Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Okurka na čelo, mrkev na zrak, cibule na kašel... Co opravdu funguje?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

26.06.2019 | Zdraví a životní styl

Naše babičky a maminky často pokrývaly svůj obličej okurkovými slupkami, nabádaly nás, abychom jedli mrkev, na kašel vyráběly cibulový sirup a do uší nám cpaly česnek. Opravdu ale tyto babské návody fungují?

Okurka na čelo i dekolt

Babičky moc dobře věděly, proč si obličej obkládají zbylými slupkami ze salátových okurek. Kromě velkého množství vody totiž tato zelenina obsahuje ještě vitamin E, C, vitaminy skupiny B, ale také mnoho minerálů. Ať už je to samotná konzumace nebo masky vyrobené z této zeleniny, jednoznačně to naší pleti prospívá. Snižují se otoky, pleť se vypíná a hydratuje, okurka navíc podporuje tvorbu kolagenu, čímž pomáhá likvidovat nechtěné vrásky. Také vás umí zbavit tmavých kruhů pod očima, rozšířených pórů a vyčistí vaší pleť. Takže? Vzhůru do oddělení zeleniny!

Mrkev na dobrý zrak

Tady to bohužel není tak docela pravda. Mrkev obsahuje beta-karoten, ze kterého vzniká vitamin A. Nedostatek vitaminu A může vést k poruchám růstu, potížím s pletí a vlasy, ve velice ojedinělých případech může nedostatek vitaminu A vést k rozvoji šerosleposti. Že by ale konzumace mrkve měla co dočinění s kvalitou našeho zraku jako takovou, se lékařům potvrdit nepodařilo.

Špenát pro silné svaly

Jak je to s působením špenátu na růst naší svalové hmoty? Asi podobně, jako je tomu s tou mrkví. Informace o desetinásobném množství železa, které špenát v porovnání s jinou zeleninou obsahuje, byla totiž mylná. Kyseliny, které jsou ve špenátu obsažené, dokonce zamezují vstřebávání vápníku a železa v organismu člověka, takže kromě oblíbené chuti z něj nic moc nevymáčknete. Pepek námořník z vás tedy nebude.

Česnek proti zánětům uší

Zejména u dětí se můžeme často setkat se záněty středního ucha. Babičky věřily, že od bolesti uleví stroužek česneku vložený do ucha. Lékaři ale upozorňují, že kromě nefunkčnosti této metody riskujete i poškození ušního ustrojí. Jako první pomoc doporučují obklady nebo kus vaty namočený v silném alkoholu. Česnek si nechte až k večeři.

Cibule na kašel

Také jste jako malí milovali cibulovou šťávu s cukrem? Cibule obsahuje vitaminy B1, B2, C a A, ale také antibiotické látky, které mají pozitivní účinky při léčbě zánětů horních cest dýchacích. K léčbě kašle se tedy sirup z cibule perfektně hodí. V tomhle se naše babičky nepletly.

Je vám v noci horko? Spěte nazí a uvidíte, jaké výhody to...

Treska v anglické slanině

Treska v anglické slanině

6 hlasů
1h a 10min 1129 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špagety s mandlemi a cherry rajčaty

16 hlasů
45min 1153kJ 90 Kč

Recept na lehký, jednoduchý oběd.

Filety z okouna

9 hlasů
40min 730kJ 180 Kč

Zdravé rybí filety se sýrem.

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více