Talíř plný zdravých dobrot pro celkovou pohodu těla

Co se stane, když si častěji naservírujete lososa, ovesné vločky, hrstku borůvek nebo pár rajčat? To je přece jasné. Budete mít mnohem lepší kondici, náladu, trávení i vzhled!

Pokud chcete žít zdravým životním stylem, je třeba dostatečnou pozornost věnovat nejen pravidelné fyzické aktivitě, ale i potravinám, které se objevují na vašem talíři. A jaké konkrétní byste si podle výživových poradců měli dopřát minimálně jednou týdně?

Losos jako tučná záruka prospěšných účinků

Losos jakožto hrdý zástupce tučných ryb má skvělý nutriční profil. Kromě široké škály vitaminů a minerálů z něj načerpáte omega-3 mastné kyseliny, jež jsou klíčové pro činnost kardiovaskulárního systému. Obohatí vás ale i o sloučeniny, díky kterým začne tělo produkovat hormony štěstí jako divé. K dalším výhodám lososa se počítá útlum zánětů, zkvalitnění spánku nebo podpora kognitivních funkcí.

Ovesné vločky nejsou jenom pro dietáře

Za málo peněz hodně muziky. Tak by se dalo pojmenovat veškeré využití ovesných vloček. Ostatně, znáte snad jinou potravinu, která stojí pár korun, přičemž dodává energii, prospívá trávení a zabraňuje ukládání cholesterolu? Nelze opomenout ani to, že tento obilný produkt rovněž pomáhá normalizovat krevní tlak, snižuje riziko astmatu a pozitivně ovlivňuje imunitu.

Borůvky prodlouží mládí

V lese se to už pomalu začíná hezky fialovět. Využijte toho a nasbírejte si borůvky do zásoby, abyste si je mohli také nasušit. Jsou nabité antioxidanty, které zpomalují biologický proces stárnutí a neutralizují účinky volných radikálů. Taktéž představují prevenci depresí, svědčí zraku, léčí zácpu a omezují pravděpodobnost rakoviny.

Rajčetem proti infekcím

Rajská jablíčka jsou vynikajícím léčivem na zánět močových cest. To jste věděli? Jejich složení dále čistí ledviny, působí proti infarktu a ulevuje od únavy. Mimochodem, vzhledem k faktu, že rajčata jsou bohatým zdrojem minerálních solí a tekutin, v parných dnech dokážou i ochladit. Vhodná jsou také při křečových žilách nebo ateroskleróze.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Berane, týden 15. pro tebe v roce 2024 znamená úžasnou změnu nálady a energie. Zplanetárního hlediska se Mars, tvůj vládnoucí a pozitivní planeta, pohybuje do tvého znamení na začátku týdne. Toto přináší zvýšený po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat