Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Cviky, které se dají provádět i v kanceláři během pauzy

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

16.04.2018 | Zdraví a životní styl

Že v kanceláři trávíte příliš mnoho času, a proto vám nezbývá čas na cvičení? Tak spojte dvě věci do jedné a v kratičkých pauzách proveďte pár variací během pracovní doby. Jaké možnosti máte k dispozici?

„Nemám čas.“ Tak právě tohle je jedna z nejčastějších šesti výmluv, kterými lidé omlouvají nedostatek fyzické aktivity. Přitom stačí tak málo. Udělat si malé pauzy a hýbnout sebou klidně i v kanceláři. Všechno jde, jen když se chce! Nevěříte?

Šikmé břišní svalstvo

Posaďte se zpříma na židli a v každé ruce držte knihu nebo cokoli, co neváží méně než papír. Paže napněte do stran. Důležité je, aby kolena (nejlépe i obličej) směřovala během celého cvičení dopředu. Otočte horní část těla v bocích co nejdále doprava. Paže se pohybují zároveň. Vraťte se do výchozí pozice a otáčejte horní částí těla opačným směrem. Cvičení provádějte v rychlém, rytmickém tempu.

Pas a cvik na odstranění pneumatik

Postavte se a rozkročte nohy na šířku ramen. Paže nechte volně viset. Kmitněte horní částí těla doleva a levou ruku natáhněte co nejvíce dolů podél kolena. Horní část těla neohýbejte dopředu. Pro napřímení namáhejte vědomě šikmé břišní svalstvo. Při ohýbání a napřimování musíte znatelně cítit stah svalů v levé části pasu. Totéž proveďte i na pravou stranu. Jedná se o dvě sady po patnácti opakováních.

Boxování s hlavou střemhlav dolů

Doširoka se rozkročte a upažte do stran. Ruce jsou zaťaty v pěst. Ohněte horní část těla dolů a boxujte pravou rukou k levé noze a naopak. Druhá paže směřuje vždy ke stropu. Při změně stran se nenapřimujte. Hlava cvičí současně a vždy ve směru boxující ruky. Desetkrát se dotkněte každé nohy. Pak se napřimte a udělejte si krátkou pauzu. Nejméně dvě sady.

Protažení nohou

Vstoje ohněte pravou nohu, pravou rukou uchopte kloub chodidla a táhněte patu co možná nejblíže k hýždím. Napětí musí být citelné v přední horní části stehna. Deset sekund vyčkejte a vyměňte nohy.

Protažení krku

Naklánějte hlavu nejprve k levému a poté k pravému ramenu. Můžete jemně zatlačit rukou, ale vyhněte se urputné síle. Potom hlavu nakloňte šikmo, zkrátka se podívejte směrem ke svému koleni. Postupně vystřídejte obě strany.

Ženy pracující 45 hodin týdně jsou ohroženy cukrovkou, pr...

Květáková polévka s brokolicí

Květáková polévka s brokolicí

30 hlasů
35min 117 kJ 87 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dušené vepřové kotlety

14 hlasů
55min 455kJ 90 Kč

Kotlety s jablky pečené v troubě.

Kuřecí plátky s citrónem

10 hlasů
1h a 10min 477kJ 170 Kč

Kuřecí plátky s tymiánem a citrónem.

Poradny

Za jakých podmínek mohu synovi zrušit trvalý pobyt?

Dobrý den, Jitko,co se týče zrušení trvalého pobytu, trvalý pobyt může zrušit majitel nemovitosti... Více

Za jak dlouho po nástupu do práce dostanu nemocenskou?

Dobrý den, Bobe,nárok na nemocenské dávky vzniká současně se vznikem pracovního poměru, takže můž... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více