REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Mop Vileda Easy Wring Ultramat pro dokonalý úklid

29.04.2017 | Testování

Poté, co jsme měli v redakci možnost již vyzkoušet třásňový mop Vileda Easy Wring and Clean Turbo, není třeba zdůrazňovat, jakou radost vyvolalo, když jsme dostali k otestování jeho stejně šikovného brášku – mop Vileda Easy Wring Ultramat.


Celkové hodnocení: 98%

Hodnocení: 50 testerek

Doporučeno: 51x


Důvěra byla tentokrát dána naší redaktorce Pavle, která si tuto výsadu zasloužila především díky skutečnosti, že s manželem v zimě vyměnili koberec v jídelně za plovoucí podlahu, čímž se u nich doma plocha k vytírání zněkolikanásobila (s linem v koupelně a chodbě či předsíni byla z minulých „mopových“ testování vyloučena). A jak se jí Easy Wring Ultramat od Viledy osvědčil?

Co jsme testovali

Mop Easy Wring Ultramat od společnosti Vileda


Mop Easy Wring Ultramat od společnosti Vileda zajistí dokonalou podlahu téměř bez práce.

 • vhodný na všechny typy podlah
 • hlavice s návlekem ze 100% mikrovlákna
 • pedál pro snadné a důkladné ždímání
 • XXL power zóna pro hloubkové čištění podlah
 • vyroben z recyklovaných materiálů
 • kvalitní trojdílná teleskopická tyč s volitelnou délkou (max. délka tyče 125 cm)
 • rozměr hlavice: 36 × 14 cm
 • rozměr kýblu: 50 × 27 cm
 • cena: od 999 Kč

Když Pavla objevuje mop

Na čem testovala: Klasická lina v koupelně a chodbě s předsíní, nová plovoucí podlaha v jídelně

Ve vytírání mopem jsem úplný začátečník, protože doteď jsme si doma vystačili s tradičním hadrem a kbelíkem vody. Ovšem od té doby, co máme v bytě i plovoucí podlahu, o nějakém šikovném pomocníkovi jsem uvažovala. Myslím, že Easy Wring Ultramat byl jako „první kontakt“ s mopem skvělým učitelem. A co víc, už bych ani jiný nechtěla. Ale pojďme na to pěkně od začátku.

Po vybalení mopu jsem se ho jala nedočkavě sestavovat. Dokonce tak nedočkavě, že můj manžel neměl ani šanci se do procesu zapojit – což je celkem výjimečná situace, protože se bez mučení přiznávám, že když je u nás doma potřeba něco sestavit či smontovat, dávám ruce pryč. Ale tohle nebyl ten případ. Teleskopickou tyč jsem měla sestavenou v okamžiku a za chvíli už jsem plnila kbelík vodou.

Bez loužiček i bolavých zad


Už žádné cákání a namáčení rukou ve špinavé vodě!

Po prvním namočení přišlo na řadu ždímání. Chvilku mi trvalo, než jsem přišla na to, jak přesně mop do ždímacího systému vložit, ale pak už šlo vše jak po másle. Sešlápnout pedál a pozorovat, jak se hlavice mopu otáčí, aby se zbavila přebytečné vody. Žádné máchání rukou ve vodě se saponátem (a později i špínou), ale pohodlné ždímání bez shýbání. A také bez loužiček vody všude okolo kbelíku. Návlek mopu je po vyndání tak akorát mokrý (nebo suchý?) k vytření podlahy.

A tak jsme se dali do díla. Schválně píšu „dali“, protože můj manžel připravil testovanému mopu Easy Wring Ultramat takovou malou „překážkovou dráhu“ v podobě vylité kávy, několika skvrn od kečupu a zaschlého láku z okurek (netřeba zdůrazňovat, že když jsem tuto důmyslnou zkoušku na naší zbrusu nové podlaze viděla, zvedl se mi tlak velmi citelně). Ale prý když test, tak test.

