3 tipy, jak být fit do plavek. Ještě to stihnete!

Rok se s rokem sešel, opět se blíží teplejší počasí a to znamená, že plavková sezona je za dveřmi. Naštěstí máme ještě dostatek času svá těla připravit na letošní první veřejnou plavkovou promenádu. Připravili jsme pro vás několik rad a tipů, které se vám při boji pro lepší křivky budou hodit. Milé dámy, odložte jednodílné plavky hluboko do skříně, nadešel čas obléct si sexy bikiny!

Snídaně je grunt

Při boji za lepší postavu je důležitý nejen aktivní pohyb, ale také vhodná úprava jídelníčku. Již naše babičky říkaly: „Snídani sněz sám, o oběd se poděl s přítelem a večeři dej nepříteli“. Samozřejmě přesné dodržování tohoto pořekadla by vedlo k hladovění a jojo efektu. Pravdou je, že pořádná a vyvážená snídaně je každodenním povinným základem. Večeře by zato měla být lehká a obsahovat pouze 20 % veškerého energetického denního příjmu. Vždy je dobré si pamatovat, že sacharidy bychom měli konzumovat spíše dopoledne a večer kombinovat trochu sacharidů s bílkovinami. Poslední jídlo bychom měli mít 3 hodiny před ulehnutím.

Efektivní hubnutí

K získání vytoužené postavy však nestačí pouze upravit jídelníček, ale také začít žít aktivně. Je také důležité vědět, že pouze sportem se nehubne. Sport zpevňuje, formuje, ale bez úpravy stravy většinou nedochází k žádoucímu úbytku kilogramů. Obecně platí, že kdo se více hýbe, může si ve stravě více dovolit, než ten, který nedělá skoro nic. Pokud chcete sportem především hubnout, nejlepší na spalování tuků je kardiocvičení (běh, rychlá chůze, rotoped). Výhodou kardiocvičení je, že začnete spalovat tuky již po dvaceti minutách tréninku. „Důležité také je hlídat si optimální tepovou frekvenci. Pokud cvičení příliš přepálíte, stane se, že se již tolik nespalují tuky, ale výrazněji cukry, a hubnutí tak není efektivní“, vysvětluje RNDr. Pavel Suchánek odborník na sport a výživu z Resortu Svatá Kateřina.

Samozřejmě, ne každý si umí počítat svojí tepovou frekvenci. Pomůckou vám tedy může být, pokud jste již příliš udýchaní, že nedokážete říct souvisle pár slov a lapáte po dechu, měli byste trochu ubrat, protože se tělo dostává do procesu, kdy si skoro nebere tuky jako zásadní zdroj energie, ale cukry, a v tomto stavu pak nehubnete tak efektivně. „Pokud vlastníte měřič tepové frekvence, je ideální držet se v přibližném rozmezí 65 až 75 % nastavené tzv. maximální tepové frekvence. Pro trénovanější osoby to může být i rozmezí do 85 % teoretické maximální tepové frekvence,“ dodává Pavel Suchánek. Dámy, také nezapomínejte, že by se po cvičení nemělo minimálně jednu hodinu jíst, protože tělo stále spaluje energii.

Dynamické tvarování postavy

Chcete-li mít krásně vytvarovanou postavu, doporučujeme spíše silový trénink, který zrychlí váš metabolismus a krásně vytvaruje a zpevní tělo. Vyzkoušejte CrossFit, který vznikl v USA před několika lety a za krátko se stal celosvětovým fenoménem. Jedná se o silový a kondiční tréninkový program navržený tak, aby pomohl každému získat lepší fyzičku a být celkově fit. CrossFit se dá zjednodušeně popsat jako neustále se obměňující jednoduché, funkční pohyby, které jsou cvičeny s vysokou intenzitou. Propojuje základní prvky gymnastiky, atletiky a silového tréninku – při CrossFitu děláte sedy lehy, kliky či skáčete přes švihadlo. Trénink je velice účinný a zábavný. „Navíc parádně tvarujete celé tělo, protože cvičení působí rovnoměrně na všechny svalové skupiny,“ říká Jana Kovalovská, zástupce sportovní značky, která sdílí spolu s CrossFit programem tutéž filozofii.

Pro zdravé a trvalé hubnutí je ideální pravidelně a vyváženě jíst. Vše pak kombinovat s aktivním pohybem nejlépe třikrát týdně. Pokud nemáte čas si zajít zacvičit, zapojte do denního programu alespoň 40 minut svižné chůze. Uvidíte, že na prvním letním sluníčku se stydět svléknout do plavek nebudete.
TIP Bety: Cvičíte, zdravě jíte, a přesto kila nejdou dolů? Poraďte se ZDARMA s naší dietoložkou Lenkou! Zeptat se jí můžete i na to, kde hledat motivaci k hubnutí!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

35 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:45
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:30
95 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:57

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat