Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Některé části těla se vyloženě brání hubnutí

27. 6. 2020 | Zdraví a životní styl

Dodržujete tréninkový i stravovací plán a přejete si zhubnout v oblasti pasu a břicha. Jenže právě tam se vás tuky drží jako klíště. Čím to je a co je nakonec zlomí?

Je známo, že existují dva druhy tukové tkáně. První je bílá, ta druhá hnědá. Celé to přitom funguje tak, že bílé tukové buňky se obvykle hromadí v oblastech, mezi které patří zadek, stehna, břicho, paže a prsa. K funkcím těchto tukových buněk se řadí ukládání tuku a regulace hormonů. Naproti tomu hnědé tukové buňky mají své místo kolem krku (klíční kosti). Jejich funkcí je zahřívání těla. Platí přitom, že bílé tukové buňky nejsou tak metabolicky aktivní jako ty hnědé, jež spalují kalorie za účelem generování tepla. Proto je tak těžké v pase, na stehnech či pažích zhubnout. Není to však nemožné.

Jak na tvrdohlavý tuk?

Přibývání na váze a obtížné hubnutí souvisí se zvýšenými hladinami inzulinu. Konkrétně zvyšuje hladinu lipoproteinové lipázy, hlavního enzymu, jež ukládá tuk v těle. Je třeba jeho hladinu sledovat a držet v lati prostřednictvím osvědčených tipů.

Trápí-li vás, že se „bochánky“ na vašem těle drží tam, kde jim to nesluší, snižte spotřebu rafinovaného cukru, jako jsou sušenky, sladkosti, dortíky nebo mléčná čokoláda. Taky se držte dál od tekutých kalorií.

A zase to pečivo!

Menší porce v pravidelných intervalech taky patří k tomu nejzákladnějšímu pravidlu, i když se rovněž ukázalo, že co se týče konkrétně ztrátě tuku na břiše, je báječný přerušovaný půst. Hodně lidí také má problémy s pečivem. Které je to správné?

Na prvním místě vybírejte pečivo z žitné mouky, na tom druhém z žitno-pšeničné. Pšeničkou mouku ve vlastním zájmu vynechte. Zkusit můžete i popíjení bílého čaje. Vědecký tým z německé kosmetické společnosti Beiersdorf AG, který zkoumal jeho vliv na tukové buňky, hlásí, že výtažky z bílého čaje zabraňují vzniku nových tukových buněk a zároveň pomáhají spalovat ty již existující. Prima zpráva!

Tělo komplet v čistírně

Začněte jíst čerstvé ovoce a zeleninu, odstraňte všechna zpracovaná jídla a zaměřte se na konzumaci ryb, masa, drůbeže a luštěnin. Jezte vědomě a sledujte své porce i kvalitu potravin. Jakmile bude vaše strava čistší, vaše tělo použije přebytek tuku k výrobě energie. A tím to všechno začíná. K metabolické rovnováze ovšem pomůže i pohyb.

Pro oblast pasu a břicha se doporučuje kardio cvičení, které má pozitivní vliv na rychlost metabolismu a hormonální profil. K tomu nejúčinnějšímu patří intenzivní intervalové sprinty (také známé jako HIIT). A co dělat, když vás trápí silnější stehna?

Spánek rozhodně nepodceňujte!

Kromě zdravé stravy kombinujte kardio cvičení zhruba tak 5krát týdně po dobu 20 až 30 minut s posilováním stehen. Souhra obojího podporuje zdravé odbourávání tuků. Důležitý je však i kvalitní spánek. Sedm až devět hodin noční regenerace taktéž reguluje hormony hladu a dodávají energii pro fyzickou aktivitu.

Chůze je nejpřirozenějším spalovačem kalorií

Filé na mrkvi

Filé na mrkvi

14 hlasů
1h a 15min 459 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík na tymiánu

11 hlasů
1h a 20min 466kJ 160 Kč

Králík patří k pochoutkám v české kuchyni, navíc králi...

Polévka z kedluben

14 hlasů
40min 289kJ 80 Kč

Kedlubnová polévka s petrželkou a smetanou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více