Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bylinky a koření napomáhající hubnutí. Poznejte ty nejúčinnější

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

22.12.2018 | Zdraví a životní styl

Rádi byste do dalšího roku vstoupili o něco štíhlejší? Kromě pravidelného pohybu a vhodného jídelníčku můžete vsadit i na zaručené dietní urychlovače v podobě kmínu, šalvěje, kopřivy nebo skořice!

Bude se vaše novoroční předsevzetí týkat shazování kil? Pokud teď souhlasně přikyvujete, máme pro vás hned několik přírodních pomocníků. Některé používáte k dochucování pokrmů, zatímco z jiných si možná děláte čaj. Jaké zbraně na redukci váhy máte po ruce, respektive v kuchyni, aniž byste o tom věděli?

Kmín se nehodí jen k bramborám

Ano, čtete správně. „Obyčejný“ kmín je mocným nástrojem proti nadváze, což tuší asi málokdo. Potvrzují to poznatky mnoha studií, ze kterých vyplývá, že toto ochucovadlo urychluje spalování tuků, detoxikuje játra a předchází zadržování tekutin. Zároveň přispívá k redukci vysokého cholesterolu, zatímco normalizuje krevní tlak. Voňavého dobrodince můžete samozřejmě přidávat do různých jídel, ovšem dá se z něj připravit i fitness čaj – stačí pár semínek zalít vroucí vodou.

Kopřiva? To přece není plevel

O žahavosti rozšířené bylinky se na vlastní kůži přesvědčil zřejmě každý. Znamená to ale, že by kvůli tomu kopřiva měla padnout v nemilost? Právě naopak! Zelený poklad vás obohatí o celý zástup vitaminů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů. Příznivě působí na trávicí systém, „popohání“ línější metabolismus, podporuje látkovou výměnu a čistí krev. Při odtučňovacích kúrách se tato všestranná rostlina vřele doporučuje!

Skořice. S tou vůbec nešetřete

Aromatická ingredience s úctyhodně dlouhou tradicí není jen kuchyňskou přísadou, která báječně „sedne“ do vánočního cukroví a sladkého pečiva obecně. Skořice totiž dodává energii, dokáže ovlivnit hladinu cukru v krvi a poskytuje prevenci před diabetem 2. typu. Na seznam jejích předností patří i to, že zlepšuje vstřebávání živin a zabraňuje ukládání tukových zásob. Odborníci na základě mnoha výzkumů došli k názoru, že s každou špetkou omezíte i riziko plicní embolie, mrtvice nebo srdečního infarktu.

Nepodceňujte šalvěj, má vzácné schopnosti

Pokud se vám hubnutí nedaří podle plánu, možná jste z toho krajně nervózní. A to vás od vytouženého cíle ještě více vzdaluje! Stres totiž zvyšuje úroveň hormonu kortizolu, jež ovlivňuje hladinu cukru v krvi, přičemž působí na vstřebávání tuků. Abyste boj s kily navíc mohli vyhrát na celé čáře, musíte být psychicky v pohodě. Právě v tom vám ráda pomůže šalvěj, která vykazuje silné uklidňující schopnosti a „dohlíží“ na fungující zažívání.

Jak si zajistit pevnou vůli, která se hodí nejen při hubnutí

Citrónová polévka

Citrónová polévka

13 hlasů
50min 234 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Makrela na bílém víně

11 hlasů
60min 339kJ 211 Kč

Makrela pečená na víně, cibuli a citrónech.

Rizoto se španátem a houbami

12 hlasů
45min 454kJ 95 Kč

Jednoduché rizoto se špenátem a houbami.

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více