Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Mužům diety moc nejdou

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

21. 5. 2020 | Zdraví a životní styl

Ačkoli by to málokdy přiznali, i muži řeší s přibývajícími léty přibývající kila. A jako u žen je stále těžší s nimi bojovat. Existují ale tři nejčastější chyby u mužů s věkem nad 45, kteří by se rádi zbavili vykukujícího bříška.

Nejnovější vědecké studie dokládají, že především tři chyby jsou odpovědné za to, že muži nad 45 nemohou zhubnout tuk na břiše. Podívali jsme se zblízka na to, které to jsou.

Když se břicho zvětšuje

Věděli jste, že se látková výměna po 45. roce začíná měnit? Hromadění tuku v břišní oblasti je pro zdraví velmi škodlivé, a navíc začíná tělo odbourávat svalovou hmotu, přičemž se cítíte slabší a bez síly. Důvodem jsou hormonální změny těla. Bohužel je stárnutí přirozený proces, který není možné zastavit. 

Nadměrné posilování břicha

Lidé, kteří touží po plochém břiše s vyrýsovanými svaly si myslí, že nejlepší je břicho co nejvíce posilovat. Problém je, že přes krásně vyrýsované svaly leží vrstva tuku…  A na spálení tuku na břiše vám žádné sklapovačky ani jiná cvičení na břicho nepomohou. Abyste spálili tuk, musíte spálit víc kalorií než přijmete. Podle časopisu Men´s Health může 22 000 sklapovaček spálit pouze 0,4 kg tuku. Pro někoho, kdo chce tedy zhubnout 13 kilo, to vychází na 715 000 sklapovaček. Když  uděláte 200 sklapovaček denně, budete potřebovat 10 let…

Málo kalorií

Pro snížení tělesného tuku musíte přijímat méně kalorií, než potřebujete. Nejjednodušší a nejefektivnější způsob je strava. Většina dietářů ale dělá jednu fatální chybu – zredukují kalorie příliš. A tělo zaujme obrannou pozici a začne chránit tukové zásoby. To ohrožuje látkovou výměnu a tělo nastaví mechanismus pro přežití. Tělo má totiž spoustu mechanismů, jak se bránit úbytku na váze. Pramení ještě z prehistorických dob, kdy se střídalo období jídla a hladu. Logicky nemůžete zhubnout, když se vaše tělo všemožně snaží zpomalit látkovou výměnu a šetřit si kalorie.

Špatné potraviny

Mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout, často sází na úplně nevhodné potraviny. Například fatální chybou je postavit dietu na malém množství proteinů. Přitom je protein nejdůležitější stavební látkou těla a především svalstva. Kombinace velmi málo kalorií a příliš málo bílkovin je proto naprosto zničující. Místo spalovaní tělesného tuku, tak tělo začne brát energii ze svalů. A tím nejenže nezhubnete, ale vaše tělo navíc bude ochablé a neforemné.

Cesta ke štěstí

Tajemství zázračné cesty ke zhubnutí je zrychlení metabolismu. Metoda pramení z poznatku o pravěkých lidech – čím méně bylo jídla, tím pomalejší byla látková výměna. Takže logicky musí tělo fungovat i obráceně! Pokud tedy chcete zhubnout břišní, ale i ostatní tělesný, tuk, pak začněte jíst. Není tím myšleno jíst větší porce, ale častěji! Doporučuje se jíst až 6 malých jídel denně, včetně oběda a večeře, a nejlépe vždy ve stejný čas. Pokud zajistíte totiž tělu doslova pravidelný přísun energie, začne se zbavovat zásob. Tukových zásob. Takže i při menší fyzické zátěži spálíte mnohem více tuků. Bez hladovění, bez nezvladatelné chuti po jídle a při minimu fyzické zátěže.

Nefiltrované pivo je silné probiotikum

Kuře pečené s ořechy a houbami

Kuře pečené s ořechy a houbami

2 hlasy
1h a 20min 557 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Guláš s rajčaty

7 hlasů
1h a 20min 350kJ 180 Kč

Masový guláš se sterilovanými rajčaty.

Ovocný zeleninový salát

14 hlasů
35min 365kJ 150 Kč

Salát s čekankou, hrachovými lusky a mangem.

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více