Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepříjemnost jménem ječné zrno. Proč potkala zrovna vás

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

7. 12. 2018 | Zdraví a životní styl

Nejdřív to svědí, potom pálí, najednou se probudíte a je tam! Ječné zrno jako hrom. Nejednomu člověku je tento stav dobře známý. Co však ječené zrno je a jak se ho zbavit? Dobrá zpráva je, že k lékaři hned nemusíte.

Co je to?

Ječné zrno vznikne tehdy, když se ucpe jedna z povrchových žláz ve víčku oka. Že se chystá vyrůst i na tom našem, dá najevo zpočátku svěděním, citlivostí a následně bolestí a začervenáním celého víčka. O několik dní později se tyto příznaky koncentrují do jednoho místa, kde se zanedlouho vytvoří bulka plná hnisu – ječné zrno. Mnohdy se stává, že víčko oteče úplně celé a samotné zrno pak není patrné. V takovém momentě ale většina lidí stejně navštíví lékaře a ten na ječné zrno při vyšetření přijde.

Proč se nám dělá?

Tvrdí se, že ječné zrno má cosi společného s naší výživou, nedostatkem spánku a také psychikou. Mnohdy se setkáte s lidmi, kteří tvrdí, že když se rozčílí, vyrazí se jim ječné zrno do druhého dne. Jedinou přímou souvislostí je nedostatečná hygiena, sahání na obličej a používání kosmetických produktů. Na vzniku zánětu se ale může podílet i celkové oslabení imunity. Ječné zrno je nakažlivé, proto by se postižená osoba neměla s nikým dělit o ručníky a dodržovat hygienu.

Jak se ho zbavit?

Ječné zrno během několika dnů dozraje a samo praskne. Hnis vyteče a rána se zahojí. Někdy však může přejít do chronické formy, kde zrno nedozrává. Pokud máte ječné zrno na oku několik týdnů, je vhodnější navštívit lékaře, který nasadí antibiotickou mast nebo oční kapky. Pokud ani tehdy zrno nezmizí, oční lékař zrno nařízne několikamilimetrovým řezem a odstraní se jeho obsah.

Babské rady

Na ječná zrna prý platí bylinky. Nechte vylouhovat heřmánek (úplně postačí klasický heřmánkový čaj) a na oko přikládejte vlažné obklady. Podobně fungují i obklady z borové vody.

Při ječném zrnu byste měli zvýšit příjem vitaminu C a k rychlému uzdravení prý dopomůže konzumace česneku, rakytníku nebo rybího tuku. Jednoduše byste měli jakkoli podpořit svoji imunitu.

Mobily nás ničí. Posíláme esemesky ze spánku, aniž si to ...

Pstruh se šunkou

Pstruh se šunkou

10 hlasů
40min 461 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí v křenové omáčce

7 hlasů
1h a 35min 533kJ 200 Kč

Recept na jednoduchou křenovou omáčku s vařeným hovězí...

Krůtí kostky s kukuřicí

11 hlasů
60min 202kJ 180 Kč

dušené krůtí maso s chilli papričkou

Poradny

Můžu mít kvůli OČR krácenou dovolenou?

Pěkný den i Vám, Jano,ošetřování člena rodiny je podle § 191 zákoníku práce důležitou osobní přek... Více

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Právě začínající předvánoční týden konečně trochu uberete z tempa (a týká se to především vašeho pracovního nasazení), s nímž jste se vrhli do několika posledních dnů. A věřte, že bylo na čase – sami jste již nějakou dobu tu&scar...

Více