Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Šetřete nervy. Naučte se relaxovat i v předsvátečním shonu

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

11. 12. 2017 | Zdraví a životní styl

Také při pohledu na kalendář, který nemilosrdně ukazuje krátící se dobu zbývající do Vánoc, namísto radostného vzrušení pociťujete spíše paniku? Pak je jasné, že vás stres ovládá víc, než je zdrávo. Naučte se od něj úspěšně odpoutat, jak jen to jde. Jinak hrozí, že si svátky ani pořádně neužijete.

Stres je často příčinou řady zdravotních obtíží, a proto je nutné naučit se od něj distancovat a zvládat ho. Jak? Nejlépe účinnou relaxací. Nebojte, není to nic těžkého!

Mysl versus tělo

Není třeba si nic nalhávat – rada „vyžeňte z hlavy všechny starosti“ je sice pěkná v teorii, ale pokud stále nemáte dárky pro polovinu rodiny, váš byt připomíná chaos a právě jste se pohádali s partnerem/partnerkou, k čím rodičům pojedete na Boží hod, těžko přestanete na všechny problémy jen tak myslet. Mozek zkrátka nepracuje na povel. A tak začněte tím, že uvolníte tělo. Pěkně si pohodlně lehněte nebo sedněte, zavřete oči a soustřeďte se na každičký sval v těle. Pěkně od prstů na noze až k těm na vrcholku hlavy. Snažte se každý maximálně uvolnit.

Samota v davu

Říkáte si, kde vzít v tom shonu čas na nějaký relax? Využijte každou možnou chvíli! Třeba když jedete autobusem apod. z práce – pěkně si pusťte do sluchátek oblíbenou hudbu, začtěte se do knížky nebo zkuste meditovat (prostě myslete na něco hezkého). I když tak strávíte jen 20 minut, je to 20 minut, kterými jste pomohli své mysli a tělu.

Digitální oddych

Zkuste zavést pravidlo, že po příchodu domů už se ani jednou nepodíváte na svůj pracovní mail, nezkontrolujete sociální sítě a nebudete s nikým hodiny chatovat. Prostě si nařiďte takový malý digitální detox. Je totiž prokázáno, že nadměrné užívání mobilních telefonů může stres jen podporovat. A to nyní vážně nepotřebujete.

Kupte plánovač

Zdá se vám, že nestíháte, že se na vás valí termíny, že jste zas něco prošvihli… Pak je nejvyšší čas nadělit si ještě před Vánoci malý dárek v podobě plánovače. Zkrátka a dobře si všechno poctivě zapisujte a splněné úkoly odškrtávejte (je to ostatně skvělé zadostiučinění). Pak už nebudete mít pocit, že nevíte, kde vám hlava stojí. Svůj čas budete mít pod kontrolou.

x

Zelenina a cvičení třikrát týdně omladí mozek o deset let

Telecí maso s karotkou

Telecí maso s karotkou

10 hlasů
1h a 35min 606 kJ 240 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s vejci

11 hlasů
25min 345kJ 45 Kč

Recept na salát s vejci a rajčaty.

Dušené vepřové nudličky

0 hlasů
1h a 15min 373kJ 120 Kč

Vepřové nudličky s anglickou slaninou.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více