Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Rychlost běhu přizpůsobte vytyčenému cíli

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

16.09.2020 | Zdraví a životní styl

Jestli běhat raději rychle nebo pomalu, samozřejmě záleží na okolnostech… Ale víte, jak běhat při joggingu, abyste z tréninku získali opravdu maximum?

Pravidelný pohyb je nejenom velmi zdravý a našemu tělu prospěšný, ale navíc nás udržuje fyzicky ve formě a duševně fit. Chodit běhat přitom patří k nejpřirozenějším sportovním činnostem. A nepotřebujete k tomu nic víc, než jen jeden pár dobrých bot. Běhat můžete navíc kdekoli, a tak existuje opravdu jen velmi málo výmluv, které lze použít, abyste trénink „zazdili“.

Tak tedy rychle nebo pomalu?

Ale jak běhat, aby to mělo co největší účinek? Abychom trénovali co možná nejzdravěji a nejefektivněji? Krátce a rychle nebo raději pomalu, ale dál? To závisí především na tom, čeho chcete dosáhnout. Pokud trénujete na maraton, pak se dlouhým tréninkovým trasám těžko budete moci vyhnout. Kdo se ale chce dostat do formy, být a zůstat fit, měl by raději běhat rychle na krátké vzdálenosti. Protože když budete rychlí vy, zrychlí se i vaše látková výměna, spalování tuků a koordinace těla a kýžených výsledků patrných na vaší postavě dosáhnete rychleji než u pomalého běhu.

Při větší námaze i větší odpočinek

Sportovní lékaři ale zdůrazňují také to, že mezi těmito rychlými fázemi běhu potřebuje naše tělo čas na odpočinek. Jinak nám mohou hrozit zranění a zdravotní komplikace. Jestli tedy máte běhat raději rychle nebo pomalu, závisí i na vašem tréninkovém plánu. Pokud chodíte běhat denně, měli byste svoje tempo měnit a jeden den běhat rychle a druhý zase pomalu. Pokud si nezavazujete tkaničky na svých běžeckých botách příliš často, tedy například jenom každé dva až tři dny, tělo si v neaktivních dnech odpočinek a vy tak můžete klidně běhat rychleji. 

Pohodlné sezení s nohu přes nohu s sebou nese zdravotní r...

Guláš z králíka

Guláš z králíka

18 hlasů
1h a 15min 718 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ryba s pórkem a cuketou

6 hlasů
35min 681kJ 220 Kč

Porce ryby s dušenou cuketou a špenátem.

Mušle s brusinkovo limetkovou šťávou

10 hlasů
35min 345kJ 240 Kč

Jemné a lahodné mušle rozhodně stojí za chvíle stráven...

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více