Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zpěvačce Adele zmizely kila mávnutím proutku

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

12.02.2020 | Zdraví a životní styl

Snad každý už slyšel o zázračném zhubnutí slavně zpěvačky Adele. Nadbytečné kilogramy zahodila díky „sirtfood dietě“. My vám prozradíme, o co se jedná a jak můžete zhubnout také.

Adele, která vypadala na dovolené v Karibiku šťastnější a hubenější, než kdykoli předtím, vděčí svému váhovému úbytku „čokoládové dietě“.  Je ale Sirtfood, neboli sirtuinová dieta, která je oblíbená i u dalších celebrit, opravdový zázrak nebo jen další z řady těch, které více slibují, než skutečně dokážou?

Co je sirtfood?

Co zní spíše jako pokrm z jiné planety, je ve skutečnosti mnohem prozaičtější. Sirtfood je založená na sirtuinovém aktivátoru, druhu proteinu, který v našem těle chrání buňky před jejich odumřením nebo napadením nemocí. Mnohé výzkumy také prokázaly, že dokáže přispět k regulaci látkové výměny, stavbě svalstva a spalování tuku.

Co tedy můžete jíst?

Jak už jsme naznačili, tak alfou a omegou této diety je čokoláda a červené víno, protože obsahují velký počet sirtuinových aktivátorů. Ale povolené jsou i další potraviny, jako jablka, citrusové ovoce, petržel, kapary, borůvky, zelený čaj, soja, jahody, kurkuma, olivový olej, červená cibule, rukola, káva.

Země, kde se tyto potraviny konzumují často, i přes to, že se lidé neřídí žádným dietním plánem, jsou Japonsko a Itálie.

A je vůbec nějaký dietní plán?

Samozřejmě! V prvním týdnu přichází omezení na pouhých 1000 kalorií na den. To se skládá ze tří sirtuinových koktejlů a jednoho hlavního jídla. Další tři týdny je povoleno 1500 kalorií denně při dvou hlavních pokrmem bohatých na sirtuin a dvou zelených koktejlů. Z dlouhodobého hlediska po těchto čtyřech týdnech už žádný pevný dietní plán není. Zlaté pravidlo zní – stravujte se dále zdravě a spoléhejte na sirtuin!

Je dieta zdravá?

Oproti ostatním dietám, které jsou založeny na dramatickém a nezdravém zhubnutí, je sirtfood dieta perfektní, pokud chcete posílit imunitní systém. Dieta je velmi vyvážená a povoluje spoustu lahodných jídel, které neznějí vůbec dietně!

My vám přinášíme recept na sirtuinový koktejl.

Potřebovat budete:

  • 75 g listové kapusty
  • 30 g rukoly
  • 5 g petržele
  • 2–3 stonky řapíkatého celeru
  • půl zeleného jablka
  • šťávu z půlky citronu
  • ½ lžičky matcha prášku

Všechny přísady vložte do odšťavňovače, nakonec vymačkejte citron a vmíchejte matcha prášek. Řádně promíchejte. Doporučuje se tento koktejl nepít večer, protože matcha obsahuje velké množství kofeinu. Koktejl můžete také podle libosti naředit čerstvou vodou.

Lidstvo vyhodí denně potraviny v celkové hodnotě 2 200 ki...

Pečená krůtí stehna

Pečená krůtí stehna

0 hlasů
3h a 0min 405 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborová pánev se švestkami

9 hlasů
35min 868kJ 65 Kč

Velmi netradiční, ale chutná kombinace brambor a švest...

Cuketový salát

7 hlasů
25min 503kJ 55 Kč

Cuketový salát s celerem jako příloha nebo samostatný ...

Poradny

Byla jsem několikrát v DPN a OČR, dostanu PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Pracuji na DPP, jak získat nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více