Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Třešně regenerují svým složením svaly po cvičení

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

01.08.2020 | Zdraví a životní styl

Přehnali jste to v posilovně a teď doslova trpíte? Spásu naleznete v třešních, jejichž složení jde ruku v ruce s regenerací a hojením. Zároveň omladí pokožku, pročistí tělo a dohlédne na správné funkce štítné žlázy.

Ať už se snažíte zapracovat na své postavě nebo sportujete čistě pro radost, čas od času vás po náročnějším tréninku mohou potrápit bolavé svaly. Říkáte si, že na ně pomůže jen klidový režim? To není tak úplně pravda. Dejte si třešně a budete zase jako rybička!

Záchranné lano od matky přírody

Poznatky jisté studie publikované v magazínu Medicine & Science in Sports & Exercise sdělují, že třešně díky vysokému podílu antioxidantů urychlují regeneraci, tlumí bolesti a snižují záněty, proto jsou hojivým balzámem pro namožené svaly. Není tohle lék, který hledáte? Měli byste vědět, že kromě úlevy vám zmíněná sladkost nabízí i jiná zajímavá pozitiva. Takhle nějak vypadá spojení příjemného s užitečným, přátelé!

Když jídlo dělá zázraky

O šťavnatém ovoci, jež náleží do kategorie peckovin, se ve vědecké profesi říká, že má srovnatelné účinky s léky, které se běžně předepisují na arteriální hypertenzi. Tím přináší prospěch celému kardiovaskulárnímu systému, přičemž zabraňuje jeho poškození. V téhle kulaté medicíně naleznete i poměrně dost vlákniny. Ta detoxikuje organismus, prodlužuje pocit sytosti a omezuje pravděpodobnost rakoviny tlustého střeva.

Kosmetika proti vráskám

Dle odborné literatury třešně také ochraňují vaziva před škodlivými enzymy, zmírňují projevy revmatismu, odstraňují zácpu a pozitivně působí na štítnou žlázu. Se stejným nasazením zlepšují jaterní a ledvinové funkce, čistí krev a zpomalují tvorbu vrásek. A to jsou pádné důvody k jejich pravidelné konzumaci, a to nejen po cvičení. Když už jsme u toho, v jaké formě si na nich pochutnáte? Ono takové třešňové smoothie vůbec nezní špatně…

Minimum úsilí, maximum účinků

Zpracujte v mixéru šálek třešní, nízkotučný jogurt a trochu odstředěného mléka. Chcete-li, můžete přidat i ananas, chia semínka, banán, datle, fíky nebo třeba mátu. Fantazii se přece meze nikdy nekladou! Tak či tak, výsledek jistě bude stát za to.

Přitažlivé výhody červeného vína

Hovězí s fazolemi

Hovězí s fazolemi

8 hlasů
1h a 40min 542 kJ 211 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Mrkvový krém

28 hlasů
25min 234kJ 30 Kč

Vydatná a zdravá polévka.

Kuřecí prsa se zeleninou julien

11 hlasů
45min 458kJ 99 Kč

Dietní kuřecí prsa se zeleninou připravenou v páře.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více