Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Šetřete nervy. Naučte se relaxovat i v předsvátečním shonu

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

11.12.2017 | Zdraví a životní styl

Také při pohledu na kalendář, který nemilosrdně ukazuje krátící se dobu zbývající do Vánoc, namísto radostného vzrušení pociťujete spíše paniku? Pak je jasné, že vás stres ovládá víc, než je zdrávo. Naučte se od něj úspěšně odpoutat, jak jen to jde. Jinak hrozí, že si svátky ani pořádně neužijete.

Stres je často příčinou řady zdravotních obtíží, a proto je nutné naučit se od něj distancovat a zvládat ho. Jak? Nejlépe účinnou relaxací. Nebojte, není to nic těžkého!

Mysl versus tělo

Není třeba si nic nalhávat – rada „vyžeňte z hlavy všechny starosti“ je sice pěkná v teorii, ale pokud stále nemáte dárky pro polovinu rodiny, váš byt připomíná chaos a právě jste se pohádali s partnerem/partnerkou, k čím rodičům pojedete na Boží hod, těžko přestanete na všechny problémy jen tak myslet. Mozek zkrátka nepracuje na povel. A tak začněte tím, že uvolníte tělo. Pěkně si pohodlně lehněte nebo sedněte, zavřete oči a soustřeďte se na každičký sval v těle. Pěkně od prstů na noze až k těm na vrcholku hlavy. Snažte se každý maximálně uvolnit.

Samota v davu

Říkáte si, kde vzít v tom shonu čas na nějaký relax? Využijte každou možnou chvíli! Třeba když jedete autobusem apod. z práce – pěkně si pusťte do sluchátek oblíbenou hudbu, začtěte se do knížky nebo zkuste meditovat (prostě myslete na něco hezkého). I když tak strávíte jen 20 minut, je to 20 minut, kterými jste pomohli své mysli a tělu.

Digitální oddych

Zkuste zavést pravidlo, že po příchodu domů už se ani jednou nepodíváte na svůj pracovní mail, nezkontrolujete sociální sítě a nebudete s nikým hodiny chatovat. Prostě si nařiďte takový malý digitální detox. Je totiž prokázáno, že nadměrné užívání mobilních telefonů může stres jen podporovat. A to nyní vážně nepotřebujete.

Kupte plánovač

Zdá se vám, že nestíháte, že se na vás valí termíny, že jste zas něco prošvihli… Pak je nejvyšší čas nadělit si ještě před Vánoci malý dárek v podobě plánovače. Zkrátka a dobře si všechno poctivě zapisujte a splněné úkoly odškrtávejte (je to ostatně skvělé zadostiučinění). Pak už nebudete mít pocit, že nevíte, kde vám hlava stojí. Svůj čas budete mít pod kontrolou.

Vrcholí sezona ořechů. Nasbírejte si zdraví ve skořápce

 Kuřecí karbenátky

Kuřecí karbenátky

9 hlasů
45min 743 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Chřest s ředkvičkou

20 hlasů
25min 354kJ 65 Kč

Jednoduchý recept pro přípravu chřestu. Připravte si t...

Treska s koprem

12 hlasů
40min 266kJ 150 Kč

Treska zapečená se smetanou, šalotkou, pórkem a koprem.

Poradny

Jak ochránit budoucího manžela před mými exekucemi?

Dobrý den, na úvod je potřeba říci, že ne všechny dluhy se automaticky stávají součástí společnéh... Více

Jaký zvolit ekologický produkt pro vyčištění WC?

Dobrý den,vaše změna přístupu nás velmi těší. Pokud jde o běžné produkty, máte pravdu, obyčejné č... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více