Prostá maličkost vyvolávající pocit štěstí

Nápady si vzaly dovolenou, stejně jako vaše energie. Máte problémy při vstávání a během dne pociťujete neskutečnou únavu. Co se děje? Dohnala vás zvýšená tvorba hormonu melatoninu, takže zůstáváte v útlumu. Výkonnost se však dá podpořit, přirozeně efektivně a s radostí. Stačí si dát sluchátka do uší!

Prostě nemůžete přijít na to, jak dokončit svůj projekt, nemáte pro něj název a celkově vás obtěžuje všechno to přemýšlení i běžné denní úkony. K viníkům patří kratší dny a méně světla. Potřebujete se nějak nakopnout? Není problém, do uší si dejte sluchátka nebo zvyšte hlasitost na svém mobilním telefonu. A to je vlastně všechno.

Práce, kterou udělá někdo jiný

Poslech oblíbené hudby podle vědců snižuje úzkost. Klesají hladiny stresového hormonu kortizolu podobně jako u uvolňující masáže, souběžně s tím mozek uvolňuje dopamin, tedy stejný neurotransmiter, díky kterému pociťujete štěstí při konzumaci čokolády nebo během sexu. Vybrané tóny zároveň zahánějí únavu a vytváří ideální podmínky pro pocit spokojenosti.

Pochopitelně, že záleží na osobním vkusu, nicméně někdy by člověk možná měl udělat výjimku. Podle vědců z Northumbrijské univerzity ve Velké Británii mohou povznášející koncerty od Vivaldiho (konkrétně Čtvero ročních dob) zvýšit duševní bdělost.

Dřív rychleji a s nápadem

Výzkumníci z Marylandu zase zjistili, že poslech hudby, která je vám blízká, zvyšuje průtok krve a zlepšuje kardiovaskulárního zdraví. A aby toho nebylo málo, tak díky líbivým songům svoji práci dokončíte mnohem rychleji, zvlášť když si hudbu pustíte při monotónní, stále se opakující činnosti, jako je kontrola e-mailů, balení zboží, žehlení, vaření, pečení či cokoli jiného. Ovšem tím to nekončí. Nejen, že skončíte dřív, ale zároveň nastartujete i svoji kreativitu!

Zázračný léčitel

Podle vědců z Nizozemska a Austrálie lidé přicházejí s nápaditými řešeními, když poslouchají radostné a pozitivní písničky. Podle nich taková hudba zlepšuje flexibilitu mozku, tak proč toho nevyužít? Akorát pozor, hudba by neměla hrát příliš hlasitě, neboť může poškodit sluch a vést až k hluchotě. Je-li „tak akorát“, dokonce i léčí.

Metaanalýza 400 studií potvrdila, že poslech hudby podporuje tělní produkci protilátek (zvaných imunoglobulin A), které napadají viry a bakterie. Tak si honem běžte něco pustit, podpoříte svoji psychickou i fyzickou obranyschopnost a zároveň se přestanete soustředit na bolest.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:43
101 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:40
9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat