Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Předvánoční detox. Jaké potraviny a nápoje pročistí organismus

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

10.12.2019 | Zdraví a životní styl

Proč navýšit spotřebu česneku a pít jablečný džus nebo šťávu z červené řepy? Tyto prostředky přispějí k odstranění škodlivin, díky čemuž bude tělo odolnější vůči všem vánočním nástrahám. Začnete s nimi ještě dnes?

Vánoce jsou svátky klidu, míru a pohody. A nejen toho. Příjemné chvilky u televizních pohádek a ozdobeného stromečku bývají také ve znamení přejídání, což pro organismus představuje těžkou zkoušku. Vy však ten svůj můžete na nadcházející náročné období pomalu připravit. Jak? Zařaďte do stravy potraviny a nápoje s detoxikačními vlastnostmi. Tělo zbavené nahromaděných škodlivin totiž zvládá zátěž mnohem lépe! Sluší se dodat, že tento druh „úklidu“ posílí i imunitu a zabojuje proti únavě. Co přesně tedy zakomponovat do adventního jídelníčku?

Česnek. Klasika, co neomrzí

Nikdo asi nepochybuje o tom, že jedno z nejstarších ochucovadel původem z Orientu příznivě ovlivňuje lidské zdraví. Kromě toho, že pomáhá regenerovat kosti, chrupavky i pojivové tkáně, zastavuje tvoření plaku ucpávajícího cévy. Zároveň reguluje cholesterol, přičemž se může pochlubit silnými antibakteriálními a protizánětlivými složkami. Tím jeho dobrodiní ale ještě nekončí. Česnek v sobě totiž ukrývá i spoustu významných sloučenin, jež hrají důležitou roli právě v detoxikaci.

Pomeranč, parťák k pohledání

Pomeranč je pro mnohé naprosto obyčejným citrusovým plodem, z něhož nic závratného nekouká. Opak je ale pravdou! Je prokázáno, že obsahuje více jak 150 antioxidačních látek. Díky vyššímu podílu vitaminu C má rovněž příznivý vliv na obranyschopnost, zatímco předchází srdečním chorobám i ledvinovým kamenům. Jeho zásadité vlastnosti z něj dělají efektivní čistidlo“  systému, které navíc podporuje metabolické funkce. To jste věděli? Tak si hned jeden kousek dopřejte, ať se z uvedených výhod můžete těšit co nejdříve! A teď se zaměříme na pitný režim…

Voda s citronem, to je základ

Jde-li o vykázání „odpadu“ z útrob, je skvělým společníkem „obyčejná“ voda. Ovšem zdaleka ne všichni jsou z ní nadšení, takže hledají různé alternativy, jak si její chuť zpříjemnit. Proč ne třeba pár kapkami citronu? Tenhle blahodárný drink nastartuje látkovou přeměnu, dodá energii a prospěje pokožce. Pomyslnou ruku k dílu ovšem přidá také při eliminaci toxinů. Mimochodem, tuhle schopnost má i zelený čaj, ananasový či jablečný džus nebo šťáva z červené řepy.

Nosíte brýle nebo čočky, jaké jsou nové pokroky oční medi...

Salát z melounu

Salát z melounu

23 hlasů
25min 344 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Svíčkové řezy s medovou marinádou

11 hlasů
40min 544kJ 290 Kč

Marinované řezy ze svíčkové.

Pečené plátky vepřové panenky

9 hlasů
40min 578kJ 145 Kč

Vepřová panenky s banánovou omáčkou.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více