Nechutná vám dieta? Nevadí, řešení je snazší, než si myslíte

Rozhodli jste se trochu zredukovat svou váhu a vytvarovat křivky, jenže dieta, kterou vám doporučila kamarádka, nebo jste si sami naordinovali, vám k smrti nechutná? Patříte mezi ty, kterým k večeři talíř zeleniny prostě nestačí a ze salátů a klíčků se vám dělá mdlo? Nejste sami. Co doporučují odborníci?

Nejezte to

Jeví se vám to až příliš jednoduše? Jistě, nejíst potraviny, které vám nechutnají, je snadné, jenomže když se snažíte zhubnout a měli byste přitom dodržovat určitý druh jídelníčku, těžko se potravinám, které nesnášíte, vyhnete.

Skutečnost je ale taková, že se výzkumní odborníci a lékaři zabývající se lidskou obezitou, shodují, že lidé, kteří s dietou začínají a striktně dodržují veškeré postupy, včetně toho, že jedí i to, co nemají v oblibě, mají paradoxně výrazně pomalejší výsledky, než ti, kteří si občas zahřeší nebo alespoň vyškrtnou to, co jim nechutná.

Je to v hlavě

Nejdůležitějším faktorem pro účinné hubnutí je kromě zdravé stravy a pravidelného pohybu také psychika. Pokud se necítíte dobře a držet dietu, ze které se vám zvedá žaludek, vás unavuje a otravuje, výsledky se dostaví o to pomaleji. Lidé, kteří jsou se svým jídelníčkem spokojeni, byť se výrazně liší od toho předchozího, jsou na tom o poznání lépe. Psychika jednoduše v procesu redukce váhy hraje velmi výraznou roli. Bez duševní a psychické rovnováhy to nepůjde.

Požádejte o změnu

Pokud jste si jídelníček nechali odborníkem sestavit na míru, požádejte ho, aby neoblíbené potraviny vyměnil za jiné, nebo vám poradil, jak se bez nich obejít. Pokud se teprve chystáte k nějakému odborníkovi, nahlaste mu rovnou, co se vám příčí, aby to do jídelníčku vůbec nezařazoval. Rozhodně se kvůli tomu nemusíte cítit hloupě, každý z nás má neoblíbené potraviny.

Hřešte, ale s rozumem

Není žádný velký hřích, když si i v procesu diety dopřejete něco, co máte rádi. Ať už je to propečený steak nebo čokoládová tyčinka. Zvednete si náladu a nebudete mít dojem, že je změna jídelníčku natolik striktní. Lékaři upozorňují, že v případě, že se rozhodnete pro redukci váhy, není ani příliš vhodné, abyste okamžitě přestali s příjmem všeho, na co jste byli dosud zvyklí, ale raději na dietu přecházeli postupně. Snažte se ale postupně ubírat sladké, slané i tučné pokrmy a postupně si navykli na přirozenou chuť potravin.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Následující dny poznáte, že co si neuděláte sami, nebude odvedeno dobře. A i když vám tím rozhodně naroste sebevědomí (což už nějakou dobu potřebujete), neuzavírejte se před svým okolím! Neodmítejte rady kolegů a rodinných příslušníků, nepohrdejte pravidly. Pamatujte, že v roli „neúspěšných“ se můžete ocitnout až příliš snadno. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

42 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
138 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
72 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat