Lískové oříšky jsou přírodním multivitaminem

Vánoce jsou v dnešní době především svátky obžerství. Na stolech ale můžou být také zdravé potraviny, po kterých je možné sáhnout jako alternativě tučných a sladkých zabijáků. Těmi nejzdravějšími jsou pak ořechy a mezi nimi lískové. Podle vědců z Oregonu jsou to přírodní multivitaminy a malá hrst lískových ořechů denně výrazně sníží riziko rozvoje demence.

Lískové ořechy jsou totiž bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, hořčíku a vitaminu E. Vědci z Oregon State University prokázali, že lidé konzumující pravidelně lískové ořechy mají nejen lepší hladinu glukózy a tuků v krvi, jsou méně ohroženi chorobami srdce a cév či diabetem typu 2, ale také se u nich ve vyšším věku vzácněji rozvíjí Alzheimerova choroba.

„Lidé neradi užívají multivitaminy v tabletách, ale lískové oříšky představují multivitaminy v přírodní formě,“ tvrdí profesorka Maret Traber z Oregon State University.

Zázrak nejen pro Popelky

Nejen na srdce, cévy a mozek mají podle vědců lískové oříšky pozitivní vliv. Co také dokážou?

Pokud pečujete o svůj zevnějšek, pravděpodobně investujete „majlant“ do omlazovacích zlepšováků, které slibují vzhled dvacítky. Jenže co když to jde i jinak – a podstatně levněji? Nemusí to být jen vaše zbožné přání, ale chutná realita. Plody lísky obecné jsou totiž napěchovány antioxidanty a vitaminem E. Tyto složky prokazatelně zpomalují biologický proces stárnutí, přičemž stimulují tvorbu kolagenu a podporují regeneraci kožních buněk. Jako nepřátelé vrásek jsou tedy ořechy doslova k nezaplacení. Tak si je dopřávejte pravidelně, vaše pokožka to ve všech směrech ocení!

Je známo, že ořechy jsou bohatým zdrojem široké škály minerálů, včetně manganu, draslíku, zinku, hořčíku, mědi, vápníku, selenu a železa. Právě proto jsou považovány za skvělou kostní výživu, tudíž předchází vzniku osteoporózy. Tedy alespoň takové mínění zastávají odborníci, kteří na lískové poklady nedají dopustit. Vezmete si jejich názor k srdci?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
20:32

Kardio trénink

Kardio trénink
8:52

Horní polovina těla

Horní polovina těla
08:51

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

24 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:51
30 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat