Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, které můžete jíst i po večerech, aniž byste přibrali

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

24. 5. 2020 | Zdraví a životní styl

Váš kručící žaludek odmítá pochopit, že držíte dietu, proto se snažíte odolat nejrůznějším lákadlům? Smlsnout si v klidu můžete na popcornu, lilku nebo zelí. Uspokojíte tak své chuťové buňky a ještě uděláte něco pro zdraví!

Diet, jejichž dodržování slibuje úbytek nadbytečných kil, existuje nespočet. Zatímco některé jsou založené na vyšší spotřebě bílkovin, jiné staví na krevní skupině daného jedince, konzumaci zeleninových šťáv nebo středomořské stravě. Všechny ale mají jedno společné. Podle nich by člověk, který chce zhubnout, neměl jíst vůbec nic zhruba po sedmé hodině večerní. Musí tomu být ale skutečně tak? Kdepak. Existují potraviny, které si můžete dopřávat naprosto bez výčitek i v pozdním čase. Co třeba tyhle?

Popcorn, ideální dobrota k televizi

Možná to zní neuvěřitelně, ale popcorn je dietní potravinou, o jaké se vám ani nesnilo. Samozřejmě nesmí být oslazený ani osolený, to je pak docela jiná písnička. Když si z obchodu ale přinesete sáček s pukancovou kukuřicí a při její přípravě se vzdáte jakýchkoli přísad, váhová rizika tu nehrozí. Američtí vědci z pensylvánské University of Scranton na základě své studie dokonce tvrdí, že kukuřičná zrna obsahují o poznání více antioxidantů než většina druhů ovoce.

Lilek? Tím není třeba šetřit

Lilek jakožto zelenina typického tvaru je dalším bezpečným sortimentem. Má totiž pověst prostředku, který hubnutí naopak podporuje. Zároveň pročišťuje ledviny, posiluje obranyschopnost a zlepšuje funkce kardiovaskulárního systému. Nelze opomenout, že uklidňuje také nervovou soustavu, zatímco báječně hydratuje. A obojí se v boji s nadváhou zatraceně hodí!

Zelí, chutný léčitel

Navzdory tomu, jak je zelí opomíjeno, má hodně zajímavé vlastnosti. Vždyť na cysty, nemocné klouby a povrchové rány jeho listy předepisoval i sám slavný lékař Hippokrates! Z téhle křupavé parády načerpáte organické kyseliny, aminokyseliny, bílkoviny i betakaroten. Také všechny vitaminy a minerály, na které si jen vzpomenete. A největší plus? Na 100 gramů zelí připadá jen nějakých 25 kalorií!

Nedostatek spánku trápí téměř třetinu Čechů

Hovězí maso s rajskou omáčkou

Hovězí maso s rajskou omáčkou

29 hlasů
1h a 15min 1058 kJ 133 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pstruh plněný citrónem

21 hlasů
35min 792kJ 240 Kč

Jestli máte rádi pstruhy, vyzkoušejte tento chutný rec...

Hovězí guláš

14 hlasů
2h a 20min 374kJ 200 Kč

Správný guláš se neobejde bez většího množství cibule.

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více