Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Předvánoční detox. Jaké potraviny a nápoje pročistí organismus

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

10.12.2019 | Zdraví a životní styl

Proč navýšit spotřebu česneku a pít jablečný džus nebo šťávu z červené řepy? Tyto prostředky přispějí k odstranění škodlivin, díky čemuž bude tělo odolnější vůči všem vánočním nástrahám. Začnete s nimi ještě dnes?

Vánoce jsou svátky klidu, míru a pohody. A nejen toho. Příjemné chvilky u televizních pohádek a ozdobeného stromečku bývají také ve znamení přejídání, což pro organismus představuje těžkou zkoušku. Vy však ten svůj můžete na nadcházející náročné období pomalu připravit. Jak? Zařaďte do stravy potraviny a nápoje s detoxikačními vlastnostmi. Tělo zbavené nahromaděných škodlivin totiž zvládá zátěž mnohem lépe! Sluší se dodat, že tento druh „úklidu“ posílí i imunitu a zabojuje proti únavě. Co přesně tedy zakomponovat do adventního jídelníčku?

Česnek. Klasika, co neomrzí

Nikdo asi nepochybuje o tom, že jedno z nejstarších ochucovadel původem z Orientu příznivě ovlivňuje lidské zdraví. Kromě toho, že pomáhá regenerovat kosti, chrupavky i pojivové tkáně, zastavuje tvoření plaku ucpávajícího cévy. Zároveň reguluje cholesterol, přičemž se může pochlubit silnými antibakteriálními a protizánětlivými složkami. Tím jeho dobrodiní ale ještě nekončí. Česnek v sobě totiž ukrývá i spoustu významných sloučenin, jež hrají důležitou roli právě v detoxikaci.

Pomeranč, parťák k pohledání

Pomeranč je pro mnohé naprosto obyčejným citrusovým plodem, z něhož nic závratného nekouká. Opak je ale pravdou! Je prokázáno, že obsahuje více jak 150 antioxidačních látek. Díky vyššímu podílu vitaminu C má rovněž příznivý vliv na obranyschopnost, zatímco předchází srdečním chorobám i ledvinovým kamenům. Jeho zásadité vlastnosti z něj dělají efektivní čistidlo“  systému, které navíc podporuje metabolické funkce. To jste věděli? Tak si hned jeden kousek dopřejte, ať se z uvedených výhod můžete těšit co nejdříve! A teď se zaměříme na pitný režim…

Voda s citronem, to je základ

Jde-li o vykázání „odpadu“ z útrob, je skvělým společníkem „obyčejná“ voda. Ovšem zdaleka ne všichni jsou z ní nadšení, takže hledají různé alternativy, jak si její chuť zpříjemnit. Proč ne třeba pár kapkami citronu? Tenhle blahodárný drink nastartuje látkovou přeměnu, dodá energii a prospěje pokožce. Pomyslnou ruku k dílu ovšem přidá také při eliminaci toxinů. Mimochodem, tuhle schopnost má i zelený čaj, ananasový či jablečný džus nebo šťáva z červené řepy.

Stravovací přešlap ve formě banánu ke snídani

Kuřecí nudličky s nivou

Kuřecí nudličky s nivou

35 hlasů
45min 641 kJ 123 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rybí porce s pikantním kořením

13 hlasů
40min 720kJ 370 Kč

Oběd připravený během několika minut.

Čočková polévka s pečenými kaštany

2 hlasy
1h a 35min 526kJ 99 Kč

Podzimní polévka pro zahřátí. Pečené kaštany dodají polév...

Poradny

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Chci bydlet sama s dětmi, dostanu příspěvek na bydlení?

Dbrý den, Karolíno,na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu, ve kterém má t... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více