Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nechutná vám dieta? Nevadí, řešení je snazší, než si myslíte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

6. 12. 2018 | Zdraví a životní styl

Rozhodli jste se trochu zredukovat svou váhu a vytvarovat křivky, jenže dieta, kterou vám doporučila kamarádka, nebo jste si sami naordinovali, vám k smrti nechutná? Patříte mezi ty, kterým k večeři talíř zeleniny prostě nestačí a ze salátů a klíčků se vám dělá mdlo? Nejste sami. Co doporučují odborníci?

Nejezte to

Jeví se vám to až příliš jednoduše? Jistě, nejíst potraviny, které vám nechutnají, je snadné, jenomže když se snažíte zhubnout a měli byste přitom dodržovat určitý druh jídelníčku, těžko se potravinám, které nesnášíte, vyhnete.

Skutečnost je ale taková, že se výzkumní odborníci a lékaři zabývající se lidskou obezitou, shodují, že lidé, kteří s dietou začínají a striktně dodržují veškeré postupy, včetně toho, že jedí i to, co nemají v oblibě, mají paradoxně výrazně pomalejší výsledky, než ti, kteří si občas zahřeší nebo alespoň vyškrtnou to, co jim nechutná.

Je to v hlavě

Nejdůležitějším faktorem pro účinné hubnutí je kromě zdravé stravy a pravidelného pohybu také psychika. Pokud se necítíte dobře a držet dietu, ze které se vám zvedá žaludek, vás unavuje a otravuje, výsledky se dostaví o to pomaleji. Lidé, kteří jsou se svým jídelníčkem spokojeni, byť se výrazně liší od toho předchozího, jsou na tom o poznání lépe. Psychika jednoduše v procesu redukce váhy hraje velmi výraznou roli. Bez duševní a psychické rovnováhy to nepůjde.

Požádejte o změnu

Pokud jste si jídelníček nechali odborníkem sestavit na míru, požádejte ho, aby neoblíbené potraviny vyměnil za jiné, nebo vám poradil, jak se bez nich obejít. Pokud se teprve chystáte k nějakému odborníkovi, nahlaste mu rovnou, co se vám příčí, aby to do jídelníčku vůbec nezařazoval. Rozhodně se kvůli tomu nemusíte cítit hloupě, každý z nás má neoblíbené potraviny.

Hřešte, ale s rozumem

Není žádný velký hřích, když si i v procesu diety dopřejete něco, co máte rádi. Ať už je to propečený steak nebo čokoládová tyčinka. Zvednete si náladu a nebudete mít dojem, že je změna jídelníčku natolik striktní. Lékaři upozorňují, že v případě, že se rozhodnete pro redukci váhy, není ani příliš vhodné, abyste okamžitě přestali s příjmem všeho, na co jste byli dosud zvyklí, ale raději na dietu přecházeli postupně. Snažte se ale postupně ubírat sladké, slané i tučné pokrmy a postupně si navykli na přirozenou chuť potravin.

Pití kávy ovlivňuje velikost ňader. V ohrožení jsou i ta ...

Telecí kostky na pivu

Telecí kostky na pivu

1 hlas
1h a 50min 507 kJ 250 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Baklažány se smetanou

9 hlasů
40min 607kJ 65 Kč

Recept na jednoduchý levný zeleninový oběd

Rychlá sýrová polévka

14 hlasů
40min 238kJ 70 Kč

Polévka se dvěma druhy sýra.

Poradny

Mám nárok na nemocenskou po vyčerpání ošetřovného?

Dobrý den,to, že jste se ihned po ošetřování dítěte ocitla v dočasné pracovní neschopnosti, by ne... Více

Dostanu nemocenskou, když jsem po RD nepracovala?

Dobrý den,dle mého názoru byste na nemocenskou mít nárok měla, stejěn jako v případě, kdy byste n... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více