Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Třešně regenerují svým složením svaly po cvičení

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

01.08.2020 | Zdraví a životní styl

Přehnali jste to v posilovně a teď doslova trpíte? Spásu naleznete v třešních, jejichž složení jde ruku v ruce s regenerací a hojením. Zároveň omladí pokožku, pročistí tělo a dohlédne na správné funkce štítné žlázy.

Ať už se snažíte zapracovat na své postavě nebo sportujete čistě pro radost, čas od času vás po náročnějším tréninku mohou potrápit bolavé svaly. Říkáte si, že na ně pomůže jen klidový režim? To není tak úplně pravda. Dejte si třešně a budete zase jako rybička!

Záchranné lano od matky přírody

Poznatky jisté studie publikované v magazínu Medicine & Science in Sports & Exercise sdělují, že třešně díky vysokému podílu antioxidantů urychlují regeneraci, tlumí bolesti a snižují záněty, proto jsou hojivým balzámem pro namožené svaly. Není tohle lék, který hledáte? Měli byste vědět, že kromě úlevy vám zmíněná sladkost nabízí i jiná zajímavá pozitiva. Takhle nějak vypadá spojení příjemného s užitečným, přátelé!

Když jídlo dělá zázraky

O šťavnatém ovoci, jež náleží do kategorie peckovin, se ve vědecké profesi říká, že má srovnatelné účinky s léky, které se běžně předepisují na arteriální hypertenzi. Tím přináší prospěch celému kardiovaskulárnímu systému, přičemž zabraňuje jeho poškození. V téhle kulaté medicíně naleznete i poměrně dost vlákniny. Ta detoxikuje organismus, prodlužuje pocit sytosti a omezuje pravděpodobnost rakoviny tlustého střeva.

Kosmetika proti vráskám

Dle odborné literatury třešně také ochraňují vaziva před škodlivými enzymy, zmírňují projevy revmatismu, odstraňují zácpu a pozitivně působí na štítnou žlázu. Se stejným nasazením zlepšují jaterní a ledvinové funkce, čistí krev a zpomalují tvorbu vrásek. A to jsou pádné důvody k jejich pravidelné konzumaci, a to nejen po cvičení. Když už jsme u toho, v jaké formě si na nich pochutnáte? Ono takové třešňové smoothie vůbec nezní špatně…

Minimum úsilí, maximum účinků

Zpracujte v mixéru šálek třešní, nízkotučný jogurt a trochu odstředěného mléka. Chcete-li, můžete přidat i ananas, chia semínka, banán, datle, fíky nebo třeba mátu. Fantazii se přece meze nikdy nekladou! Tak či tak, výsledek jistě bude stát za to.

Dovolenkové vodní sporty účinně formují postavu

Kuře pečené s brambory

Kuře pečené s brambory

0 hlasů
1h a 35min 494 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pstruzi na tymiánu

7 hlasů
50min 957kJ 200 Kč

Velmi rychle a jednoduše pečení pstruzi vonící tymiáne...

Kořeněné hovězí maso

5 hlasů
1h a 25min 466kJ 215 Kč

Restované hovězí maso s dýní.

Poradny

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Chci bydlet sama s dětmi, dostanu příspěvek na bydlení?

Dbrý den, Karolíno,na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu, ve kterém má t... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více