Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vánoční výzdoba a koledy od listopadu působí jen stres

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

13.11.2018 | Zdraví a životní styl

Obchodníci chtějí před Vánocemi jediné – maximalizovat své zisky. A ve snaze prodat cokoli a prodat toho nejvíce, používají různé marketingové triky. Z amplionů v obchodech řvou dokola koledy, vzduch je prosycen vánočními vůněmi a všude se třpytí tradiční výzdoba. Jenže na psychiku nakupujících to má zhoubný účinek. Čím dříve totiž obchodníci s koledami začnou, tím déle působí na nakupující emoční a finanční stres související s Vánocemi.

Vánoce jako svátky klidu a míru? Dávno ne. Orgiím přejídání se a rodinným hádkám předcházejí týdny emočních stresů a obav z nedostatku financí.

Tip redakce: Zažeňte podzimní únavu

Stres a nedostatek světla na podzim se často projevuje také zvýšenou únavou. Zažeňte ji dávkou vitaminů a minerálů! Pokud máte podezření, že jich vaše tělo nezískává dostatek z potravy, porozhlédněte se mezi doplňky stravy. Skvělým tipem je tekutý doplněk Salus Floradix Železo+. Obsahuje kombinaci železa, vitaminů B2, B6, B12 nebo vitaminu C, který zvyšuje vstřebávání železa, a výtažků z bylin.

Vědci z Oregonu tvrdí, že být imunní vůči této zátěži dokáže být málokdo a nejspíš pouze ten, kdo v říjnu uteče z města a nesleduje ani televizní reklamu.

Toxické svátky?

„Na těchto svátcích je nejvíc toxické to, že se očekává, že dokážete přečíst mysl svých blízkých a dáte jim dokonalý dárek. To je velmi stresující očekávání, do kterého neustále několik týdnů hraje dokola ta stejná hudba,“ svěřil profesor Peter Christenson z Lewis & Clark College v Oregonu deníku The Mail.

Šest z deseti lidí zažívá během adventu stres. Výzdoba, hudba a reklamy neustále omílající dokola téma „dárky, pečení a hostina“ vyvolávají značný stres. Horší je, že obchodníci advent nerespektují a o týdny ho překračují, takže vánoční stresy začínají mnohdy už v říjnu.

Pomoc, už zase ty koledy

Bolesti hlavy, zvýšený krevní tlak, nespavost a zhoršené trávení jsou jen mírnějšími projevy stresu z Vánoc. Nejhůře pak působí do zblbnutí opakující se vánoční hudba na prodavače a další zaměstnance obchodů.

Viníkem všech neduhů je stresový hormon kortizol, který zvyšuje riziko zánětů, obezity, chorob srdce a také rakoviny.

Cukr z ovoce může pomoci v boji s rakovinou

Candát se žampióny

Candát se žampióny

11 hlasů
50min 521 kJ 280 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dušené houby s petrželkou

6 hlasů
45min 358kJ 60 Kč

Byli jste na houbách? Vyzkoušejte jeden z mnoha recept...

Zapečené brambory

11 hlasů
55min 667kJ 115 Kč

Brambory zapečené se sýrovým tvarohem.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více