Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Lidé konzumují mléčné výrobky už minimálně šest tisíc let, i když jim působí zažívací potíže

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

21.09.2019 | Zdraví a životní styl

Britští vědci dokázali, že lidé konzumují mléčné výrobky už od doby kamenné, a to minimálně šest tisíc let. Prokázala to analýza zubního kamene na zbytcích zubů pravěkých lidí. U mnoha jedinců té doby totiž zubní kámen obsahoval bílkovinu, která je typická pro mléko skotu. Nicméně lidé v té době trpěli nesnášenlivostí laktózy, takže pokud pili čerstvě podojené mléko, měli těžké zažívací potíže. Zřejmě tedy konzumovali výrobky mléčného kvašení.

Vědci z Yorku provedli analýzu bílkovin v zubním kameni několika ostatků pravěkých lidí z doby kamenné. Jednalo se o farmáře žijící před šesti tisíci let. U sedmi jedinců zubní kámen obsahoval beta-laktoglobulin, bílkovinu z mléka.

„Analýza bílkovin zubního kamene je docela novou technikou. Existuje několik studií z předchozí doby, ale většina z nich byla na historických archeologických nálezech, nikoli na prehistorickém materiálu,“ tvrdí doktorka Sophy Charltonová z University of York.

Kontroverzní laktóza

Mnoho lidí dodnes nedokáže trávit laktózu, mléčný cukr, který pak působí jako projímadlo. Jedinci s nesnášenlivostí laktózy jsou po konzumaci mléka či smetany nafouklí a mají průjem. Až v moderních dějinách Evropy se u lidí vytvořila díky mutaci schopnost trávit a snášet laktózu. Zmíněný nový gen kóduje enzym laktázu štěpící laktózu. Nemají ho však všichni současníci.

„Pokud jste nesnášenliví vůči laktóze a konzumujete velmi malé množství mléka, pak z něj nemáte závažné potíže. Nějak se s tím vyrovnáte. Alternativní možností je, a podle mě asi pravděpodobnější, že mléko zpracovávali tak, aby z něj odstranili většinu laktózy. Takže když z mléka vyrobíte sýr nebo kvašené výrobky či jogurt, pak snížíte obsah laktózy natolik, že mléčný výrobek snadno strávíte,“ uvedla doktorka Charltonová v rozhovoru pro BBC.

Chůze je nejpřirozenějším spalovačem kalorií

Těstoviny zapečené s rozinkami

Těstoviny zapečené s rozinkami

8 hlasů
50min 1241 kJ 100 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Teplý salát z červené řepy

11 hlasů
55min 366kJ 30 Kč

Salát z velmi zdravé červené řepy.

Bramborová pánev

16 hlasů
45min 781kJ 90 Kč

Oběd nebo večeře z brambor a párků.

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více