Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Přizvěte k hubnutí akupunkturu

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

27.01.2020 | Zdraví a životní styl

Pokud chceme zhubnout pár kil, jako první nás napadne dieta a sport. Ale jde to snad jednodušeji? Řešením by mohla být akupunktura. Tak co je na tom pravdy?

Akupunktura patří k tradiční čínské medicíně. Ta vychází z toho, že naše životní energie proudí v těle určitými meridiány. Pokud jsou tyto dráhy narušeny, dochází k onemocněním a jemnými, tenkými jehličkami zavedenými do příslušných akupunkturních bodů, je možné tyto blokace uvolnit. Životní energie, čchi, může pak znovu proudit tělem a to je opět v rovnováze.

Akupunktura má údajně vliv i na naši tělesnou hmotnost – obzvlášť, pokud je použita na uchu. Zde totiž existují body, kterými je možné stimulovat všechny orgány lidského těla. To objevil už v roce 1951 francouzský lékař Paul Nogier. Pokud byste tento způsob chtěli vyzkoušet takříkajíc na vlastní kůži, objednejte se na akupunkturu raději u klasického lékaře. Lékařů, kteří spojují klasickou medicínu s čínským uměním, je i v České republice už hodně.

Teď to trochu píchne

Poté, co vás lékař vyšetří a najde příčinu vaší nadměrné váhy, píchne akupunkturní jehličky do určitých bodů, které mají přímý vliv na trávící orgány, aby povzbudil metabolismus. Kromě toho je možné píchnout jehličky i do bodů duševní rovnováhy, které mají zmírnit pocity hladu, respektive uspíšit pocit sytosti. Tato metoda může samozřejmě dále pomoci při odbourávání stresu, který vzniká při nespokojenosti s váhou.

Kromě klasické metody akupunktury je možné nechat si zavést speciální trvalé jehličky. Z ucha vystupují jen nanejvýš jeden milimetr a přelepují se náplastí. Podle diagnózy je možné nosit jehličky od jednoho až do pěti dnů.

Pomáhá tedy akupunktura při hubnutí?

Vědci stále na významu akupunktury při hubnutí pracují. Například v roce 2014 zveřejnili korejští vědci v britském lékařském časopise závěry, ze kterých je patrné, že je to možné. Zjistili, že u zkoumaných vzorků se po provedení akupunktury snížila hodnota BMI o šest procent. K dalším závěrům je však potřeba provést podrobnější studie.

Bohužel ani akupunktura není zázračná a tak, pokud se nebudete hýbat a stravovat zdravě, nepomůže. Takže je nutné, pokud se pro tuto metodu rozhodnete, brát akupunkturu jen jako doplněk  dietního plánu.

Cvičení proti stresu všedních dní

Salát z kukuřice

Salát z kukuřice

5 hlasů
55min 445 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové koleno s jablky

11 hlasů
1h a 50min 1182kJ 200 Kč

Recept na výborné vepřové koleno s jednoduchou příprav...

Bílá zeleninová polévka

14 hlasů
35min 220kJ 60 Kč

Zeleninová polévka se smetanou.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více