Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kofein aktivuje tuk a pomáhá spálit více kalorií

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

11.07.2019 | Zdraví a životní styl

Vědci z Nottinghamu při laboratorních pokusech zjistili, že kofein stimuluje aktivitu hnědého tuku. Ten má jinou funkci než onen bílý tuk, který nás trápí jako tukové polštáře způsobující nadváhu a obezitu. Hnědý tuk vytváří teplo a také zvyšuje frekvenci spalování lipidů vázaných v bílé tukové tkáni. Stimulace hnědého tuku tedy znamená, že se člověk nejen zahřeje, ale také spálí více energie. Experimentální test na dobrovolnících prokázal, že k aktivaci hnědé tukové tkáně dojde už po vypití jednoho šálku kávy.

Vědci z University of Nottingham sice nezjistili, kolik energie člověk po jednom šálku kávy spálí navíc, ale prokázali, že kofein aktivuje hnědou tukovou tkáň, i když pokusné osoby před testem necvičily, několik hodin nepily alkohol, neužívali drogy či jakékoli potraviny s kofeinem.

Po vypití kávy došlo u všech testovaných jedinců k aktivaci hnědé tukové tkáně v oblasti krku a horní části hrudi. Hnědá tuková tkáň se při své činnosti zahřívá a produkuje teplo. Je aktivní tehdy, když se tělo potřebuje zahřát. A protože spaluje především lipidy, její činnost zvyšuje odbourávání tuků v těle.

„Tohle je první studie provedená přímo na lidech, která dokazuje, že něco jako šálek kávy může mít přímý vliv na funkci hnědé tukové tkáně… hnědý tuk může pomoci při potírání obezity a diabetu typu 2,“ tvrdí profesor Michael Symonds z University of Nottingham.

Přísady do kávy pro rychlejší hubnutí

Káva sama o sobě může být způsobem, jak docílit štíhlých křivek – tedy za předpokladu, že si ji nebudete vylepšovat cukrem a smetanou a nebudete hřešit jinak. Co ale jiné přísady? Pokud si do černého zlata vmícháte tyhle ingredience, podle odborníků vám dieta půjde naopak jako po másle!

Skořice není jen kuchyňskou přísadou, jež báječně „sedne“ do sladkého pečiva. Skořice totiž dodává energii, dokáže regulovat hladinu cukru v krvi a poskytuje prevenci před cukrovkou. Zároveň zlepšuje vstřebávání živin, potlačuje špatný cholesterol, značně urychluje spalování kalorií a potlačuje akumulaci tuků v těle. Co ještě vmíchat do šálku aromatického nakopávače?

I med přispívá svojí troškou do mlýna, ačkoli to možná zní jako velký protimluv. Proč nebojuje proti vám, ale stojí na stejné frontě, i když je sladký jako cumel? Med má oproti „bílému zlu“ podstatně nižší glykemický index, zatímco povzbuzuje metabolické funkce a blahodárně ovlivňuje střevní mikroflóru. A stačí opravdu jen malé množství! Trio hubnoucích zlepšováků pak uzavírá surovina, s níž při vaření pracujete poměrně často…

Organický panenský kokosový olej nabízí hned několik výhod, které přímo ovlivňují schopnost orgánů zbavit se přebytečných kil. Je prokázáno, že snižuje pocit hladu a tlumí chutě na sladké, napomáhá při spalování tuků a vyvažuje hladiny hormonů. Když se tohle všechno spojí dohromady, je jasné, že vám v kávě nesmí chybět! Tedy v případě, chcete-li tělesné proporce rychleji „vyladit“ dle svých představ…

Potraviny, které zpomalují metabolismus a raději se jim v...

Kuřecí prsa na kaparech

Kuřecí prsa na kaparech

13 hlasů
30min 790 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Losos na bílém víně

12 hlasů
50min 878kJ 381 Kč

Recept na přípravu zdravého lososa je jednoduchý. poku...

Polévka z brokolice se sýrem

16 hlasů
35min 244kJ 85 Kč

Sytá, vynikající krémová polévka.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více