Pořiďte si pevné a štíhlé tělo do plavek. Léto se rychle blíží!

Zhubnout do plavek, vkročit do teplých jarních a letních dnů s optimálními tělesnými proporcemi... každoroční přání mnoha žen i mužů. Určitě je zbytečné propadat panice a uchylovat se k radikálním dietám či podobným, organismu neprospívajícím, řešením.

Ještě pořád je čas vylepšit tělo rozumně, bez bolestivých invazivních zásahů. Obzvláště pokud potřebujete upravit váhu jen o pár kilogramů, účinně zeštíhlit a zpevnit problematické partie. 

„Chce to promyšlenou změnu životosprávy, životního stylu. Jen tato cesta přináší dlouhodobý efekt a výhradně pozitivní vedlejší účinky, především celkové zlepšení fyzické i psychické kondice,“ zdůrazňuje zkušená výživová poradkyně Monika Divišová, která spolu se svým týmem v centru zdravého hubnutí Wellnessia aplikuje přirozený, a přitom velmi efektivní program tvarování postavy.

„Obracejí se na nás ženy, které jsou štíhlé, jen boky jsou širší, než by si přály, nebo muži, kterým se s přibývajícím věkem objevuje bříško i přesto, že zbytek postavy vypadá hubeně, lidé nespokojení s ochabujícím tělem bez vitality... Společně sestavíme individuální plán tak, aby vyhovoval a dával smysl. Například když někdo chodí pravidelně cvičit, a přesto se stále nemůže zbavit bříška, zaměříme se především na výživu a její kombinaci s pohybem, tedy kdy a co jíst a pít. Naše práce probíhá v několika fázích čištění těla a jeho výživa, intenzivní změna návyků a jejich dlouhodobé udržení. Na osobních konzultacích se kromě vážení a měření konkrétně učíme, jakou stravu si vybírat, jak si sestavit jídelníček z kalorického i nutričního pohledu, jak dodržovat pohybový režim, pitný režim, které potraviny nahradit jinými, jak vařit, aby nám jídlo chutnalo a současně nebylo příliš kalorické. Řešíme večerní jídlo, přejídání se, ujídání mezi hlavními jídly, co vařit pro děti, biopotraviny, oslavy, chuť na sladké... Zásadní totiž je mít svoje chutě pod kontrolou, a přitom se netrápit hlady,“ dodává Monika Divišová.

Na seznamu „nežádoucích“ potravin se určitě ocitnou: smažená jídla (řízek, květák, sýr, hranolky atd.), konzervy, bílý cukr a vše, co jej obsahuje, uzeniny (hlavně salámy, párky, klobásy a nekvalitní šunky), alkohol. Naopak vítaným obohacením je zelenina, vláknina (celozrnné produkty), správné tuky (Omega 3 mastné kyseliny – ryby, lněné semínko) a vhodné potravinové doplňky.

Změny v jídelníčku, kdy jídla plná prázdných kalorií nahradí zdravé, avšak neméně chutné varianty, a důsledné dodržování nových stravovacích návyků zaručeně přinesou požadovaný efekt. A navíc i bonus – spokojenost s vlastním tělem při pohledu do zrcadla. A to nejen v létě!
TIP Bety: Cvičíte, zdravě jíte, a přesto kila nejdou dolů? Poraďte se ZDARMA s naší dietoložkou Lenkou! Zeptat se jí můžete i na to, kde hledat motivaci k hubnutí!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat