Snoubenci s nadváhou po vstupu do manželství většinou zhubnou

Mladí lidé s nadváhou mohou těžit z manželství také pro své zdraví. Po vstupu do tohoto státem posvěceného svazku totiž začnou žít zdravěji – ve většině případů – a to se pozitivně projeví také na jejich postavě. Tvrdí to vědci z Kalifornie, kteří sledovali tři stovky mladých dvojic před svatbou a několik let po ní.

Podle autorů z University of California páry, které měly před svatbou nadváhu, začaly v manželství žít zdravěji, více se pohybovat a lépe se stravovat. Takže se několika kilogramů nadbytečného tuku zbavily.

Tento trend se týkal většiny dvojic, které vstupovaly do manželství s nezdravými podkožními tuky. A u mnohých efekt zůstal patrný až osm let po svatbě.

Lidé žijící samostatně se častěji stravují nezdravě, zatímco po vstupu do manželství začnou jíst společně s protějškem a vařit si více doma. To má obojí pozitivní vliv na zdraví a postavu. Ale nejen to, pozitivně působí také fakt, že ve dvou se lépe odolává stresu a psychickým problémům. Zatímco osamělí singlové musejí zátěži života čelit sami a nezřídka je řešením právě komfortní konzumace nezdravých potravin. A také platí, že muži těží z manželství více než ženy. Tedy muži, kteří jdou do manželství s nadváhou, po svatbě zhubnou, u žen je efekt méně patrný.

„Myslíme si, že u dvojic, které spolu žijí řadu let, i když nejsou oficiálně manželi, dochází ke stejnému blahodárnému účinku na zdraví. Nicméně z naší studie vyplývá, že lidé s nezdravou BMI se mnohem častěji dostanou do rozmezí normální postavy, pokud vstoupí do manželství,“ tvrdí autoři z University of California.

A jak se hubne v páru?

Muži hubnou rychleji než ženy

Vědci sledovali 1,2 milionu lidí a z jejich studie vyplývají další zajímavé závěry. Muži hubnou rychleji než ženy. Je to dáno také tím, že muži mají geneticky více svalové hmoty, tím i rychlejší metabolismus a následně spalování tuků (což ovlivňuje produkce hormonu testosteron). U mužů se tukové zásoby pohybují v průměru mezi 12 až 20 procent a u žen kolem 16 až 30 procent. Muži dovedou být lépe zaměřeni na jednu věc. Ženy mají naopak větší emocionální vztah k jídlu a hůře se jim mění návyky zažité s konzumací a přípravou jídla. A jak začít?

Rozdělte si role

Muž by měl mít na starosti zaznamenávání splnění denních návyků jak z hlediska cvičení, tak pravidelnosti stravy, detoxikace apod. Také mu lépe vyhovuje dbát o pravidelnost a zaměření se na daný denní nebo týdenní cíl. Žena je více geneticky zaměřená na emoce, proto by měla zajišťovat motivaci, rodinnou pohodu, mapovat pocity z dosažených výsledků a využívat jich k větší aktivitě a povzbuzení. V neposlední řadě se většinou stará o přípravu jídel a nákupy zdravých potravin – dovede u obojího lépe vytvořit příjemnou atmosféru. Ženě je bližší si z hubnutí udělat hru.

Nesoutěžte

Žena a muž hubnou rozdílně rychle. Většinou i při stejném úsilí, žena hubne o 10 procent pomaleji než muž. Proto je nutné se během hubnutí v páru nepředhánět v tom, kdo kolik zhubne, ale spíše mít celkový společný cíl.

Emoce pomáhají

Lidé nedělají změny ve svém životě na základě logiky, ale hlavně díky emocím. Když muž vidí ženu jak je šťastná a zapálená pro věc, velmi ho to ovlivňuje a také popohání v dalším konání.

Při hubnutí v páru ušetříte

Nejenom za potraviny (nekupují se rozdílné druhy potravin, odpadá dvojité vaření – vaří se jen zdravá jídla), slevy za permanentky do fitness center, ale také třeba za případnou pomoc specialisty na hubnutí. Oborník má jen jednu cestu, čas u konzultací tráví společně, chodí společně do supermarketů apod.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat