Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se stane s vaším tělem, když si dáte lžičku medu

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

31.03.2018 | Zdraví a životní styl

Trpíte na alergie a poslední dobou ke všemu nějak zapomínáte? Oba tyto problémy vám pomůže vyřešit med – a stačí jen malé množství. Tahle lepivá přírodní laskomina také dodává energii. Jak si z ní připravit vlastní domácí povzbuzující drink?

Asi se shodneme na tom, že med nechybí téměř v žádné domácnosti. Sladký produkt včel se hodí nejen při léčbě nachlazení, je také skvělým kuchyňským a kosmetickým pomocníkem. Jak často ho konzumujete právě vy? Možná nemáte ani tušení o tom, že pokud si dáte lžičku surového medu každý den, získáte nemalé výhody. Která se vám bude hodit nejvíc?

Zmírnění alergií a konec utrpení

S obavami sledujete kalendář, přičemž se děsíte nástupu pylové sezony? Vždycky to totiž dopadá stejně – smrkáte ostošest, nestíháte si otírat uslzené oči, a bez prášků na alergii se prostě neobejdete. Je to přesně váš případ? Prevenci a pomoc máte doslova po ruce, tedy v kuchyni!

Surový med, který je místní, můžete považovat za účinnou vakcínu proti alergii. Teorie spočívá v tom, že včely posbírají pyl ve vaší oblasti. Ten se přenese do medu a tím, že ho pravidelně konzumujete po malých dávkách, si vaše tělo na tyto látky pomalu zvykne, což posléze povede ke snížení alergických reakcí,“ vysvětluje americký lékař a alergolog Matthew Brennecke. To nezní jako špatná strategie…

Zdravý mozek a lepší paměť? Ano

Lékaři se domnívají, že ženy jsou vlivem menopauzy a sní spojené hormonální bouře, náchylné k intelektuálním poklesům. Existuje proti tomu nějaká ochrana? Naštěstí ano – a chutná dokonce sladce. Americká studie publikovaná v magazínu zaměřeném na menopauzu, naznačuje, že denní konzumace medu značně zlepšuje paměť i ostatní kognitivní funkce. Vědci si to vysvětlují tím, že surový včelí zázrak obsahuje celou řadu antioxidantů, které pomáhají zabraňovat buněčnému poškození v mozku.

Energie, která jen tak nedojde

Stává se vám zcela běžně, že jste po poledni unavení, a cítíte se jako přejetí parním válcem? Zkuste na vyčerpanost tentokrát nevyzrát kávou (stejně ji nemůžete pít donekonečna), ale medem. Namítáte, co je to za hloupost?

„Med je skvělý zprostředkovatel energie. Jeho jedinečné složení, jejichž součástí jsou přírodní cukry, antioxidanty, enzymy, minerály, vitaminy a aminokyseliny, z něj dělá báječné odpolední občerstvení. Já osobně doporučuji vmíchat lžičku do sklenice vlažné vody. Tak si můžete doma připravit vlastní energy drink, který lze vzít s sebou na cesty, do práce nebo posilovny,“ vychvaluje medový „nakopávač“ americká výživová poradkyně Mitzi Dulan.

Ženám stárnou cévy rychleji

Salát z čerstvých fíků

Salát z čerstvých fíků

15 hlasů
25min 676 kJ 102 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Sýrová polévka s mletým masem

18 hlasů
1h a 5min 267kJ 130 Kč

Recept na snadnou a velmi dobrou polévku.

Kuře pečené se slaninou a olivami

13 hlasů
1h a 10min 691kJ 160 Kč

Kuřecí plátky pečené v troubě.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více