Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bylinky a koření napomáhající hubnutí. Poznejte ty nejúčinnější

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

22.12.2018 | Zdraví a životní styl

Rádi byste do dalšího roku vstoupili o něco štíhlejší? Kromě pravidelného pohybu a vhodného jídelníčku můžete vsadit i na zaručené dietní urychlovače v podobě kmínu, šalvěje, kopřivy nebo skořice!

Bude se vaše novoroční předsevzetí týkat shazování kil? Pokud teď souhlasně přikyvujete, máme pro vás hned několik přírodních pomocníků. Některé používáte k dochucování pokrmů, zatímco z jiných si možná děláte čaj. Jaké zbraně na redukci váhy máte po ruce, respektive v kuchyni, aniž byste o tom věděli?

Kmín se nehodí jen k bramborám

Ano, čtete správně. „Obyčejný“ kmín je mocným nástrojem proti nadváze, což tuší asi málokdo. Potvrzují to poznatky mnoha studií, ze kterých vyplývá, že toto ochucovadlo urychluje spalování tuků, detoxikuje játra a předchází zadržování tekutin. Zároveň přispívá k redukci vysokého cholesterolu, zatímco normalizuje krevní tlak. Voňavého dobrodince můžete samozřejmě přidávat do různých jídel, ovšem dá se z něj připravit i fitness čaj – stačí pár semínek zalít vroucí vodou.

Kopřiva? To přece není plevel

O žahavosti rozšířené bylinky se na vlastní kůži přesvědčil zřejmě každý. Znamená to ale, že by kvůli tomu kopřiva měla padnout v nemilost? Právě naopak! Zelený poklad vás obohatí o celý zástup vitaminů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů. Příznivě působí na trávicí systém, „popohání“ línější metabolismus, podporuje látkovou výměnu a čistí krev. Při odtučňovacích kúrách se tato všestranná rostlina vřele doporučuje!

Skořice. S tou vůbec nešetřete

Aromatická ingredience s úctyhodně dlouhou tradicí není jen kuchyňskou přísadou, která báječně „sedne“ do vánočního cukroví a sladkého pečiva obecně. Skořice totiž dodává energii, dokáže ovlivnit hladinu cukru v krvi a poskytuje prevenci před diabetem 2. typu. Na seznam jejích předností patří i to, že zlepšuje vstřebávání živin a zabraňuje ukládání tukových zásob. Odborníci na základě mnoha výzkumů došli k názoru, že s každou špetkou omezíte i riziko plicní embolie, mrtvice nebo srdečního infarktu.

Nepodceňujte šalvěj, má vzácné schopnosti

Pokud se vám hubnutí nedaří podle plánu, možná jste z toho krajně nervózní. A to vás od vytouženého cíle ještě více vzdaluje! Stres totiž zvyšuje úroveň hormonu kortizolu, jež ovlivňuje hladinu cukru v krvi, přičemž působí na vstřebávání tuků. Abyste boj s kily navíc mohli vyhrát na celé čáře, musíte být psychicky v pohodě. Právě v tom vám ráda pomůže šalvěj, která vykazuje silné uklidňující schopnosti a „dohlíží“ na fungující zažívání.

Okurka na čelo, mrkev na zrak, cibule na kašel... Co opra...

Česnekové kuře

Česnekové kuře

10 hlasů
1h a 50min 622 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Sekaná s hruškou

11 hlasů
60min 573kJ 135 Kč

Recept na výbornou sekanou, která se jí jak teplá tak ...

Celerový salát s pomerančem

18 hlasů
30min 930kJ 69 Kč

Recept na lehký a výborný salát.

Poradny

Dávám výpověď, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,protože pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok, máte nárok na tzv. poměrn... Více

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více