Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, které zpomalují metabolismus a raději se jim vyhněte

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

15.07.2019 | Zdraví a životní styl

Sladké snídaňové cereálie, produkty z bílé mouky či ochucené jogurty. Máte je doma? Za to by vás výživoví poradci ani v nejmenším nepochválili, neboť si jimi zbytečně narušujete látkovou přeměnu. Je tedy nejvyšší čas na revizi zásob!

O metabolismu se nejčastěji hovoří v souvislosti s jeho zrychlením, díky čemuž jde hubnutí „jako po másle“. Věděli jste ale, že existují i potraviny, které ho zpomalují? Konkrétně na tyhle si dejte velký pozor!

Produkty z bílé mouky? Nepřátelé štíhlých křivek

Není žádným tajemstvím, že bílé pečivo a ostatní pochutiny tvořené z „bledé mouky“ do dietního jídelníčku příliš nezapadají. Ale proč vlastně? Velké množství obsaženého lepku, škrobů a jednoduchých sacharidů metabolismu nejen nepomáhá, ale jeho funkcím doslova hází klacky pod nohy. Celou situaci zhoršuje i naprostá absence vlákniny, což zvyšuje šance na potíže s trávením, nepravidelné pohyby střev nebo hromadění nežádoucích toxinů.

Ani jogurt není tím, za koho se vydává

O konzumaci jogurtů se ve vědeckých kruzích čile diskutuje už pěknou řádku let. Vyhledáváte ty ochucené, protože vás láká jejich nižší cena? Takový nákup není vůbec důvodem k radosti. Podstatným negativem těchto mléčných výrobků je to, že v jejich složení není nouze o nejrůznější barviva, škroby, aromata a zahušťovadla, stejně jako o umělá sladidla. Závěry studie publikované v časopise Journal of Marketing naznačují, že tyto látky nejenže způsobují pocity hladu, ale zvyšují i riziko metabolického syndromu. Když už jogurt, tak podle odborníků ten řecký, z něhož takové hrozby nekoukají.

Snídaňové cereálie. Těm se raději vyhněte

Granola, kukuřičné lupínky či dětské cereálie v barevných krabicích opravdu nejsou ideální snídaně. Co je na nich špatně? I tyhle zdánlivě zdravé a prospěšné potraviny často překypují řadou zmíněných umělých sladidel a aditiv, přičemž představují i velký zdroj jednoduchých cukrů. Vzhledem k tomu, že většina lidí má nejvyšší hladinu inzulinu v ranních hodinách, dávka cukru navíc metabolismus pořádně přibrzdí.

Každý třístý člověk má gen nutící ho extrémně brzy vstávat

Vepřový bůček se sušenými švestkami

Vepřový bůček se sušenými švestkami

3 hlasy
2h a 20min 911 kJ 230 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny s plátky mrkve

11 hlasů
55min 569kJ 95 Kč

Recept na přípravu těstovin pappardelle s mrkví.

Hovězí s brokolicí

12 hlasů
55min 428kJ 260 Kč

Kostičky hovězí svíčkové s brokolicí.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více