Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nechutná vám dieta? Nevadí, řešení je snazší, než si myslíte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

06.12.2018 | Zdraví a životní styl

Rozhodli jste se trochu zredukovat svou váhu a vytvarovat křivky, jenže dieta, kterou vám doporučila kamarádka, nebo jste si sami naordinovali, vám k smrti nechutná? Patříte mezi ty, kterým k večeři talíř zeleniny prostě nestačí a ze salátů a klíčků se vám dělá mdlo? Nejste sami. Co doporučují odborníci?

Nejezte to

Jeví se vám to až příliš jednoduše? Jistě, nejíst potraviny, které vám nechutnají, je snadné, jenomže když se snažíte zhubnout a měli byste přitom dodržovat určitý druh jídelníčku, těžko se potravinám, které nesnášíte, vyhnete.

Skutečnost je ale taková, že se výzkumní odborníci a lékaři zabývající se lidskou obezitou, shodují, že lidé, kteří s dietou začínají a striktně dodržují veškeré postupy, včetně toho, že jedí i to, co nemají v oblibě, mají paradoxně výrazně pomalejší výsledky, než ti, kteří si občas zahřeší nebo alespoň vyškrtnou to, co jim nechutná.

Je to v hlavě

Nejdůležitějším faktorem pro účinné hubnutí je kromě zdravé stravy a pravidelného pohybu také psychika. Pokud se necítíte dobře a držet dietu, ze které se vám zvedá žaludek, vás unavuje a otravuje, výsledky se dostaví o to pomaleji. Lidé, kteří jsou se svým jídelníčkem spokojeni, byť se výrazně liší od toho předchozího, jsou na tom o poznání lépe. Psychika jednoduše v procesu redukce váhy hraje velmi výraznou roli. Bez duševní a psychické rovnováhy to nepůjde.

Požádejte o změnu

Pokud jste si jídelníček nechali odborníkem sestavit na míru, požádejte ho, aby neoblíbené potraviny vyměnil za jiné, nebo vám poradil, jak se bez nich obejít. Pokud se teprve chystáte k nějakému odborníkovi, nahlaste mu rovnou, co se vám příčí, aby to do jídelníčku vůbec nezařazoval. Rozhodně se kvůli tomu nemusíte cítit hloupě, každý z nás má neoblíbené potraviny.

Hřešte, ale s rozumem

Není žádný velký hřích, když si i v procesu diety dopřejete něco, co máte rádi. Ať už je to propečený steak nebo čokoládová tyčinka. Zvednete si náladu a nebudete mít dojem, že je změna jídelníčku natolik striktní. Lékaři upozorňují, že v případě, že se rozhodnete pro redukci váhy, není ani příliš vhodné, abyste okamžitě přestali s příjmem všeho, na co jste byli dosud zvyklí, ale raději na dietu přecházeli postupně. Snažte se ale postupně ubírat sladké, slané i tučné pokrmy a postupně si navykli na přirozenou chuť potravin.

Víno umí zničit bakterie, které působí plak i angínu

Polévka s kerblíkem a chřestem

Polévka s kerblíkem a chřestem

17 hlasů
45min 157 kJ 115 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové plátky s pomerančovou kůrou

16 hlasů
60min 625kJ 127 Kč

Jednoduše připravená vepřová panenka.

Rybí filet s karotkou

11 hlasů
1h a 20min 581kJ 150 Kč

Pečené rybí filé s karotkou pečenou v alobalu.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více