Sexuální touhu zvyšuje čtení romantických románů

Ženy, které čtou, mají až o 74 procent více sexu než ty, co knihám neholdují. Záleží ale na žánru. Do jakého oddělení v knihkupectví zavítat? Sci-fi a detektivky rovnou přejděte!

Sex je zdravý, prospěšný, uvolňující a v neposlední řadě také zatraceně příjemný. Škoda jen, že mu dnešní hektická uspěchaná doba příliš nepřeje. Jak jinak si vysvětlit statistické počty, které uvádí, že se s nízkým libidem a ještě nižší sexuální touhou potýká jeden muž z pěti a zhruba každá třetí žena (1)? Co naplat, vášeň jaksi není na pořadu dne.

Kam jsme to dospěli!

Pokud jde o to, co všechno milování sabotuje, faktorů je celá řada. Jmenovat se dá kupříkladu chronický stres, pracovní vytíženost, spánková deprivace a zoufalý nedostatek volného času. S tím se samozřejmě pojí i psychická a fyzická únava, kterou se mnozí snaží zahnat kofeinem obsaženým v kávě. Jenže ouha, i ten má na libido hodně špatný vliv (2).

Na seznamu jeho úhlavních nepřátel se však ocitá i užívání některých léků a sedavý životní styl, k němuž moderní populace tíhne. Nízká míra pohybu zase přispívá k nadváze a tím i narušenému sebevědomí a zhoršené duševní pohodě – další důvod, proč si svršky raději nesvlékat, že? A když, tak jenom po tmě! Zkrátka a dobře, mít dnes pravidelný, pestrý a kvalitní sex podle ukázkových frekvenčních tabulek, to je něco jako zázrak. Chcete mu jít naproti? No prosím, první pomoc nemusíte hledat v lékárně ani sexuologické poradně, zkuste se nejprve vydat do knihovny nebo antikvariátu. Nachází se tam něco, co chuť na sex vážně zvyšuje. A to hodně.

Zlato, dočtu kapitolu a hned jsem u tebe!

Podle studie (3) amerického psychologa Harolda Leitenberga mají ženy čtoucí romantické nebo erotické romány až o 74 procent více sexu se svými partnery než ty, kterým knihy vůbec nic neříkají. Tento odborník to přikládá tomu, že čtenářky mívají vlivem vášnivého obsahu výrazně intenzivnější fantazie, proto jsou hravější, dobrodružnější a náruživější. Tohle únavu samozřejmě předčí, o tom není sporu! Nechcete také otevřít nějakou tu knihu a následně i svůj klín? Vypadá to, že terapie tištěného slova vážně zabírá…

Zdroje: (1) www.nhsinform.scot/illnesses-and-conditions/sexual-and-reproductive/loss-of-libido, (2) www.coffees.gr/coffee-and-sex/?sl=en, (3) www.magzter.com/stories/Lifestyle/The-Malaysian-Womens-Weekly/Why-Women-Devour-Erotic-FictionSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Naplní vás pocit nespravedlnosti. Ačkoliv děláte vše, co drahé polovičce na očích vidíte, stejně vám vyčítá maličkosti a vám to nepřijde zrovna dvakrát fér. Něžně ho na to upozorněte, svou chybu stydlivě uzná a své chyby se bude snažit naprav... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:37
31 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat