Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vánoční výzdoba a koledy od listopadu působí jen stres

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

13. 11. 2018 | Zdraví a životní styl

Obchodníci chtějí před Vánocemi jediné – maximalizovat své zisky. A ve snaze prodat cokoli a prodat toho nejvíce, používají různé marketingové triky. Z amplionů v obchodech řvou dokola koledy, vzduch je prosycen vánočními vůněmi a všude se třpytí tradiční výzdoba. Jenže na psychiku nakupujících to má zhoubný účinek. Čím dříve totiž obchodníci s koledami začnou, tím déle působí na nakupující emoční a finanční stres související s Vánocemi.

Vánoce jako svátky klidu a míru? Dávno ne. Orgiím přejídání se a rodinným hádkám předcházejí týdny emočních stresů a obav z nedostatku financí.

Tip redakce: Zažeňte podzimní únavu

Stres a nedostatek světla na podzim se často projevuje také zvýšenou únavou. Zažeňte ji dávkou vitaminů a minerálů! Pokud máte podezření, že jich vaše tělo nezískává dostatek z potravy, porozhlédněte se mezi doplňky stravy. Skvělým tipem je tekutý doplněk Salus Floradix Železo+. Obsahuje kombinaci železa, vitaminů B2, B6, B12 nebo vitaminu C, který zvyšuje vstřebávání železa, a výtažků z bylin.

Vědci z Oregonu tvrdí, že být imunní vůči této zátěži dokáže být málokdo a nejspíš pouze ten, kdo v říjnu uteče z města a nesleduje ani televizní reklamu.

Toxické svátky?

„Na těchto svátcích je nejvíc toxické to, že se očekává, že dokážete přečíst mysl svých blízkých a dáte jim dokonalý dárek. To je velmi stresující očekávání, do kterého neustále několik týdnů hraje dokola ta stejná hudba,“ svěřil profesor Peter Christenson z Lewis & Clark College v Oregonu deníku The Mail.

Šest z deseti lidí zažívá během adventu stres. Výzdoba, hudba a reklamy neustále omílající dokola téma „dárky, pečení a hostina“ vyvolávají značný stres. Horší je, že obchodníci advent nerespektují a o týdny ho překračují, takže vánoční stresy začínají mnohdy už v říjnu.

Pomoc, už zase ty koledy

Bolesti hlavy, zvýšený krevní tlak, nespavost a zhoršené trávení jsou jen mírnějšími projevy stresu z Vánoc. Nejhůře pak působí do zblbnutí opakující se vánoční hudba na prodavače a další zaměstnance obchodů.

Viníkem všech neduhů je stresový hormon kortizol, který zvyšuje riziko zánětů, obezity, chorob srdce a také rakoviny.

Pití kávy ovlivňuje velikost ňader. V ohrožení jsou i ta ...

Karbanátky s červenou řepou

Karbanátky s červenou řepou

24 hlasů
55min 911 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Baklažány se smetanou

9 hlasů
40min 607kJ 65 Kč

Recept na jednoduchý levný zeleninový oběd

Rychlá sýrová polévka

14 hlasů
40min 238kJ 70 Kč

Polévka se dvěma druhy sýra.

Poradny

Mám nárok na nemocenskou po vyčerpání ošetřovného?

Dobrý den,to, že jste se ihned po ošetřování dítěte ocitla v dočasné pracovní neschopnosti, by ne... Více

Dostanu nemocenskou, když jsem po RD nepracovala?

Dobrý den,dle mého názoru byste na nemocenskou mít nárok měla, stejěn jako v případě, kdy byste n... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více