Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bylinky a koření napomáhající hubnutí. Poznejte ty nejúčinnější

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

22. 12. 2018 | Zdraví a životní styl

Rádi byste do dalšího roku vstoupili o něco štíhlejší? Kromě pravidelného pohybu a vhodného jídelníčku můžete vsadit i na zaručené dietní urychlovače v podobě kmínu, šalvěje, kopřivy nebo skořice!

Bude se vaše novoroční předsevzetí týkat shazování kil? Pokud teď souhlasně přikyvujete, máme pro vás hned několik přírodních pomocníků. Některé používáte k dochucování pokrmů, zatímco z jiných si možná děláte čaj. Jaké zbraně na redukci váhy máte po ruce, respektive v kuchyni, aniž byste o tom věděli?

Kmín se nehodí jen k bramborám

Ano, čtete správně. „Obyčejný“ kmín je mocným nástrojem proti nadváze, což tuší asi málokdo. Potvrzují to poznatky mnoha studií, ze kterých vyplývá, že toto ochucovadlo urychluje spalování tuků, detoxikuje játra a předchází zadržování tekutin. Zároveň přispívá k redukci vysokého cholesterolu, zatímco normalizuje krevní tlak. Voňavého dobrodince můžete samozřejmě přidávat do různých jídel, ovšem dá se z něj připravit i fitness čaj – stačí pár semínek zalít vroucí vodou.

Kopřiva? To přece není plevel

O žahavosti rozšířené bylinky se na vlastní kůži přesvědčil zřejmě každý. Znamená to ale, že by kvůli tomu kopřiva měla padnout v nemilost? Právě naopak! Zelený poklad vás obohatí o celý zástup vitaminů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů. Příznivě působí na trávicí systém, „popohání“ línější metabolismus, podporuje látkovou výměnu a čistí krev. Při odtučňovacích kúrách se tato všestranná rostlina vřele doporučuje!

Skořice. S tou vůbec nešetřete

Aromatická ingredience s úctyhodně dlouhou tradicí není jen kuchyňskou přísadou, která báječně „sedne“ do vánočního cukroví a sladkého pečiva obecně. Skořice totiž dodává energii, dokáže ovlivnit hladinu cukru v krvi a poskytuje prevenci před diabetem 2. typu. Na seznam jejích předností patří i to, že zlepšuje vstřebávání živin a zabraňuje ukládání tukových zásob. Odborníci na základě mnoha výzkumů došli k názoru, že s každou špetkou omezíte i riziko plicní embolie, mrtvice nebo srdečního infarktu.

Nepodceňujte šalvěj, má vzácné schopnosti

Pokud se vám hubnutí nedaří podle plánu, možná jste z toho krajně nervózní. A to vás od vytouženého cíle ještě více vzdaluje! Stres totiž zvyšuje úroveň hormonu kortizolu, jež ovlivňuje hladinu cukru v krvi, přičemž působí na vstřebávání tuků. Abyste boj s kily navíc mohli vyhrát na celé čáře, musíte být psychicky v pohodě. Právě v tom vám ráda pomůže šalvěj, která vykazuje silné uklidňující schopnosti a „dohlíží“ na fungující zažívání.

x

Štěstí během chvíle. Jak se znovu usmívat, i když máte de...

Rýžový salát s hráškem a paprikou

Rýžový salát s hráškem a paprikou

2 hlasy
50min 357 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Platýz s citronovým přelivem

7 hlasů
45min 851kJ 137 Kč

Recept na filety jemného rybího masa opečeného na olej...

Vepřová krkovice na víně

12 hlasů
1h a 15min 720kJ 210 Kč

Marinované plátky vepřového masa s tymiánem.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více