Přes všechny překážky

Manipulace s mopem je velmi pohodlná, musím ocenit, jak krásně klouže po podlaze a s lehkostí zachytává jakékoli nečistoty. Ano, i ty „nastražené“. Může za to „XXL power zóna“, jíž je Easy Wring Ultramat vybaven a která zajistí odstranění i velmi odolné špíny, ke kterému stačí na mop jen lehoučce přitlačit. V pravidelných intervalech pak stačí mop zase namočit a vyždímat a můžete vytírat vesele dál. Podlaha nezůstává dlouho mokrá, takže nehrozí, že na ní z nepozornosti uklouznete a přivodíte si nějaký úraz.

Dokonce i manžel si vytírání chtěl vyzkoušet (tedy poté, co jsem mu ukázala, že Easy Wring Ultramat není „mop pro trpaslíky“, jak tvrdil, ale že má teleskopickou tyč, takže si ji může upravit na své nadměrné rozměry). I když myslím, že se mu nejvíc líbilo to ždímání…

Čistota i v budoucnu


Mop Easy Wring Ultramat se stane vaším nejoblíbenějším pomocníkem při úklidu podlah.

Po vytření jsem zkusila podle návodu mycí návlek ze 100% mikrovlákna vyprat na 60 stupňů. Přiznávám, že jsem měla trochu obavy, zda takovou proceduru přežije bez úhony, ale z pračky jsem ho vyndala jako nový. Což je rozhodně dobrá zpráva, protože to poslední, po čem člověk touží, je roznášet si po bytě špínu ze znečištěného návleku. To se vám naštěstí s mopem Easy Wring Ultramat od Viledy nestane.

A když už jsme u návleku, musím pozitivně hodnotit rozměr hlavice (36 x 14 cm) mopu, která je zkrátka tak akorát, aby při vytírání pokryla dostatečně velkou plochu, ale aby byla zároveň snadná na manipulaci s mopem.

Verdikt

Musím říct, že už chápu, proč je o mopy od Viledy na redakční testování vždycky takový zájem. A proč tato značka patří k nejúspěšnějším na českém trhu. Mop Easy Wring Ultramat mě nadchl po všech stránkách – od snadné manipulace přes důmyslný systém ždímání až po dokonale vytřenou podlahu. Vlastně ani nevím, co bych mu vytkla… Možná jen kdyby se výrobce chtěl více zaměřit na otázku, jak mopy vybavit, aby vytírání bavilo i muže (tedy nejen zpočátku, kdy mají „novou hračku“, ale i po několika týdnech). Ale to je nejspíš neřešitelný problém (a abych manželovi nekřivdila, vytírá skoro docela i pravidelně). Já bych se každopádně už mopu Easy Wring Ultramat vzdávat nechtěla, k hadru se rozhodně vrátit nehodlám (takže, milé kolegyně, ano, zůstává u mě).

Chcete mop Easy Wring Ultramat také vyzkoušet? Přihlaste se do 5. května do našeho testování!

Easy Wring Ultramat od společnosti Vileda

Klady:

 • velikost hlavice
 • efektivní materiál návleku mopu
 • XXL power zóna zajistí odstranění i odolné špíny (včetně zaschlého kečupu či kávy)
 • teleskopická tyč se přizpůsobí každé postavě
 • nízká hmotnost kbelíku a snadná manipulace s ním
 • revoluční ždímací systém (bez cákání)
 • účinně čistí všechny povrchy

Zápory:

 • prvotní investice se může dát vyšší, ale vrátí se
 • Pavla uvažuje, že zruší koberec v obýváku i ložnici (k „radosti“ manžela)
 • redakční testerka se odmítla podělit s ostatními kolegyněmi
 • mop nemá Bluetooth (a jak praví jistá seriálová postava, muži miluj Bluetooth), takže není 100% zajištěna spolupráce při vytírání z mužské strany domácnosti


Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:19
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:55
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:32

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat