Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Chůze je nejpřirozenějším spalovačem kalorií

10.07.2020 | Zdraví a životní styl

Rozhodně se nechcete potit ve venku a při běhu se zadýcháváte. Přesto chcete zhubnout. Jaké máte možnosti? Jen vyjděte ven z domova. Kalorie se totiž dají spálit i při chůzi!

Chůze je nejpřirozenější pohyb člověka, od kterého mnozí očekávají schopnost spalovat kalorie. Tak jednoduché to však není. Počet kalorií, kterých se při chůzi zbavíte, závisí na mnoha faktorech, zejména na tělesné hmotnosti, rychlosti chůze a terénu. Pochopitelně platí, že čím rychleji chodíte, tím víc spalujete. Chůze po rovince je oproti té do kopce taktéž méně efektivní. Ale jak je to se skutečnými čísly a výsledky? Stačí, když se do toho skutečně zakousnete, kila půjdou dolů!

Na co se těšit?

Vědci v rámci jedné studie požádali 11 žen, aby denně (svižněji) chodily, přičemž dobrovolnice začínaly na 30timinutových procházkách. Pak chůzi postupně prodlužovaly, až se dostaly na 60 minut. Po šesti měsících všechny ztratily okolo 10 procent své původní tělesné hmotnosti, nejčastěji se však jednalo o 7,7 kilogramu. Tento výsledek ukazuje, že čas strávený chůzí prokazatelně může souviset s úbytkem hmotnosti, a to z jednoho prostého důvodu. Většině lidí, kteří chtějí zhubnout, postačí snížit svůj denní příjem o 500 kalorií. A právě ty se dají spálit tím, že noha nohu míjí. Na něco takového nemáte čas?

Narušení komfortní zóny

Vyhraďte si prostor aspoň třikrát týdně, a to v rozmezí 50 až 70 minut. Zaparkujte o pár ulic dál a do práce dojděte pěšky. Pokud máte před sebou menší nákup potravin, vynechte hromadnou dopravu. Vždycky se to nějak dá vymyslet! Pokud s tímto návykem spojíte i změnu stravy, výsledky se brzy dostaví.

Ke každému jídlu zařazujte porci zeleniny nebo ovoce. Pamatujte, že v každém pokrmu dne by měly být zastoupeny ideálně všechny základní živiny, tedy určitý podíl bílkovin, tuků a sacharidů. To platí pro celodenní režim, tedy od snídaně po večeři. No a hlavně se pravidelně větrejte na čerstvém vzduchu. Kromě hubnutí má chůze několik dalších výhod, které se vám budou líbit.

Menší kalhoty i vyrovnaná psychika

Vědci ji spojují se snižováním cholesterolu, mentální očistou a psychickou pohodou, sníženým krevním tlakem a eliminací rizika srdečních chorob, diabetu typu 2 a celkové úmrtnosti, jakožto i zlepšením celkové kvality života. Mezi její neméně důležité benefity také patří jednoduchost a nenáročnost. Nežádá si speciální pomůcky, jen dobré obutí. A kolikrát ani to ne.

V poslední době je velmi moderní barefooting neboli chůze naboso. Lidé, kteří trpí bolestmi zad nebo kloubů, by ji rozhodně měli vyzkoušet. Díky pružnějšímu způsobu našlapování se výrazně sníží otřesy a nárazy ohrožující pohybový aparát.

Přitažlivé výhody červeného vína

Polévka s klíčky

Polévka s klíčky

18 hlasů
20min 176 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

6 hlasů
25min 783kJ 55 Kč

Kuskus je velmi výživný a s mrkví je to dobrá kombinac...

Těstoviny se sýrem gouda

5 hlasů
1h a 20min 822kJ 90 Kč

Klasické zapečené těstoviny se sýrem.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více