Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se stane s vaším tělem, když si dáte lžičku medu

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

31. 3. 2018 | Zdraví a životní styl

Trpíte na alergie a poslední dobou ke všemu nějak zapomínáte? Oba tyto problémy vám pomůže vyřešit med – a stačí jen malé množství. Tahle lepivá přírodní laskomina také dodává energii. Jak si z ní připravit vlastní domácí povzbuzující drink?

Asi se shodneme na tom, že med nechybí téměř v žádné domácnosti. Sladký produkt včel se hodí nejen při léčbě nachlazení, je také skvělým kuchyňským a kosmetickým pomocníkem. Jak často ho konzumujete právě vy? Možná nemáte ani tušení o tom, že pokud si dáte lžičku surového medu každý den, získáte nemalé výhody. Která se vám bude hodit nejvíc?

Zmírnění alergií a konec utrpení

S obavami sledujete kalendář, přičemž se děsíte nástupu pylové sezony? Vždycky to totiž dopadá stejně – smrkáte ostošest, nestíháte si otírat uslzené oči, a bez prášků na alergii se prostě neobejdete. Je to přesně váš případ? Prevenci a pomoc máte doslova po ruce, tedy v kuchyni!

Surový med, který je místní, můžete považovat za účinnou vakcínu proti alergii. Teorie spočívá v tom, že včely posbírají pyl ve vaší oblasti. Ten se přenese do medu a tím, že ho pravidelně konzumujete po malých dávkách, si vaše tělo na tyto látky pomalu zvykne, což posléze povede ke snížení alergických reakcí,“ vysvětluje americký lékař a alergolog Matthew Brennecke. To nezní jako špatná strategie…

Zdravý mozek a lepší paměť? Ano

Lékaři se domnívají, že ženy jsou vlivem menopauzy a sní spojené hormonální bouře, náchylné k intelektuálním poklesům. Existuje proti tomu nějaká ochrana? Naštěstí ano – a chutná dokonce sladce. Americká studie publikovaná v magazínu zaměřeném na menopauzu, naznačuje, že denní konzumace medu značně zlepšuje paměť i ostatní kognitivní funkce. Vědci si to vysvětlují tím, že surový včelí zázrak obsahuje celou řadu antioxidantů, které pomáhají zabraňovat buněčnému poškození v mozku.

Energie, která jen tak nedojde

Stává se vám zcela běžně, že jste po poledni unavení, a cítíte se jako přejetí parním válcem? Zkuste na vyčerpanost tentokrát nevyzrát kávou (stejně ji nemůžete pít donekonečna), ale medem. Namítáte, co je to za hloupost?

„Med je skvělý zprostředkovatel energie. Jeho jedinečné složení, jejichž součástí jsou přírodní cukry, antioxidanty, enzymy, minerály, vitaminy a aminokyseliny, z něj dělá báječné odpolední občerstvení. Já osobně doporučuji vmíchat lžičku do sklenice vlažné vody. Tak si můžete doma připravit vlastní energy drink, který lze vzít s sebou na cesty, do práce nebo posilovny,“ vychvaluje medový „nakopávač“ americká výživová poradkyně Mitzi Dulan.

Fůru protirakovinných polyfenolů poskytují slupky červený...

Grilované makrely

Grilované makrely

5 hlasů
45min 824 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Čočková polévka se sýrem

11 hlasů
40min 502kJ 125 Kč

Velmi sytá polévka, kterou podávejte jako hlavní chod.

Ryba pečená chřestem

8 hlasů
45min 329kJ 110 Kč

Ryba s chřestem pečená v troubě.

Poradny

Končí mi nemocenská, jsem bez peněz, co mám dělat?

Dobrý den,podpůrčí doba při nemocenské je omezena na 380 kalendářních dní. Jestliže jste tuto dob... Více

Manžel mi odmítá vyplatit peníze z pojistky, co dělat?

Dobrý den, Lociko,Váš dotaz je spíše právního charakteru než ze sociální oblasti, přesto se pokus... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více