Obyčejné mandle: Ideální vánoční laskomina pro fitness maniaky

Vědci z Londýnské univerzity tvrdí, že i hubnoucí a lidé pečlivě si hlídající postavu, můžou o Vánocích mlsat. Tedy pokud přistoupí na to, že jsou mandle dostatečně lahodnou potravinou pro jejich chuťové pohárky. Nicméně experti z Londýnské univerzity tvrdí, že celé mandle jsou ideální, protože při trávení se z nich do těla vstřebává jen část tuků.

Mandle jsou sice bohaté na tuky, pokud ale nejsou rozemleté na mouku a zpracované pečením, tento se tuk těžko uvolňuje do střev a putuje přes jejich stěnu do lymfatického systému.

Dobrých 20 procent

„Naše testy dokazují, že dvacet procent tuků z mandlí a čtvrtina celkové energie v nich vázaná se nevstřebává do těla,“ tvrdí doktorka Sarah Berry z Londýnské univerzity.

Podle ní jsou stejně vhodné také lískové ořechy a ořechy vlašské, které vůbec patří k nejzdravějším mezi všemi druhy ořechů.

Nejsou kalorie jako kalorie

„Ořechy jsou dobrým příkladem toho, že informace o tom, kolik obsahují energie, neznamená, že tolik energie přijmeme do těla jejich pozřením. Musíme se vzdát staré domněnky, že mandle a ořechy jsou plné kalorií a vedou k přibývání na váze. Naopak jsme dokázali, že jsou ideální svačinkou, a navíc bohatou na cenné látky, které prospívají oběhové soustavě a střevní mikroflóře,“ tvrdí doktorka Berry.

A pro osoby hodlající zdravě mlsat jsou třeba ideálním druhem cukroví sušené švestky plněné mandlí či sušené datle plněné mandlí. Lze je také polít extra hořkou čokoládou s obsahem kakaa sedmdesát procent a více.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

144 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:04
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 22.1.
9 Příspěvků
Poslední příspěvek 22.1.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat