Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Cviky, které se dají provádět i v kanceláři během pauzy

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

16. 4. 2018 | Zdraví a životní styl

Že v kanceláři trávíte příliš mnoho času, a proto vám nezbývá čas na cvičení? Tak spojte dvě věci do jedné a v kratičkých pauzách proveďte pár variací během pracovní doby. Jaké možnosti máte k dispozici?

„Nemám čas.“ Tak právě tohle je jedna z nejčastějších šesti výmluv, kterými lidé omlouvají nedostatek fyzické aktivity. Přitom stačí tak málo. Udělat si malé pauzy a hýbnout sebou klidně i v kanceláři. Všechno jde, jen když se chce! Nevěříte?

Šikmé břišní svalstvo

Posaďte se zpříma na židli a v každé ruce držte knihu nebo cokoli, co neváží méně než papír. Paže napněte do stran. Důležité je, aby kolena (nejlépe i obličej) směřovala během celého cvičení dopředu. Otočte horní část těla v bocích co nejdále doprava. Paže se pohybují zároveň. Vraťte se do výchozí pozice a otáčejte horní částí těla opačným směrem. Cvičení provádějte v rychlém, rytmickém tempu.

Pas a cvik na odstranění pneumatik

Postavte se a rozkročte nohy na šířku ramen. Paže nechte volně viset. Kmitněte horní částí těla doleva a levou ruku natáhněte co nejvíce dolů podél kolena. Horní část těla neohýbejte dopředu. Pro napřímení namáhejte vědomě šikmé břišní svalstvo. Při ohýbání a napřimování musíte znatelně cítit stah svalů v levé části pasu. Totéž proveďte i na pravou stranu. Jedná se o dvě sady po patnácti opakováních.

Boxování s hlavou střemhlav dolů

Doširoka se rozkročte a upažte do stran. Ruce jsou zaťaty v pěst. Ohněte horní část těla dolů a boxujte pravou rukou k levé noze a naopak. Druhá paže směřuje vždy ke stropu. Při změně stran se nenapřimujte. Hlava cvičí současně a vždy ve směru boxující ruky. Desetkrát se dotkněte každé nohy. Pak se napřimte a udělejte si krátkou pauzu. Nejméně dvě sady.

Protažení nohou

Vstoje ohněte pravou nohu, pravou rukou uchopte kloub chodidla a táhněte patu co možná nejblíže k hýždím. Napětí musí být citelné v přední horní části stehna. Deset sekund vyčkejte a vyměňte nohy.

Protažení krku

Naklánějte hlavu nejprve k levému a poté k pravému ramenu. Můžete jemně zatlačit rukou, ale vyhněte se urputné síle. Potom hlavu nakloňte šikmo, zkrátka se podívejte směrem ke svému koleni. Postupně vystřídejte obě strany.

Odpolední šlofíček je jako pohlazení pro mozek

Kuřecí kousky s mrkví

Kuřecí kousky s mrkví

11 hlasů
1h a 15min 540 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rizoto s chřestem

9 hlasů
40min 614kJ 140 Kč

Chřestové rizoto se šafránem.

Treska na česneku a rajčatech

9 hlasů
60min 234kJ 95 Kč

dušená treska s rajčaty a bylinkami

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více