárek. To je velmi stresující očekávání, do kterého neustále několik týdnů hraje dokola ta stejná hudba,“ svěřil profesor Peter Christenson z Lewis & Clark College v Oregonu deníku The Mail.

Šest z deseti lidí zažívá během adventu stres. Výzdoba, hudba a reklamy neustále omílající dokola téma „dárky, pečení a hostina“ vyvolávají značný stres. Horší je, že obchodníci advent nerespektují a o týdny ho překračují, takže vánoční stresy začínají mnohdy už v říjnu.

Pomoc, už zase ty koledy

Bolesti hlavy, zvýšený krevní tlak, nespavost a zhoršené trávení jsou jen mírnějšími projevy stresu z Vánoc. Nejhůře pak působí do zblbnutí opakující se vánoční hudba na prodavače a další zaměstnance obchodů.

Viníkem všech neduhů je stresový hormon kortizol, který zvyšuje riziko zánětů, obezity, chorob srdce a také rakoviny.

Lidé s úzkostí by měli dostat levandulový olej, tvrdí psy...

Zapečené bílé zelí

Zapečené bílé zelí

0 hlasů
1h a 40min 444 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Makrela s celerovou omáčkou

6 hlasů
1h a 10min 844kJ 180 Kč

Velmi chutně připravené makrely s omáčkou.

Kuřecí s kokosovým krémem

7 hlasů
1h a 10min 404kJ 145 Kč

Pikantní kuřecí prsa s koriandrem.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více