5 tipů, jak ještě rychle zhubnout do plavek

Léto ještě zdaleka nekončí a vy stále více sledujete váhu, která ne a ne se hnout! Představa, jak budou vypadat na přeplněných slunečných plážích v plavkách, je pro mnoho žen noční můrou. Na zhubnutí a vytvarování postavy ještě není pozdě. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak zhubnout nějaké to kilo do plavek i během relativně krátké doby.

Dodržujte pitný režim

Pro správné a efektivní hubnutí je důležité dodržovat pitný režim. Dostatečný příjem vody zajistí správnou funkci trávicího systému. Ne nadarmo se říká, že „hlad je převlečená žízeň“. Pokud se žaludek zaplní vodou, zamezí se nadbytečnému přejídání. Denně byste měli vypít alespoň dva litry tekutin, v teplých měsících a při fyzické zátěži však ještě více. Voda pročišťuje tělo a dodává zdravý vzhled kůži, což se jistě v době dovolené bude hodit. Při dietě není vhodné pít sladké a jinak ochucené nápoje. Ideální je čirá voda bez bublinek nebo bylinkové čaje.

Jezte pravidelně a v malých dávkách

Asi každé ženě je jasné, že bez regulace množství přijaté potravy se jí bude hubnout jen těžko. Je proto důležité jíst pravidelně a v malých dávkách. Zásadou je vydatná snídaně a omezení jídla ve večerních hodinách. Příjem stravy lze snížit i s pomocí speciálních potravinových doplňků, které snižují chuť k jídlu. Omezování nežádoucího přejídání je tak s jejich pomocí mnohem snazší. „Doplňky stravy určené pro hubnutí obsahují látku, která působí na chuťové centrum v mozku a omezuje chuť k jídlu. Zároveň v žaludku zvětší svůj objem a vytvoří pocit nasycení,“ vysvětlil fungování těchto doplňků Petr Navrátil ze společnosti Danare.

Pravidelně cvičte

Rychlé zhubnutí do plavek se rozhodně neobejde bez cvičení. Pravidelný pohyb je pro zdravý úbytek váhy nezbytný a navíc zformuje postavu do žádoucích křivek. Cvičit je nutné alespoň třikrát týdně. Mezi jednotlivými tréninky je vhodné si vždy udělat jeden den odpočinku, aby se svaly zregenerovaly a připravily se na další dávku intenzivního pohybu. Druh pohybu je vhodné volit podle vlastních preferencí, cvičení by vás mělo bavit. Kromě intenzivního cvičení třikrát týdně je vhodné se hýbat také nenásilnou formou během dne. Cestu autem je možné nahradit procházkou, místo použití výtahu je vhodnější vyjít do patra pěšky.

Omezte příjem alkoholu na minimum

Konzumace alkoholu je při redukci váhy naprosto nevhodná. Nejenže alkohol obsahuje velké množství cukrů, ale také zpomaluje metabolismus. Jedna sklenka bílého vína tolik neuškodí, zato tvrdý alkohol představuje kalorickou bombu, která dokonale zmaří úsilí o snížení příjmu nadbytečných kalorií ve stravě. Alkohol také narušuje výsledky cvičení. Sklenka po náročném tréninku způsobí, že játra musí likvidovat alkohol a nemohou se soustředit na odbourávání kyseliny mléčné, která vznikla ve svalech při cvičení. Alkohol navíc způsobuje zadržování vody v organismu, což také zabraňuje žádoucímu úbytku váhy.

Sestavte si jídelníček

Omezení příjmu potravy samo o sobě pro zdravé hubnutí nestačí, je také nutné sestavit si vyvážený jídelníček. Kvalitní a vyvážená strava dodá tělu všechny potřebné živiny i při omezení množství snězeného jídla. Nevhodná je samozřejmě konzumace sladkostí, smažených jídel či salámů. K hubnutí se naopak hodí zelenina, luštěniny, sója, brambory či drůbeží maso.
TIP Bety: Cvičíte, zdravě jíte, a přesto kila nejdou dolů? Poraďte se ZDARMA s naší dietoložkou Lenkou! Zeptat se jí můžete i na to, kde hledat motivaci k hubnutí!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden pro Berany přináší příležitosti, které vás mohou posunout v pracovní i osobní oblasti. Váš entuziasmus a aktivní přístup vám pomohou překonat překážky, které se mohou objevit.Týden začíná romanticky a m... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat