Vrbová kůra napomáhá zastavit růst nádoru tlustého střeva

Kyselina salicylová je nejstarším lékem užívaným na snižování horečky. Obsahuje ji ve větším množství vrbová kůra, ale také lipový květ či tužebník. Derivát kyselina acetylsalicylová je nejstarší syntetický lék vůbec a dodnes se jako Acylpyrin, Aspirin či Anopyrin používá na snižování horečky a léčbě bolesti. Podle kalifornských onkologů ale už v dávce 100 miligramů denně dokáže zastavit růst nádoru tlustého střeva a konečníku. A bránit návratu této rakoviny po úspěšné léčbě.

Onkologové z Nemocnice City of Hope to prokázali při řízeném pokusu s laboratorními hlodavci a věří, že stejné účinky bude mít kyselina také u lidí.

Vědci hovoří o kyselině acetylsalicylové jako o zázračném léku delší dobu. Pravidelné užívání by mohlo být nejen prevencí rakoviny, ale také artritidy, Alzheimerovy choroby a onemocnění srdce a cév. Jenže lidem každodenní užívání léku doporučit nemůžou. Kyselina acetylsalicylová je totiž poměrně silná kyselina, která při pravidelném užívání oslabuje hlen v trávicím traktu, zejména v žaludku, a vyvolává krvácení do trávicího traktu.

„Někdo může vnímat aspirin jako zázračný lék… Důvod, proč ale není doporučován k prevenci řady onemocnění je to, že užívání velkých dávek dlouhodobě může vést ke krvácení do trávicího traktu a dalším problémům,“ vysvětluje onkolog profesor Ajay Goel z Nemocnice City of Hope.

Z jeho výzkumu vyplývá, že kyselina acetylsalicylová může být prevencí nádoru tlustého střeva a konečníku i u jedinců, kteří mají gen PIK3CA, který je činí velmi náchylnými k onemocnění rakovinou střev, dělohy a agresivní formou rakoviny prsu.

Kyselina acetylsalicylová údajně dokáže nádor nejen utlumit, ale také brání návratu rakoviny u osob, které už prodělaly léčbu.

Červený zázrak

Vrbová kůra není jediným přírodním pomocníkem v prevenci proti některým typům rakoviny, který se v poslední době ukázal ve vědeckých studiích jako účinný. Nedávný kanadský výzkum objevil tyto vlastnosti také u červené cibule.

Ačkoli i obyčejná žlutá cibule obsahuje kvercetin působící silně protirakovinně, červená cibule je navíc bohatým zdrojem barviv antokyanů, které jsou účinnými antioxidanty a brání šíření nádorových buněk tělem. Červená cibule může pomoci v boji proti rakovině a její častá konzumace může snížit riziko nádorového onemocnění.

Flavonoid kvercetin vyvolává scvrknutí nádoru, zatímco antokyany zase brání šíření nádorových buněk do těla. Tvrdí to doktor Abdulmonem Murayyan z University of Guelph.

„Zjistili jsme, že cibule je úžasným prostředkem pro zabíjení nádorových buněk. Aktivuje dráhy, které podporují nádorové buňky k vyvolání buněčné smrti. Podporuje nevyhovující prostředí pro nádorové buňky a narušuje komunikaci mezi nádorovými buňkami, což zpomaluje růst nádoru,“ tvrdí doktor Murayyan.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli jste poslední týdny neměli v práci tak úplně nadosah úspěch, po němž už dlouho toužíte, rozhodně se nevzdávejte! Snažte se ignorovat požadavky a nároky ostatních a soustřeďte se na své naděje a sny. Mělo by vám to usnadnit cestu. Nebojte se požádat o pomoc ty, o nichž víte, že vám ji poskytnou bez vedlejších úmyslů. Mají ve vás větší víru... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

53 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
136 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat