Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Cviky, které se dají provádět i v kanceláři během pauzy

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

16.04.2018 | Zdraví a životní styl

Že v kanceláři trávíte příliš mnoho času, a proto vám nezbývá čas na cvičení? Tak spojte dvě věci do jedné a v kratičkých pauzách proveďte pár variací během pracovní doby. Jaké možnosti máte k dispozici?

„Nemám čas.“ Tak právě tohle je jedna z nejčastějších šesti výmluv, kterými lidé omlouvají nedostatek fyzické aktivity. Přitom stačí tak málo. Udělat si malé pauzy a hýbnout sebou klidně i v kanceláři. Všechno jde, jen když se chce! Nevěříte?

Šikmé břišní svalstvo

Posaďte se zpříma na židli a v každé ruce držte knihu nebo cokoli, co neváží méně než papír. Paže napněte do stran. Důležité je, aby kolena (nejlépe i obličej) směřovala během celého cvičení dopředu. Otočte horní část těla v bocích co nejdále doprava. Paže se pohybují zároveň. Vraťte se do výchozí pozice a otáčejte horní částí těla opačným směrem. Cvičení provádějte v rychlém, rytmickém tempu.

Pas a cvik na odstranění pneumatik

Postavte se a rozkročte nohy na šířku ramen. Paže nechte volně viset. Kmitněte horní částí těla doleva a levou ruku natáhněte co nejvíce dolů podél kolena. Horní část těla neohýbejte dopředu. Pro napřímení namáhejte vědomě šikmé břišní svalstvo. Při ohýbání a napřimování musíte znatelně cítit stah svalů v levé části pasu. Totéž proveďte i na pravou stranu. Jedná se o dvě sady po patnácti opakováních.

Boxování s hlavou střemhlav dolů

Doširoka se rozkročte a upažte do stran. Ruce jsou zaťaty v pěst. Ohněte horní část těla dolů a boxujte pravou rukou k levé noze a naopak. Druhá paže směřuje vždy ke stropu. Při změně stran se nenapřimujte. Hlava cvičí současně a vždy ve směru boxující ruky. Desetkrát se dotkněte každé nohy. Pak se napřimte a udělejte si krátkou pauzu. Nejméně dvě sady.

Protažení nohou

Vstoje ohněte pravou nohu, pravou rukou uchopte kloub chodidla a táhněte patu co možná nejblíže k hýždím. Napětí musí být citelné v přední horní části stehna. Deset sekund vyčkejte a vyměňte nohy.

Protažení krku

Naklánějte hlavu nejprve k levému a poté k pravému ramenu. Můžete jemně zatlačit rukou, ale vyhněte se urputné síle. Potom hlavu nakloňte šikmo, zkrátka se podívejte směrem ke svému koleni. Postupně vystřídejte obě strany.

Nikdo by neměl sníst denně víc než 6 hranolků

Lahodné kuře Teriyaki s vůní Asie

Lahodné kuře Teriyaki s vůní Asie

27 hlasů
50min 617 kJ 227 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Husa pečená s hruškami

7 hlasů
2h a 20min 756kJ 190 Kč

Sváteční husa s hruškami.

Wok s vepřovým masem

3 hlasy
50min 728kJ 140 Kč

Jednoduchý recept na přípravu vepřového masa se zeleninou.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více